ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

KOSZENIE TERENÓW ZIELONYCH ORAZ BIEŻĄCE UTRZYMANIE ZIELENI NA TERENIE GMINY MYSŁAKOWICE W ROKU 2025

Zamawiający Gmina Mysłakowice (Mysłakowice, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „KOSZENIE TERENÓW ZIELONYCH ORAZ BIEŻĄCE UTRZYMANIE ZIELENI NA TERENIE GMINY MYSŁAKOWICE W…”. Termin składania ofert minął 20 lutego 2025, 09:00. Wadium: 2000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MysłakowiceMysłakowice, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 12 lutego 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 677 469 zł
Wadium
2000 zł
Termin składania ofert
20 lutego 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Czas reakcji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Czas reakcji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: KOSZENIE TERENÓW ZIELONYCH ORAZ BIEŻĄCE UTRZYMANIE ZIELENI NA TERENIE GMINY MYSŁAKOWICE W ROKU 2025.

  • 3

    RyzykoWadium: 2 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mysłakowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821701

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 5

1.5.2.)Miejscowość

Mysłakowice

1.5.3.)Kod pocztowy

58-533

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@myslakowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://myslakowice.bip.net.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

KOSZENIE TERENÓW ZIELONYCH ORAZ BIEŻĄCE UTRZYMANIE ZIELENI NA TERENIE GMINY MYSŁAKOWICE W ROKU 2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ee7505b8-63e6-4d69-8f4a-231ee370080b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00100768

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040818/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Koszenie terenów zielonych oraz bieżące utrzymanie zieleni na terenie Gminy Mysłakowice w 2025 roku

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ee7505b8-63e6-4d69-8f4a-231ee370080b

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W niniejszym postępowaniu
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu portalu ezamówienia https://ezamowienia.gov.pl/,
ePUAPU https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej - pzp@myslakowice.pl (przy czym ten sposób komunikacji nie
jest właściwy dla oferty oraz dokumentów składanych wraz z ofertą). Uczestnicy postępowania składając ofertę akceptują
postanowienia:
a) Regulaminu korzystania z systemu ezamówienia – dostępnego pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego musi posiadać konto na
e-PUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do formularzy: złożenia, zmiany, wycofania oferty oraz do formularza
do komunikacji.
3. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i
oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z portalu ezamówienia oraz
Regulaminie ePUAP.
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, wymiany, wycofania oferty
lub wniosku oraz do komunikacji wynosi 150 MB.
5. Za datę przekazania oferty, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub
oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP.
6. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się nr ogłoszenia
(BZP, TED lub ID postępowania).
7. Skrytka e-PUAP Zamawiającego: /Myslakowice/SkrytkaESP
8. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia
bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE L z 2016 r. Nr 119, str. 1 z późn.zm.), dalej „RODO”, informuję, że:
• administratorem Pani/Pana danych osobowych
jest Gmina Mysłakowice, 58-533 Mysłakowice ul. Szkolna 5
• inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Mysłakowice jest RODOSTAR Dawid Kaszuba, ul. Przepiórek 10, 41-215 Sosnowiec
•Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. KOSZENIE TERENÓW ZIELONYCH ORAZ BIEŻĄCE UTRZYMANIE ZIELENI NA TERENIE GMINY MYSŁAKOWICE W ROKU 2025, Znak sprawy: RGK.ZP.271.03.2025 prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji,
•odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień
publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z póź. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
• Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RGK.ZP.271.03.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na koszeniu terenów zielonych oraz bieżącym utrzymaniu zieleni na terenie gminy Mysłakowice w roku 2025

4.2.6.)Główny kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-04-01 do 2025-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zakres
powyższych zamówień będzie polegał na powtórzeniu podobnych dostaw usług lub robót budowlanych, jak w zamówieniu
podstawowym do 15% wartości zamówienia podstawowego, a warunki przewidywanych robót: analogiczne jak zamówienie
podstawowe tzn. warunki nie ulegną zmianie.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy ocenie ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i wagami:
1. kryterium obowiązujące: cena, waga: 60%
2. kryteria przedmiotowe: czas reakcji, waga: 40%,

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania;
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Powyższy warunek zostanie spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości co najmniej 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych);
d) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem utrzymanie i pielęgnację terenów zielonych, w tym koszenie trawników na terenach ogólnodostępnych o wartości nie niższej niż 100.000,00 zł brutto.
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat
wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie przy czym dowodami są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi byty wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy.
- dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim potencjałem technicznym, w tym
• jedną kosiarką samojezdną z koszem na zebraną trawę;
• jedną kosiarką rotacyjną;
• jedną kosiarką mulczującą;
• jedną kosą spalinową;
• jednym pojazdem do transportu ściętej trawy i samosiejek;
• jedną rozdrabniarką gałęzi i samosiejek o średnicy minimum 10 cm.
Uwaga:
Powyższy sprzęt wymagany jest jako minimalny w celu spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie potencjału
technicznego. Jednocześnie Zamawiający informuje, że Wykonawca musi dysponować taką ilością sprzętu aby należycie
zrealizować usługę stanowiąca przedmiot zamówienia.
- dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia tj. pracowników fizycznych, którzy będą
wykonywać czynności bezpośrednio związane z realizacją zamówienia przez cały okres jego trwania, zatrudnionych na
umowę o pracę minimum 2 osób,

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Wykonawca składa:
a) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają
wpisu do rejestru lub ewidencji, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt.4 ustawy.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. odpisu, składa
dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie
otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub
miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je
dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym,
administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce
zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Dokumenty/oświadczenia powinny być wystawione nie wcześniej niż
6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną w dziale XII pkt. 1 ppkt. 2 lit. c).
Zgodnie z § 8 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych
środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415)
jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego podmiotowych środków
dowodowych, o których mowa powyżej, Wykonawca składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób
potwierdzają spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu lub kryterium selekcji dotyczącego
sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
2) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykaz wybranych (co najmniej jedna usługa), zgodnie z określonymi warunkami, usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat
przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał, a w przypadku
świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z
załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych usług, określających, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty i
prawidłowo ukończone.
Dowody powinny być załączone do załącznika „Wykaz usług” (Załącznik Nr 5 do SWZ). Wykaz usług powinien odpowiadać
poniższym dowodom ze wskazaniem, do którego rodzaju usług się odnoszą.
UWAGA:
Za najważniejsze usługi potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia, Zamawiający uzna
należyte wykonanie i prawidłowo ukończone usługi określone przez Zamawiającego w warunkach udziału w postępowaniu w ust. 1
lit. d rozdziału XII SWZ.
Dowodami, o których mowa powyżej są:
- poświadczenie,
- inne dokumenty – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać
poświadczenia, o którym mowa powyżej.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego usługi zostały wskazane w wykazie usług, zostały wcześniej
wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt. 2).
W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego
dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, zamawiający może zwrócić się
bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub
dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
b) wykaz sprzętu spełniającego warunki określone przez Zamawiającego zapewniającego właściwą realizację przedmiotu
zamówienia – zgodnie ze wzorem załączonym do SWZ (Załącznik Nr 6 do SWZ).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie składa jeden z Wykonawców lub Pełnomocnik
Konsorcjum.
c) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz
z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a
także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – o treści zgodnej z
załączonym wzorem, stanowiącym załącznik pn. Wykaz osób (Załącznik Nr 7 do SWZ).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie warunek ten należy spełnić łącznie.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w kwocie 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (konsorcjum), każdy z tych wykonawców (członków konsorcjum) odrębnie składa oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 Działu XIV SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający, na mocy art. 455 ustawy prawo zamówień publicznych, przewiduje
możliwość dokonania następujących zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści
oferty Wykonawcy dotyczących:1) przedłużenia terminu realizacji przedmiotu zamówienia w
zakresie niezbędnym, tzn. jedynie o okres niezbędny do ustania przeszkód w wykonaniu
przedmiotu umowy, przy czym zmiana spowodowana może być jedynie okolicznościami
leżącymi wyłącznie po stronie Zamawiającego lub okolicznościami niezależnymi zarówno od
Zamawiającego jak i od Wykonawcy, w szczególności: opóźnieniem w pozyskiwaniu decyzji
administracyjnych, oczekiwaniem Wykonawcy na uzgodnienia właścicieli urządzeń obcych,
zmianami dokumentacji wynikającymi z bieżących uzgodnień z jednostkami decyzyjnymi,
koniecznością przesunięcia terminu przekazania terenu budowy, okolicznościami zaistniałymi w
trakcie realizacji przedmiotu umowy, tj. warunkami atmosferycznymi, archeologicznymi, geologicznymi, hydrologicznymi,
kolizjami z sieciami infrastruktury utrudniającymi lub
uniemożliwiającymi terminowe wykonanie przedmiotu umowy, koniecznością zlecenia
dodatkowych dostaw, usług lub robótbudowlanych;2) rezygnacji z wykonania czynności
przewidzianych zakresem umowy, o ile można wyodrębnić ich wartość wraz ze skutkami
wprowadzenia takiej zmiany, w postaci odpowiedniego obniżenia wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku zaistnienia
okoliczności leżących po stronie Zamawiającego;3) zmiany zakresu
części
zamówienia powierzonej Podwykonawcom lub zmiany Podwykonawcy w zakresie niezbędnym
do zrealizowania przedmiotu umowy zgodnie z SWZ, w przypadku zaistnienia okoliczności mających wpływ na dalszą
realizację przedmiotu umowy przez Podwykonawcę;4) zmiany
podmiotu trzeciego, na zdolności którego Wykonawca powoływał się składając ofertę, celem
wykazania spełniania warunku kwalifikacyjnego dotyczącego wykształcenia, kwalifikacji
zawodowych lub doświadczenia w zakresie niezbędnym do zrealizowania przedmiotu umowy
zgodnie z SWZ, w przypadku zaistnienia okoliczności związanych z udziałem podmiotu
trzeciego
w realizacji przedmiotu umowy;5) usunięcia oczywistych błędów pisarskich lub rachunkowych, a
także usunięcia zapisów, których wykonanie jest niemożliwe ze względu na obowiązujące
przepisy prawa – w zakresie, który jest niezbędny do wyeliminowania błędów; 6) wystąpieniu
sytuacji nadzwyczajnych typu strajki, epidemia, pandemia, stan wyjątkowy umożliwiający
podjęcie, prowadzenie lub zakończenie robót budowlanych (dostaw i usług).2. Wprowadzenie
zmian, o których mowa w ust. 1 oraz zmian o których mowa w art. 455 ustawy prawo
zamówień publicznych, wymaga aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-02-20 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę poprzez portal ezamówienia. Szczegółowy sposób złożenia oferty, opisany został w instrukcji interaktywnej „Oferty, wnioski i prace konkursowe” dostępnej w zakładce „Centrum Pomocy” pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-02-20 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-03-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77300000-3Usługi ogrodnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 469 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 889 zł2 013 208 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 840 319 zł
Źródło próbki
CPV 77300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 889 zł
Mediana
677 469 zł
Górny kwartyl
2 013 208 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.02.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Mysłakowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mysłakowice.
Tak. Wadium określono na 2000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77300000-3 (Usługi ogrodnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.