Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
356 785 zł
Umowa zawarta
11 marca 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 356 785 zł – 372 785 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na sprzęt komputerowy20%Okres gwarancji na oprogramowanie i wdrożenie20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA POTRZEBY „PODNIESIENIA POZIOMU CYBERBEZPIECZEŃSTWA URZĘDU GMINY I OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KARCZMISKACH”

Zamawiający Gmina Karczmiska (Karczmiska Pierwsze, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA POTRZEBY PODNIESIENIA POZIOMU…”, wybierając ofertę wykonawcy IT.POZYTYWNI Sp. z o.o. Wartość umowy: 356 785 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KarczmiskaKarczmiska Pierwsze, Lubelskie (powiat Opolski →)opublikowano 20 marca 2025
Wartość umowy
356 785 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy IT.POZYTYWNI Sp. z o.o. (Wałbrzych), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 356 785,00 zł (umowę zawarto 11 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 356 785,00 zł do 372 785,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Karczmiska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019684

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Centralna 17

1.5.2.)Miejscowość

Karczmiska Pierwsze

1.5.3.)Kod pocztowy

24-310

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

81 8287026

1.5.8.)Numer faksu

81 8287025 w. 25

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@poczta.karczmiska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.karczmiska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.karczmiska.pl/#/units/845b75f6-a6dd-4c53-9a36-62999d60a6d6/procurement/preview/d9baf085-c738-476b-91d9-2d7b71cbc4db

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA POTRZEBY „PODNIESIENIA POZIOMU CYBERBEZPIECZEŃSTWA URZĘDU GMINY I OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KARCZMISKACH”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec315f53-5213-46a8-8161-14ac27b71f95

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00155786

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00084341/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Urzędu Gminy Karczmiska i Ośrodka Pomocy Społecznej w Karczmiskach.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Cyberbezpieczny Samorząd, w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00084870

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPI.271.2.2025.GM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA POTRZEBY „PODNIESIENIA POZIOMU CYBERBEZPIECZEŃSTWA URZĘDU GMINY I OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KARCZMISKACH”, REALIZOWANEGO W RAMACH PROJEKTU „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD” - FERC.02.02-CS.01-001/23.

2. Wykaz urządzeń objętych przedmiotem zamówienia:
A) SERWER TYP I – 1 SZT.
B) SERWER TYP II– 1 SZT.
C) OPROGRAMOWANIE ARCHIWIZACJI LOGÓW
D) SERWERY NAS – 2 SZT.
E) SYSTEM INWENTARYZACJI SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA– 50 LICENCJI
F) SYSTEM DO OCHRONY PRZED WYCIEKIEM DANYCH DLP – 50 LICENCJI
G) PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY TYP I - 1 SZT.
H) PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZALNY TYP II - 2 SZT.
I) FIREWALL SPRZĘTOWY UTM - 1 SZT.
J) PUNKT DOSTĘPOWY AP - 2 SZT.
K) UPS DO SERWERÓW TYP I-1 KPL
L) UPS DO SERWERÓW TYP II- 1 KPL
M) UPS DO STACJI ROBOCZYCH - 40 SZT.
N) SYSTEM NAC DO IZOLACJI SIECI LAN W SIEDZIBIE ZAMAWIAJĄCEGO -150 IP
O) ROZBUDOWA SERWERA O KARTĘ SIECIOWA.
P) ROZBUDOWA SERWERA O PAMIĘĆ RAM.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz parametry techniczne urządzeń zostały opisane w załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający wymaga, aby wszystkie oferowane urządzenia były fabrycznie nowe, nieużywane, nieregenerowane, kompletne, wyprodukowane nie wcześniej niż w styczniu 2024 r., dostarczone w opakowaniu oryginalnym (opakowanie musi być nienaruszone i posiadać zabezpieczenie zastosowane przez producenta). Sprzęt musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie oraz musi pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucyjnego. Nie dopuszcza się zastosowania urządzeń tzw. „refurbished”. Oferowane urządzenia nie mogą pochodzić z wystawy lub z ekspozycji, muszą być kompletne, wraz z potrzebnymi do działania przewodami, z odpowiednim oprogramowaniem, posiadać wymagane prawem atesty i certyfikaty.
5. Zamawiający wymaga, aby oferowane oprogramowanie było nowe, nieużywane, nieaktywowane wcześniej na innym urządzeniu, dostarczone w najnowszej stabilnej wersji pochodzącej z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta oprogramowania nieobciążone prawami na rzecz osób trzecich. Dostarczone oprogramowanie i wszelkie jego nośniki (o ile występują) musi być wolne od wad fizycznych i prawnych.
6. Nośniki danych i dyski uszkodzone i wymieniane w ramach obsługi gwarancyjnej pozostają własnością zamawiającego i nie będą zwracane.
7. Wykonawca w ofercie musi uwzględnić wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, wraz z jego dostarczeniem i rozładunkiem w siedzibie Zamawiającego, montażem, konfiguracją oraz wdrożeniem.
Więcej informacji zawiera SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48823000-3 - Serwery plików

31682520-1 - Awaryjne urządzenia wyłączeniowe

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

48821000-9 - Serwery sieciowe

31214100-0 - Przełączniki

51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

42961100-1 - System kontroli dostępu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

356785,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

372785,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

356785,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IT.POZYTYWNI Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8863026446

7.3.3)Ulica

Wrocławska 113/307

7.3.4)Miejscowość

Wałbrzych

7.3.5)Kod pocztowy

58-306

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

356785,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48822000-6Serwery komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
625 201 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
219 203 zł1 458 126 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 238 923 zł
Źródło próbki
CPV 48822000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
219 203 zł
Mediana
625 201 zł
Górny kwartyl
1 458 126 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karczmiska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karczmiska Pierwsze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 356 785 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48822000-6 (Serwery komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: IT.POZYTYWNI Sp. z o.o. (Wałbrzych). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.