Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa ulicy Kruszańskiej w Inowrocławiu

Zamawiający Miasto Inowrocław (Inowrocław, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa ulicy Kruszańskiej w Inowrocławiu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto InowrocławInowrocław, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 20 stycznia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 835 394 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Inowrocław

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350725

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

al. Ratuszowa 36

1.4.2.)Miejscowość

Inowrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

88-100

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@inowroclaw.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.inowroclaw.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df92072f-dae1-11ee-8305-7e4937eb936d

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00048083

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-01-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00231631

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa ulicy Kruszańskiej w Inowrocławiu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Kruszańskiej w Inowrocławiu, 151461C od km 0+000,00 do km 0+406,80, zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).
Stan obecny - ulica dojazdowa z kruszywa, zjazdy do przyległej zabudowy jednorodzinnej oraz pas zieleni przeznaczony pod dalszy odcinek ulicy.
Zadanie obejmuje przebudowę:
- sieci kanalizacji sanitarnej, z wykonaniem nowych odcinków na niezagospodarowanym terenie, z odgałęzieniem do granic działek przyległych;
- sieci wodociągowej z odgałęzieniem do granic działek przyległych, z wykonaniem nowych odcinków na niezagospodarowanym terenie,
- sieci kanalizacji deszczowej, z wykonaniem nowych odcinków;
- sieci oświetlenia ulicznego;
- ulicy Kruszańskiej, w tym wykonanie nowej nawierzchni jezdni, zjazdów i dojść do posesji, zatok parkingowych i utwardzenia terenu wraz z obsianiem trawą pozostałej nieutwardzonej powierzchni pasa drogowego.

3.9.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "TRANS-POM" Piotr Pomagier

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

092366471

4.3.3.)Ulica

ul. Niepodległości

4.3.4.)Miejscowość

Kruszwica

4.3.5.)Kod pocztowy

88-150

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1781894,85 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00293930/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-10-04

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana umowy następuje z inicjatywy Zamawiającego, ponieważ konieczna jest zmiana dokumentacji projektowej polegająca na rezygnacji z budowy zatok parkingowych (miejsc postojowych), zgodnie z postanowieniami decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, nieuwzględnionymi w dokumentacji projektowej. W konsekwencji rezygnacji z wykonania zatok parkingowych wprowadza się korektę stałej organizacji ruchu, wykonanie dwóch progów zwalniających oraz urządzenie terenów zielonych w miejscach pierwotnie planowanych miejsc postojowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zrezygnowano z wykonania zatok parkingowych wprowadzono korektę stałej organizacji ruchu, wykonanie dwóch progów zwalniających oraz urządzenie terenów zielonych w miejscach pierwotnie planowanych miejsc postojowych.

Wynagrodzenie zostanie zmniejszone o 50 453,68 zł brutto za roboty zaniechane i zwiększone o 16 153,05 zł brutto za roboty zamienne.

5.4.6.)Wartość zmiany

66606,73

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1.Zmiana następuje na zawiadomienie Zamawiającego przez Wykonawcę o przekształceniu formy organizacyjno-prawnej przedsiębiorstwa Wykonawcy
z jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego. Zmiana jest nieistotna w rozumieniu art. 454 ust. 2 ustawy Prawo zamówień Publicznych.

2.Zmiana następuje z inicjatywy Zamawiającego, ponieważ konieczna jest zmiana dokumentacji projektowej polegająca na rezygnacji z budowy zatok parkingowych (miejsc postojowych), zgodnie z postanowieniami decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, nieuwzględnionymi w dokumentacji projektowej. W konsekwencji rezygnacji z wykonania zatok parkingowych wprowadza się wykonanie dodatkowego oznakowania pionowego i poziomego oraz budowę dwóch sugerowanych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana polegała na zmianie dokumentacji projektowej polegająca na rezygnacji z budowy zatok parkingowych (miejsc postojowych), zgodnie z postanowieniami decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, nieuwzględnionymi w dokumentacji projektowej. W konsekwencji rezygnacji z wykonania zatok parkingowych wprowadzono wykonanie dodatkowego oznakowania pionowego i poziomego oraz budowę dwóch sugerowanych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem.


Wynagrodzenie zostało zwiększone o 50 063,10 zł brutto za roboty dodatkowe.

5.4.6.)Wartość zmiany

50063,10

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1797657,32 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Inowrocław prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Inowrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.