Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 287 000 zł
Umowa zawarta
6 grudnia 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ratunkowe prace demontażowe w Halach DAW byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie - zabytku w strefie ochronnej Pomnika Zagłady

Zamawiający Gmina Sztutowo (Sztutowo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Ratunkowe prace demontażowe w Halach DAW byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w…”, wybierając ofertę wykonawcy Milena Górska Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe. Wartość umowy: 2 287 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina SztutowoSztutowo, Pomorskie (powiat Nowodworski →)opublikowano 23 stycznia 2025
Wartość umowy
2 287 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Milena Górska Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe (Gronowo Górne), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 287 000,00 zł (umowę zawarto 6 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SZTUTOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747951

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gdańska 55

1.5.2.)Miejscowość

Sztutowo

1.5.3.)Kod pocztowy

82-110

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

552478151

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@sztutowo.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

sztutowo.bipgmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cfc9de14-2098-4311-9543-10c2461fe374

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ratunkowe prace demontażowe w Halach DAW byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie - zabytku w strefie ochronnej Pomnika Zagłady

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cfc9de14-2098-4311-9543-10c2461fe374

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00058073

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00035770/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Ratunkowe prace demontażowe w Halach DAW byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie - zabytku w strefie ochronnej Pomnika Zagłady

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00592837

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG-UZ.271.11.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1869919,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Prace budowlane dotyczą 2 obiektów wielkopowierzchniowych na działce 394/4 obręb Sztutowo. Do wykonania są prace ratunkowe: demontaż całości dachu oraz zabezpieczenie ścian Hali Południowej DAW byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Stutthof w Sztutowie - zabytku w strefie ochronnej Pomnika Zagłady, pod nadzorem Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. Opracowanie dokumentacji wykonawczej konstrukcyjno-konserwatorskiej wraz z uzyskaniem zgody i akceptacji przez Zamawiającego przed rozpoczęciem prac. Wykonanie inwentaryzacji zdemontowanych elementów oraz zabezpieczenia odsłoniętych cokołów murów. Utylizacja elementów nienadających się do ponownego wbudowania - zarówno z Hali Południowej, jak i wcześniej zdemontowanych elementów dachu Hali Północnej, zabezpieczenie elementów koniecznych do składowania, ewentualnej ekspozycji. Opracowanie dokumentacji powykonawczej konstrukcyjno-konserwatorskiej dla całości wykonanego zadania wraz z uzyskaniem wymaganych zgód i uzgodnień.
Wykonanie tych robót jest niezbędnym warunkiem uratowania i zachowania cennych historycznie obiektów poobozowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2287000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2287000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2287000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Milena Górska Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 146158564

7.3.3)Ulica

Berylowa, 2

7.3.4)Miejscowość

Gronowo Górne

7.3.5)Kod pocztowy

82-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2287000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
384 273 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 165 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 192 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 165 zł
Mediana
384 273 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sztutowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sztutowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 287 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Milena Górska Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe (Gronowo Górne). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.