Rozbudowa sieci wodociągowej przy ul. Krakowskiej w Limanowej
Zamawiający Miasto Limanowa (Limanowa, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Rozbudowa sieci wodociągowej przy ul. Krakowskiej w Limanowej”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Limanowa |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491893233 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Jana Pawła II 9 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Limanowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-600 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 183372054 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@miastolimanowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | miastolimanowa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00153978 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-03-19 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00146732 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wszyscy Wykonawcy, którzy: 1) Spełniają warunki określone w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące: a) zdolność występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: - są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę, co najmniej 500.000 zł (słownie złotych: pięćset tysięcy 00/100) oraz - posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 500.000 zł (słownie złotych: pięćset tysięcy 00/100); d) zdolności technicznej lub zawodowej: - wykażą się wiedzą i doświadczeniem w wykonaniu (zakończeniu), w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w zakresie realizacji, co najmniej 1 roboty budowlanej, której przedmiotem była budowa lub rozbudowa sieci wodociągowej o długości minimum 800 m wraz z przekroczeniem drogi publicznej - minimum wojewódzkiej. Jako wykonanie (zakończenie) zadania należy rozumieć, co najmniej podpisanie Protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu. - dysponują lub będą dysponować osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w szczególności kierowania robotami budowlanymi, w tym przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, która będzie kierowała robotami i ma, co najmniej 3-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalności. Wymóg posiadania 3-letniego doświadczenia dla osób, które będą wykonywać zamówienie, weryfikowany będzie na etapie oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w stosunku do Wykonawcy, który złożył ofertę najkorzystniejszą. Wykonawca będzie zobowiązany podać ten okres w miesiącach wraz z informacją o nazwach zrealizowanych projektów/ inwestycji, terminach realizacji oraz pełnionej funkcji. Okresy zrealizowanych projektów/ inwestycji, które na siebie nachodzą nie podlegają sumowaniu. Po zmianie: O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wszyscy Wykonawcy, którzy: 1) Spełniają warunki określone w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące: a) zdolność występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: - są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę, co najmniej 500.000 zł (słownie złotych: pięćset tysięcy 00/100) oraz - posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 500.000 zł (słownie złotych: pięćset tysięcy 00/100); d) zdolności technicznej lub zawodowej: - wykażą się wiedzą i doświadczeniem w wykonaniu (zakończeniu), w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w zakresie realizacji, co najmniej: 1 roboty budowlanej, której przedmiotem była budowa lub rozbudowa sieci wodociągowej o długości minimum 800 m wraz z przekroczeniem drogi publicznej - minimum wojewódzkiej Lub 1 roboty budowlanej, której przedmiotem była budowa lub rozbudowa sieci wodociągowej o długości minimum 800 m oraz 1 roboty budowlanej, której przedmiotem było z przekroczenie drogi publicznej - minimum wojewódzkiej siecią wodociągową lub kanalizacyjną Jako wykonanie (zakończenie) zadania należy rozumieć, co najmniej podpisanie Protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu. - dysponują lub będą dysponować osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w szczególności kierowania robotami budowlanymi, w tym przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, która będzie kierowała robotami i ma, co najmniej 3-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalności. Wymóg posiadania 3-letniego doświadczenia dla osób, które będą wykonywać zamówienie, weryfikowany będzie na etapie oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w stosunku do Wykonawcy, który złożył ofertę najkorzystniejszą. Wykonawca będzie zobowiązany podać ten okres w miesiącach wraz z informacją o nazwach zrealizowanych projektów/ inwestycji, terminach realizacji oraz pełnionej funkcji. Okresy zrealizowanych projektów/ inwestycji, które na siebie nachodzą nie podlegają sumowaniu. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.