Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
329 601 zł
Umowa zawarta
27 grudnia 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 329 601 zł – 392 526 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie w WOLOiZOL w Gorzycach.

Zamawiający Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakład Opiekuńczo-leczniczy w Gorzycach (Gorzyce, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób…”, wybierając ofertę wykonawcy Centrum Ochrony „Tygrys – Silesia” Sp. z o. o. Wartość umowy: 329 601 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
329 601 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Centrum Ochrony „Tygrys – Silesia” Sp. z o. o. (Wodzisław Śląski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 329 601,13 zł (umowę zawarto 27 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 329 601,13 zł do 392 525,96 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZKI OŚRODEK LECZNICTWA ODWYKOWEGO I ZAKŁAD OPIEKUŃCZO-LECZNICZY W GORZYCACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001092085

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamkowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Gorzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

44-350

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 412 31 81

1.5.8.)Numer faksu

32 45 11 696

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@woloizol.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://woloizol.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1025048

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie w WOLOiZOL w Gorzycach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2bc04b7-08b9-45d2-9543-b49eca7e6cfd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00010807

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00051046/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Usługa całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie Zamawiającego mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa ....

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00619714

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

16/2024/SAG/US

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

267180,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia są usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie Zamawiającego mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa jego pracowników i pacjentów, w szczególności wynikających z zachowań chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo pacjentów Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego.
2.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329601,13 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

392525,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329601,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Centrum Ochrony „Tygrys – Silesia” Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6472571865

7.3.3)Ulica

Pszowska 301 a

7.3.4)Miejscowość

Wodzisław Śląski

7.3.5)Kod pocztowy

44-373

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329601,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 193 606 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakład Opiekuńczo-leczniczy w Gorzycach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 329 601 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Centrum Ochrony „Tygrys – Silesia” Sp. z o. o. (Wodzisław Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.