Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 235 820 zł
Umowa zawarta
5 listopada 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług pocztowych

Zamawiający Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług pocztowych”, wybierając ofertę wykonawcy Poczta Polska S.A. Wartość umowy: 1 235 820 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Biuro Krajowej Rady Radiofonii i TelewizjiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 16 stycznia 2025
Wartość umowy
1 235 820 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,5 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 października 2024

    Termin ofert: 18 października 2024 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 stycznia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poczta Polska S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 235 820,00 zł (umowę zawarto 5 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010182401

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-015

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@krrit.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/krrit

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://krrit.eb2b.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pocztowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba21cddd-bad0-45b6-8fc3-3bfa1a128893

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00040525

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00253357/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Usługi pocztowe

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00541033

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/5/DPz/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1318322,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych przez okres 24 miesięcy na potrzeby Biura KRRiT.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację usług pocztowych, w rozumieniu przepisów ustawy Prawo pocztowe, w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ewentualnych zwrotów przesyłek, w tym w szczególności listowych przesyłek:
a) nierejestrowanych ekonomicznych,
b) nierejestrowanych priorytetowych,
c) poleconych ekonomicznych,
d) poleconych priorytetowych,
e) poleconych ekonomicznych ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru,
f) poleconych priorytetowych ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
W zakres zamówienia nie wchodzą usługi pocztowe w zakresie przesyłek kurierskich.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i sposób jego wykonania zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ wraz z Załącznikiem nr 1 do PPU stanowiącym wzór książki nadawczej oraz zestawienia ilościowo-wartościowego (Załącznik nr 2a do SWZ).
4. Wykonawca będzie realizował zamówienie według bieżących potrzeb Zamawiającego na zasadach określonych w PPU.
5. W formularzu asortymentowo-cenowym Zamawiający podał szacunkowe ilości – w skali jednego miesiąca – rodzajów przesyłek stanowiących przeważającą część zakresu zamówienia. Z usług pocztowych niewymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym Zamawiający korzysta incydentalnie. Zestawienie ilościowe podane w formularzu asortymentowo-cenowym stanowi jedynie podstawę do obliczenia ceny oferty i nie zobowiązuje Zamawiającego do zlecenia realizacji przesyłek w ilościach podanych w ww. formularzu. Rodzaje i ilości przesyłek w ramach świadczonych usług określone jako szacunkowe będą ulegały zmianie w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie będą przysługiwały wobec Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu zmian ilościowych i rodzajowych przesyłek w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający informuje, że szacunkowo:
a) 90 % przesyłek objętych całym zamówieniem będzie nadawana w trybie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
b) adresatami większości przesyłek Zamawiającego są osoby fizyczne zamieszkałe w małych miastach oraz wioskach na terenie RP.
7. Dla adresatów przesyłek rejestrowanych Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dostępność placówek pocztowych, o których mowa w art. 44 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm.).
8. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę zamówienia w zakresie przyjmowania przesyłek pocztowych oraz doręczania adresatom przesyłek pocztowych w odniesieniu do przesyłek pocztowych w obrocie krajowym.
9. Zamawiający wymaga by, przez cały okres realizacji zamówienia, nie mniej niż 50% osób biorących udział w realizacji usług w zakresie określonym w pkt. 8 powyżej zatrudnionych było na umowę o pracę. Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie procentowy, minimalny udział osób zatrudnionych na umowę o pracę, które będą brały udział w realizacji usług w zakresie określonym w pkt. 8 niniejszego Rozdziału przez cały okres realizacji zamówienia. Procentowy udział, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym Wykonawca podaje z dokładnością do 1%. Zasady kontroli sposobu realizacji ww. obowiązku i sankcje za jego niedotrzymanie określone są we wzorze umowy, w szczególności w § 2 ust. 13 i 14 oraz § 8 ust. 2 pkt 3 i 4.
10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zamówienie nie jest podzielone na części ze względu na charakter jego przedmiotu. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych z uwagi na jednorodność przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest usługa świadczenia powszechnych usług pocztowych (przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym oraz zwrot do nadawcy przesyłek po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy) dla Biura KRRiT przez okres 24 miesięcy, w związku z czym, ze względu na zapewnienie szczególnego bezpieczeństwa nie jest możliwy podział zamówienia na części, ponadto taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi lub nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia.
Mając powyższe na uwadze należy uznać, iż przedmiot zamówienia należy traktować jako jedną całość. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

4.5.3.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1235820,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1235820,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1235820,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poczta Polska S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250007313

7.3.3)Ulica

Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1235820,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
304 961 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 995 zł550 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
362 505 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 995 zł
Mediana
304 961 zł
Górny kwartyl
550 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 235 820 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poczta Polska S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.