Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
882 900 zł
Umowa zawarta
13 lutego 2025
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 832 410 zł – 1 377 000 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 6,1% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena88%Gwarancja12%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”

Zamawiający Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i…”, wybierając ofertę wykonawcy Lift-System Sp. z o. o. Wartość umowy: 882 900 zł. Złożono 10 ofert.

Wartość umowy
882 900 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Lift-System Sp. z o. o. (Żórawina).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 882 900,00 zł (umowę zawarto 13 lutego 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 832 410,00 zł do 1 377 000,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO WROCŁAW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.)Oddział zamawiającego

Biuro Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934621

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Przybyszewskiego 102-104

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

51-148

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

tbs@tbs-wroclaw.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.tbs-wroclaw.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://tbs-wroclaw.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e949ee5e-669b-4860-bb23-bcaa8ba6e0c0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00103947

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00570548

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZZP.360.24.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie zadania pn. „Wymiana pięciu dźwigów osobowych wraz z niezbędną dokumentacją, modernizacją instalacji i robotami towarzyszącymi na zasobach należących do TBS Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Kasztelańskiej we Wrocławiu.”
3. W skład zadania wchodzi następujący zakres:
1) Opracowanie projektu wielobranżowego zgodnego z wymaganiami Zamawiającego zawartymi w dokumentacji przetargowej, w Programie Funkcjonalno-Użytkowym i obowiązującymi przepisami. Dokumentacja powinna być opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454), Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2022, poz. 1609).
Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać każdą branżę i obejmować kolejno:
a. Branżę budowlaną w zakresie projektu architektury i konstrukcji wraz z uzgodnieniami oraz branżową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR branży budowlanej). Wykonawca powinien przewidzieć, że wymiana dźwigów może być związana z ingerencją w elementy konstrukcyjne szybu i wymagać pozwolenia na budowę.
b. Branżę elektryczną w zakresie projektu zawierającego co najmniej: opis techniczny, schematy połączeń elektrycznych urządzeń z istniejącą infrastrukturą energetyczną obiektu, schematy szaf zasilająco-sterujących, zestawienia i schematy tras i zespołów kablowych związanych z zasilaniem, sterowaniem, oświetleniem, telekomunikacją, schematy uziemienia. Projekt powinien zawierać wymagane uzgodnienia oraz branżową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR branży elektrycznej).
c. Branżę sanitarną w zakresie projektu wentylacji szybów dźwigowych wraz z uzgodnieniami oraz branżową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR branży sanitarnej).
Dokumentacja projektowa w całym swoim zakresie powinna być kompleksowo skoordynowana międzybranżowo.
Przyjęte przez Wykonawcę rozwiązania techniczne powinny być nowoczesne, uniwersalne, dostępne w aktualnej ofercie producentów dźwigów i nie będące w fazie wycofywania z rynku, otwarte technologicznie dla różnych firm konserwujących bez konieczności ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów oraz posiadać stosowne świadectwa badań.

4.5.3.)Główny kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

44220000-8 - Stolarka budowlana

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

42961000-0 - System sterowania i kontroli

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

832410 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1377000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

882900 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Lift-System Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8961596707

7.3.4)Miejscowość

Żórawina

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

882900 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45313100-5Instalowanie wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 882 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45313100-5 (Instalowanie wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Lift-System Sp. z o. o. (Żórawina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.