Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
281 670 zł
Umowa zawarta
27 marca 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 281 670 zł – 311 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin przedstawienia koncepcji budowy drogi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej Czarny Las – Sierzchów

Zamawiający Gmina Góra Kalwaria (Góra Kalwaria, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej Czarny Las –…”, wybierając ofertę wykonawcy MATPROJEKT Mateusz Jurczyk. Wartość umowy: 281 670 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
281 670 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 lutego 2025

    Termin ofert: 7 marca 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 marca 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MATPROJEKT Mateusz Jurczyk (Komornica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 281 670,00 zł (umowę zawarto 27 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 281 670,00 zł do 311 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GÓRA KALWARIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013271134

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3 Maja 10

1.5.2.)Miejscowość

Góra Kalwaria

1.5.3.)Kod pocztowy

05-530

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gorakalwaria.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gorakalwaria.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gorakalwaria

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej Czarny Las – Sierzchów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68cb7d62-4a55-4a85-a820-047ba63cc105

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00166825

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034276/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej Czarny Las- Sierzchów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00121222

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZAP.271.04.2025.AM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie ustawy z dnia 10.04.2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, w tym dokumentację projektowo – kosztorysową dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa drogi gminnej Czarny Las – Sierzchów”, zgodnie
z załącznikiem graficznym (drogi gminnej nr 280149W), uzyskanie w imieniu Zamawiającego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz współpracę z Zamawiającym w trakcie przeprowadzania przez niego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawcy na roboty budowlane.
2. W ramach zamówienia należy zaprojektować jezdnię o szerokości 5,5 [m] z nawierzchnią asfaltową, oświetlenie oraz odwodnienie.
3. W ramach zamówienia należy wykonać:
1) koncepcję, którą w terminie określonym w ofercie Wykonawcy, należy przekazać Zamawiającemu do pisemnej akceptacji. Koncepcja powinna zawierać m.in. rysunki, opis, szacunkowy koszt realizacji inwestycji;
2) projekt zagospodarowania działki lub terenu, który Wykonawca dostarczy w pięciu egzemplarzach;
3) projekt architektoniczno – budowlany, który Wykonawca dostarczy w pięciu egzemplarzach;
4) projekt techniczny (wykonawczy), który Wykonawca dostarczy w pięciu egzemplarzach;
5) kosztorys inwestorski opracowany w programie Norma lub programie współpracującym z programem Norma, który Wykonawca dostarczy w dwóch egzemplarzach;
6) przedmiar robót, który Wykonawca dostarczy w dwóch egzemplarzach;
7) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót, którą Wykonawca dostarczy
w dwóch egzemplarzach;
8) inne opracowania wymagane przepisami prawa niezbędne do uzyskania ZRiD
w tym m.in. pozwolenie wodnoprawne, zmiana klasyfikacji gruntów itp.;
9) uzyskać zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej w imieniu Zamawiającego.
4. Dokumentacja, odpowiadająca egzemplarzom zatwierdzonym ZRiD, zostanie dostarczona Zamawiającemu w formie druku w ilościach wskazanych w ust. 2,
w formie elektronicznej na nośniku magnetycznym w formacie „pdf”, "dwg" oraz w wersji edytowalnej. Kosztorysy inwestorskie należy przekazać również w wersji edytowalnej
w rozszerzeniu „ath.”
5. Dokumentacja w formie elektronicznej powinna być czytelna przy zachowaniu jak najmniejszego rozmiaru plików. Maksymalny rozmiar pliku nie może być większy niż 10MB. Użyty format plików powinien umożliwiać wydruk rysunków w skali.
6. Podczas wykonywania umowy Wykonawca zobowiązany jest do archiwizowania korespondencji i wszelkich protokołów uzgodnień związanych z inwestycją. Wykonawca przechowuje powyższe materiały przez okres obowiązywania gwarancji. Zamawiający ma prawo przez ten okres zażądać nieodpłatnego przekazania kopii powyższego archiwum.
7. Wykonawca jest zobowiązany do udziału w spotkaniach roboczych i naradach technicznych, które odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego. Liczbę i terminy spotkań będzie ustalał Zamawiający stosownie do potrzeb wynikających z konieczności pozyskiwania informacji, wyjaśnienia wątpliwości i wykonywania czynności nadzorczych oraz uzgadniania dokumentacji projektowej.
8. Projekty, kosztorysy i przedmiary należy opracować z uwzględnieniem ustawy Prawo Zamówień Publicznych – rozwiązań technicznych nie można opisywać przez wskazanie np. znaków towarowych, patentów
9. Zakres, treść i forma dokumentacji projektowo – kosztorysowej musi w szczególności zapewnić możliwość:
1) przeprowadzenia przetargu na roboty zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych,
2) uzyskania (bez dodatkowych projektów i opracowań) kompletnego – nadającego się do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem obiektu,
3) wydatkowania środków przeznaczonych na realizację inwestycji i późniejszą eksploatację obiektu w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów.
10. Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego:
1) uczestnictwa w postępowaniu o dzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót poprzez udzielanie odpowiedzi w terminie do 3 dni roboczych na wszystkie pytania oferentów zgłoszone drogą e-mailową Wykonawcy przez Zamawiającego,
2) uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania wykonawcy robót wątpliwości powstałych w toku realizacji inwestycji.
11. UWAGA: Wartość koncepcji nie może przekroczyć 10% wartości dokumentacji projektowej.
12. Dodatkowy opis przedmiotu zamówienia, warunki płatności i obowiązki Wykonawcy zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – istotne postanowienia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

281670,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

311000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

281670,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MATPROJEKT Mateusz Jurczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

769-209-58-29

7.3.3)Ulica

ul. Łąkowa 12F

7.3.4)Miejscowość

Komornica

7.3.5)Kod pocztowy

05-135

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

281670,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Góra Kalwaria prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Góra Kalwaria.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 281 670 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MATPROJEKT Mateusz Jurczyk (Komornica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.