Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
254 131 zł
Umowa zawarta
26 marca 2025
Okres realizacji
112 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 254 131 zł – 374 666 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Jakość-okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi nr 5328P w miejscowości Uciechów na odc. dł. ok. 1500 m

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim (Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi nr 5328P w miejscowości Uciechów na odc. dł. ok. 1500 m”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL-POL Józef Kryś. Wartość umowy: 254 131 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
254 131 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL-POL Józef Kryś (Krotoszyn), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 254 130,51 zł (umowę zawarto 26 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 254 130,51 zł do 374 665,75 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 112 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250864066

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Staszica 1

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

63-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pzd-ostrow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.pzd-ostrow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_ostrow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi nr 5328P w miejscowości Uciechów
na odc. dł. ok. 1500 m

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9e491948-c71e-4742-b5a4-7f1097a1bc87

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00164486

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00055728/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 ''Przebudowa drogi nr 5328P w miejscowości Uciechów na odc. dł. ok. 1500 m

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00115639

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.261.3.2025.10

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn

„Przebudowa drogi nr 5328P w miejscowości Uciechów na odc. dł. ok. 1500 m” zwane w dalszej treści niniejszej SWZ „przedmiotem zamówienia”. Zamówienie obejmuje m.in. niżej wymieniony zakres:  roboty przygotowawcze,  rozbiórka istniejących chodników, zjazdów,  ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych,  wykonanie chodników z betonowej kostki brukowej,  wykonanie poboczy z betonowej kostki brukowej,  wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych z betonowej kostki brukowej,  wykonanie ścieków przykrawężnikowych z betonowej kostki brukowej,  wykonanie odwodnienia liniowego na wybranych zjazdach indywidualnych,  wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego.  inwentaryzacja powykonawcza. Miejsce realizacji: Uciechów - Gmina i Miasto Odolanów

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

254130,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

374665,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

254130,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL-POL Józef Kryś

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6210000920

7.3.3)Ulica

ul. Rawicka 3

7.3.4)Miejscowość

Krotoszyn

7.3.5)Kod pocztowy

63-700

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

254130,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

112 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 254 131 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe MAL-POL Józef Kryś (Krotoszyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.