Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa oleju napędowego

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych Sp. z o.o. (Zagórów, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa oleju napędowego”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 411 738 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I USŁUG WODNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 383574804

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Przemysłowa 5

1.4.2.)Miejscowość

Zagórów

1.4.3.)Kod pocztowy

62-410

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zgk_umg@zagorow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zgkiuw.zagorow.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-771a4494-98fa-11ee-ba3b-4e891c384685

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00080667

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-01-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00547841

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa oleju napędowego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia Przedmiotem zamówienia są hurtowe dostawy z tankowaniem oleju napędowego na koszt i ryzyko Dostawcy w ilościach wynikających z potrzeb Zamawiającego, szacunkowo 2,5 m3 raz lub dwa razy w miesiącu. Łączna szacunkowa ilość 60 m3 (60.000 litrów) w okresie rocznym.
2. Wykazaną ilość zamówionych dostaw wynikająca z opisu przedmiotu zamówienia należy traktować szacunkowo. Ilość ta może się zwiększyć lub zmniejszyć o ok. 10 %.
3. Prawo opcji: Zamawiający przewiduje, że łączna prognozowana ilość dostaw jest wielkością prognozowaną i w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu w zakresie 10 %. Z tytułu zmniejszenia ilości dostaw Zamawiający nie przewiduje opłat z tego tytułu. Zwiększoną ilość wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć po cenie z oferty.
4. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie zgodnie z zasadami Ustawy z dnia 9 marca 2017 roku o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.
5. Olej napędowy musi spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2023, poz. 1314) oraz normy PN-EN 590+A1;2017-06.
6. Zamówienie obejmuje:
a. dostawę̨ paliwa, na mailowe zgłoszenie zamawiającego.
b. napełnienie zbiornika o pojemności 2,5 m3.
7. Zamawiający wymaga złożenia oferty na dostawę oleju napędowego o jakości nie gorszej niż dopuszczone wskazaną normą.
8. Zasilanie zbiornika w olej napędowy powinno odbywać się za pomocą cystern samochodowych lub innych środków transportu, przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych klasy III, posiadających zalegalizowany system pomiaru paliwa, zamontowany na cysternie, informujący o ilości wypompowanego paliwa.
9. Do każdej dostawy wymagane jest świadectwo jakości dostarczonego oleju napędowego. Na świadectwie jakości powinno być oświadczenie Wykonawcy, że świadectwo dotyczy partii paliwa z dnia dostawy.
10. Przed przystąpieniem do pompowania paliwa, musi być dokonany pomiar paliwa w zbiorniku. Zamawiającemu przysługuje możliwość, a na Wykonawcy ciąży obowiązek przekazania próbki paliwa z komór cysterny w celu sprawdzenia temperatury paliwa, lepkości i jakości paliwa. Fakt dostarczenia paliwa musi być udokumentowany protokołem dostawy poprzez podpisanie przez uprawnioną osobę ze strony Zamawiającego oraz kierowcę dostarczającego paliwo.
11. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia ciągłości dostaw oleju napędowego do siedziby Zamawiającego w ilościach podanych powyżej i do realizowania tych dostaw w czasie nie dłuższym niż 2 dni robocze od momentu złożenia zamówienia przez Zamawiającego.
12. Zamawiający będzie składał zamówienie telefonicznie lub pocztą elektroniczną na wskazany przez wykonawcę adres. Dowóz i napełnienie zbiornika wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić na swój koszt, swoim staraniem i swoim transportem.
13. Cena jednostkowa oleju napędowego w trakcie trwania umowy będzie ustalana jako hurtowa cena oleju napędowego obowiązująca u producenta oleju, opublikowana na stronie internetowej PKN ORLEN (www.orlen.pl) według danych w dniu wykonania dostawy plus podatek VAT z uwzględnieniem stałego upustu albo narzutu oferowanego przez Wykonawcę w ofercie cenowej. Jeżeli w dniu dostawy na wymienionej stronie internetowej nie będzie publikowana hurtowa cena oleju napędowego, należy przyjąć cenę hurtową tego paliwa publikowaną na stronie internetowej w ostatnim dniu przed dostawą. Cena jednostkowa za litr paliwa powinna zostać podana w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku. Wobec ww. struktury ustalania cen jednostkowych kształtowanych ceną rynkową na dzień dostawy, oraz formuły opisu zamówienia i ustalania cen dostaw wskazanych w niniejszym postępowaniu, Zamawiający nie dokonuje określenia w istotnych postanowieniach umowy osobnych klauzul waloryzacyjnych, w związku z planowanym zamówieniem i umową przekraczającą okres 6-ciu miesięcy.
14. Wspólny Słownik Zamówień CPV: Kod CPV 09134000-7 – oleje napędowy
15. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
16. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
17. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.
18. Lokalizacja dostawy: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I USŁUG WODNYCH Sp. z o. o. ul. Przemysłowa 5, 62-410 Zagórów

3.9.)Główny kod CPV

09134000-7 - Oleje napędowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-01-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2024-01-02 do 2024-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Kwitowski Paliwa sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6080108960

4.3.3.)Ulica

Plac 3-go Maja

4.3.4.)Miejscowość

Gizałki

4.3.5.)Kod pocztowy

62-308

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

351000 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00071567/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zwiększenie zapotrzebowania dostaw

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

zamówienie zwiększyło się o dostawy w kwocie 8190 złotych tj. zmiana dot. poniżej 10% wartości umowy

5.4.6.)Wartość zmiany

8190

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

359190 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134000-7Oleje napędowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
411 738 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 000 zł896 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
646 000 zł
Źródło próbki
CPV 09134· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
250 000 zł
Mediana
411 738 zł
Górny kwartyl
896 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zagórów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134000-7 (Oleje napędowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.