Dostosowanie pomieszczeń kuchni Szpitalnej do obowiązujących przepisów
Zamawiający Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku (Rybnik, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostosowanie pomieszczeń kuchni Szpitalnej do obowiązujących przepisów”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
30 lipca 2024
Termin ofert: 22 sierpnia 2024 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 września 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
09 stycznia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Kliniczny Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Rybniku |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000292936 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Gliwicka 33 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Rybnik |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-201 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL227 - Rybnicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kancelaria@psychiatria.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://psychiatria.com |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f77dd4dd-dfd7-4958-8cf1-8126bf0cd00c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00019652 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-01-09 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00437009 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostosowanie pomieszczeń kuchni Szpitalnej do obowiązujących przepisów |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Dostosowanie pomieszczeń kuchni Szpitalnej do obowiązujących przepisów”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45262423-2 - Wykonywanie pokładów 45432112-2 - Kładzenie nawierzchni 45431000-7 - Kładzenie płytek 45233291-5 - Instalowanie odbojnic 45442100-8 - Roboty malarskie 45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-11-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | WITAN CENTRUM PODŁÓG Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6511693585 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Pszczyńska 70 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Suszec |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-267 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1953051,62 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00518335/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wniosek wykonawcy o wydłużenie terminu realizacji zadania z uwagi na podział prac co związane jest z rozmieszczeniem urządzeń technologicznych kuchni. Podstawą zmiany umowy jest zapis w dokumentacji zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana terminu realizacji zamówienia zgodna z aneksem |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1953051,62 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.