Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa drogi pożarowej wraz z budową murów oporowych, schodów zewnętrznych, placu manewrowego wraz z miejscami postojowymi w Zbrosławicach przy ul. Batorego 8,

Zamawiający Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny "Pałac Kamieniec" sp. z o.o. (Kamieniec, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa drogi pożarowej wraz z budową murów oporowych, schodów zewnętrznych, placu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 343 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny "Pałac Kamieniec" sp. z o.o.

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276112481

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Polna 2

1.4.2.)Miejscowość

Kamieniec

1.4.3.)Kod pocztowy

42-674

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@olr-kamieniec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olr-kamieniec.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e101af5b-2295-11ef-a500-1a0072d5d2bd

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00045989

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-01-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00353527

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi pożarowej wraz z budową murów oporowych, schodów zewnętrznych, placu manewrowego wraz z miejscami postojowymi w Zbrosławicach przy ul. Batorego 8,

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Budowa drogi pożarowej wraz z budową murów oporowych, schodów zewnętrznych, placu manewrowego wraz z miejscami postojowymi w Zbrosławicach przy ul. Batorego 8, na działce nr 1154/126, 3451/125, oraz częściach działek nr 1738/126, 1155/126 , obr. 0020, zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załączniki do specyfikacji warunków zamówienia. Projektowana droga należy do XXV kategorii obiektów budowlanych – drogi. Projektowany parking należy do XXII kategorii obiektów budowlanych – parkingi. Projektowane mury oporowe i schody terenowe należą do VIII kategorii obiektów budowlanych – inne budowle. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji tj. - Załącznik nr 1_Projekt Wykonawczy, - Załącznik nr 2_Projekt zagospodarowania terenu, - Załącznik nr 3_Opis techniczny PZT, - Załącznik nr 4_Opis techniczny konstrukcja, - Załącznik nr 5_Plan sytuacyjny, - Załącznik nr 6_Profil drogi, - Załącznik nr 7__PRZEKROJE POPRZECZNE_1-2-3-4-5-6-7, - Załącznik nr 8__PRZEKROJE POPRZECZNE_8-9-10-11-12, - Załącznik nr 9_PRZEKROJE POPRZECZNE_13-14-15-16, - Załącznik nr 10_PRZEKROJE_KONSTRUKCYJNE_ABCD, - Załącznik nr 11_ZESTAWIENIE STALI, - Załącznik nr 12_Schemat konstrukcji_K1, - Załącznik nr 13_Schemat konstrukcji_K2, - Załącznik nr 14_Schemat konstrukcji_K3, - Załącznik nr 15_Schemat konstrukcji_K4, - Załącznik nr 16_Schemat konstrukcji_K5, - Załącznik nr 17_Schemat konstrukcji_K6, - Załącznik nr 18_Schemat konstrukcji_K7, - Załącznik nr 19_POR®CZE ZEWN®TRZNE, - Załącznik nr 20_ZGODA_NA_WYCINK®_GMINA, - Załącznik nr 21_STWIOR, - Załącznik nr 22_Przedmiar robót Powyższa dokumentacja stanowi załączniki dospecyfikacji.

3.8.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45262310-7 - Zbrojenie

44113000-5 - Drogowe materiały konstrukcyjne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-07-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2024-11-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Produkcyjno Remontowy Instalacji Budowlanych „Prozbud” Szczęsny Piotr

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6450004136

4.3.3.)Ulica

ul. Kurka 16

4.3.4.)Miejscowość

Tarnowskie Góry

4.3.5.)Kod pocztowy

42-605

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1648421,4 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00625623/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-07-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

konieczność robót dodatkowych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Na podstawie §6 ust. 3 lit d), e), f) umowy Strony zgodnie oświadczają, że ze względu na zwiększenie zakresu rzeczowego dokumentacji – prac dodatkowych nie objętych umową, co zostało szczegółowo opisane w protokole z dnia 09.10.2024

W związku z pracami dodatkowymi na podstawie § 3 umowy oraz art. 455 ust.1 pkt 4) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych wprowadza się do przedmiotowej umowy zmianę w zakresie realizacji dostaw dodatkowych

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

189641,40

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny "Pałac Kamieniec" sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamieniec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.