Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie projektu budowlanego wraz z analizą rzeczowo-finansową dla zadania pn. “Budowa budynku wielorodzinnego w Nowym Dworze Gdańskim.”

Zamawiający Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN - Warmia i Mazury Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Olsztynek, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie projektu budowlanego wraz z analizą rzeczowo-finansową dla zadania pn.…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 245 138 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN - Warmia i Mazury Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 522253748

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ratusz 1

1.4.2.)Miejscowość

Olsztynek

1.4.3.)Kod pocztowy

11-015

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@simkzn-wm.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://simkzn-wm.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2d875a78-c5e2-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00161345

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-03-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00096430

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie projektu budowlanego wraz z analizą rzeczowo-finansową dla zadania pn. “Budowa budynku wielorodzinnego w Nowym Dworze Gdańskim.”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie:
- analizy rzeczowo–finansowej przedsięwzięcia (zgodnie z załącznikiem Zal._nr_1_do_ramowego_wzoru_Umowy_kredytu),
- mapy do celów projektowych,
- dokumentacji projektowej w postaci projektu zagospodarowania terenu,
- projektu architektoniczno–budowlanego z wizualizacjami obiektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę na podstawie załączonej koncepcji architektoniczno - budowlanej (plik: koncepcja gmina Nowy Dwór Gdański.zip),
- uzyskanie lub aktualizacja wszelkich zgód, opinii, uzgodnień oraz innych dokumentów niezbędnych dla przeprowadzenia inwestycji (na podstawie pełnomocnictwa Inwestora do reprezentowania przed organami administracji) zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wymaganych m.in. dla potwierdzenia zgodności z regułą DNSH,
- wykonanie projektu technicznego dla wszystkich branż,
- wykonanie projektu wykonawczego w zakresie, o którym mowa w § 5 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,
- wykonanie przedmiaru robót w zakresie, o którym mowa w § 6 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,
- opracowanie harmonogramu rzeczowo - finansowego dla robót budowlanych (zgodnie z załącznikiem “Zał._nr_1_do_ramowego_wzoru_Umowy_kredytu”),
- zestawienie powierzchni mieszkań (zgodnie z załączonym wzorem w pliku: zestawienie powierzchni-wzór)
- opracowanie kart poszczególnych mieszkań - zgodnie z postanowieniami załączonych wytycznych projektowych (Załącznik nr 7).
Dodatkowo wymagane jest wykonanie:
- kosztorysów inwestorskich wszystkich branż oraz kosztorysu zbiorczego,
- kosztorysów ofertowych robót budowlanych (obowiązkowo w formacie .xls lub .xlsx),
- Opisu Przedmiotu Zamówienia dla robót budowlanych,
- Opracowanie wykazu środków służących redukcji emisji hałasu, kurzu i zanieczyszczeń w trakcie robót budowlanych lub konserwacyjnych
- Opisu robót wykończeniowych oraz ich obmiar i skosztorysowanie (wytyczne w pliku “informacja o standardzie wykończenia”)
- Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - w kontekście przyszłego postępowania przetargowego na wybudowanie zaprojektowanego obiektu.

3.9.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71354000-4 - Usługi sporządzania map

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Even Sp. Z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

nip 5213945721

4.3.3.)Ulica

Puławska

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-566

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

141573 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00244288/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-03-18

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Z uwagi na rozszerzenie zakresu projektowanego o przyłącze gazowe

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

par 4 ust 1 otrzymuje treść:
„Z tytułu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca otrzyma ryczałtowe wynagrodzenie w kwocie 121 100,00 zł (słownie złotych: sto dwadzieścia jeden tysięcy sto 00/100), powiększone o należny podatek VAT, płatne w sposób następujący:
a.
Kwota 36 330,00 zł netto (30 % kwoty, o której mowa w ust. 1), powiększona o należny podatek VAT, płatna w ciągu 30 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu faktury VAT na wskazany na fakturze numer rachunku bankowego. Podstawą do wystawienia faktury jest podpisany przez obie strony protokół odbioru projektu architektoniczno-budowlanego o którym mowa w § 3 ust. 5 wraz z uzyskanym ostatecznym pozwoleniem na budowę, o którym mowa w § 1 ust. 2 f) umowy.
b.
Kwota 84 770,00 zł netto (70 % kwoty, o której mowa w ust. 1), powiększona o należny podatek VAT, płatna w ciągu 30 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu faktury VAT na wskazany na fakturze numer rachunku bankowego. Podstawą do wystawienia faktury jest wykonanie przedmiotu umowy.„

5.4.6.)Wartość zmiany

7257,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z koniecznością dokonania odstępstw od przepisów budowlanych oraz przekroczenia zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp., do wydania których są zobowiązane z mocy prawa

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

par 2 ust 1 umowy otrzymuje brzmienie: Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie do dnia: 18.03.2025r.
par 2 ust 3 lit f) otrzymuje brzmienie: uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę do dnia 31.12.2024r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

148830,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71200000-0Usługi architektoniczne i podobne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
245 138 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 250 zł587 604 zł
Rozstęp międzykwartylowy
421 354 zł
Źródło próbki
CPV 71200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 250 zł
Mediana
245 138 zł
Górny kwartyl
587 604 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN - Warmia i Mazury Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztynek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.