Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
523 856 zł
Umowa zawarta
24 lutego 2025
Okres realizacji
od 1 marca 2025 do 28 lutego 2027
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych przy wykorzystaniu urządzeń niestanowiących własności gminy

Zamawiający Gmina Knurów (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych przy wykorzystaniu urządzeń niestanowiących…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wartość umowy: 523 856 zł.

Zamawiający: Gmina KnurówKnurów, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 4 marca 2025
Wartość umowy
523 856 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    09 stycznia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 marca 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Knurów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 523 855,80 zł (umowę zawarto 24 lutego 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 marca 2025 r. do 28 lutego 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Knurów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dr. Floriana Ogana 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 235 10 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@knurow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.knurow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ffd1c9b5-fc1c-4d17-89a9-a82b30bd9b53

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych przy wykorzystaniu urządzeń niestanowiących własności gminy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ffd1c9b5-fc1c-4d17-89a9-a82b30bd9b53

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00130524

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00018538

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych jest zadaniem własnym gminy w zakresie kanalizacji, wskazanym w art. 7 ust. 1 pkt 3) ustawy o samorządzie gminnym. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Knurowie (dalej PWIK Sp.z.o.o.), w latach 2012-2015, wybudowało lub zmodernizowało urządzenia kanalizacyjne w ramach zadania pn.: „Porządkowanie gospodarki ściekowej Gminy Knurów – budowa i przebudowa systemów kanalizacyjnych”. Przedsiębiorstwo jest wyłącznym właścicielem w/w urządzeń i służą one do odprowadzania wód opadowych i roztopowych ze znacznej powierzchni zurbanizowanej Miasta Knurów, zabezpieczając tereny położone w jego granicach przed podtopieniami. Brak jest alternatywnych rozwiązań odprowadzania w/w wód, ponieważ Gmina Knurów nie posiada własnego systemu urządzeń kanalizacyjnych, a ze względu na gęste uzbrojenie podziemne i nadziemne nie jest możliwe wybudowanie takiego systemu w przyszłości. C.D. SEKCJA IX

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegającej na wykonywaniu zadania własnego Gminy Knurów w zakresie odprowadzania wód opadowych i roztopowych przy wykorzystaniu urządzeń kanalizacyjnych stanowiących własność Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Knurowie, wybudowanych bądź zmodernizowanych w ramach zadania pn. „Porządkowanie gospodarki ściekowej Gminy Knurów – budowa i przebudowa systemów kanalizacyjnych”.

4.5.3.)Główny kod CPV

90480000-5 - Usługi gospodarki ściekowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276575519

7.3.3)Ulica

ul. Szpitalna 11

7.3.4)Miejscowość

Knurów

7.3.5)Kod pocztowy

44-194

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

523855,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-03-01 do 2027-02-28

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

Na obszarze Miasta Knurów nie istnieją również urządzenia kanalizacyjne będące własnością innych podmiotów niż PWiK Sp. z o.o. w Knurowie. Mając powyższe na względzie - spełniona została przesłanka z art. 214. ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych do udzielenia PWiK Sp. z o.o. w Knurowie zamówienia w trybie z wolnej ręki polegającego na usłudze odprowadzania wód opadowych i roztopowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Knurów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 523 856 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90480000-5 (Usługi gospodarki ściekowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. (Knurów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.