Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: BUD-MAX Paweł Jęczalik

Wartość umowy
5 330 000 zł
Umowa zawarta
25 lutego 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 5 330 000 zł – 6 394 352 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sali gimnastycznej przy SP 3 w Lędzinach

Zamawiający Gmina Lędziny (Lędziny, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sali gimnastycznej przy SP 3 w Lędzinach”, wybierając ofertę wykonawcy Arkadiusz Jęczalik ARBUD. Wartość umowy: 5 330 000 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina LędzinyLędziny, Śląskie (powiat Bieruńsko-lędziński →)opublikowano 27 lutego 2025
Wartość umowy
5 330 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Arkadiusz Jęczalik ARBUD (Bielsko-Biała), wspólnie z: BUD-MAX Paweł Jęczalik.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 330 000,00 zł (umowę zawarto 25 lutego 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 5 330 000,00 zł do 6 394 351,80 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lędziny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258256

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lędzińska 55

1.5.2.)Miejscowość

Lędziny

1.5.3.)Kod pocztowy

43-143

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@ledziny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ledziny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-79779eca-8d2c-42c0-8b76-bff133c2052e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sali gimnastycznej przy SP 3 w Lędzinach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-79779eca-8d2c-42c0-8b76-bff133c2052e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00123709

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00261480/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa sali gimnastycznej przy SP3 w Lędzinach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00537958

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.19.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz budowa parterowego budynku sali sportowej z zapleczem technicznym, połączony piętrowym łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły.
Planowane parametry:
- powierzchnia całkowita: 720,78 m2;
- szerokość Sali w osiach: 16,88 m;
- szerokość zaplecza 5,8 m;
- całkowita szerokość: 23,11 m;
- długość sali gimnastycznej: ok. 41,7 m;
- wysokość sali sportowej: 7,96 m.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwiera Program Funkcjonalno-Użytkowy – załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5330000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6394351,8 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5330000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Arkadiusz Jęczalik ARBUD

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BUD-MAX Paweł Jęczalik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9372502033

7.3.3)Ulica

Stanisława Staszica 8 lok. 1

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.5)Kod pocztowy

41-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Budowa konstrukcji, instalacje, nawierzchnia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5330000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lędziny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lędziny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 330 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Arkadiusz Jęczalik ARBUD (Bielsko-Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.