Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
204 400 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych, przebywających na terenie Gminy Mstów

Zamawiający Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mstowie (Mstów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia…”, wybierając ofertę wykonawcy Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape”. Wartość umowy: 204 400 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w MstowieMstów, Śląskieopublikowano 3 stycznia 2025
Wartość umowy
204 400 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” (Częstochowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 204 400,00 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MSTOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 150009358

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

GMINNA 14

1.5.2.)Miejscowość

Mstów

1.5.3.)Kod pocztowy

42-244

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343284 005

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gops@mstow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gops.mstow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ae0c71fc-f3fe-4d53-ad4d-1c9ffdfbcaba

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych, przebywających na terenie Gminy Mstów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ae0c71fc-f3fe-4d53-ad4d-1c9ffdfbcaba

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00006158

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00011295/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług w postaci schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz schronienia w schronisku z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych, przebywających na terenie Gminy Mstów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00620661

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.26.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług społecznych w postaci tymczasowego schronienia wraz z wyżywieniem dla osób bezdomnych, przebywających na terenie Gminy Mstów, zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowni i ogrzewalni.
2. Zamówienie obejmuje świadczenie usług w postaci tymczasowego schronienia w schronisku dla osób bezdomnych oraz tymczasowego schronienia dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.
3. Prognozowana liczba osób bezdomnych potrzebujących schronienia w okresie realizacji zamówienia wynosi łącznie 8 osób, z czego Zamawiający przewiduje, że 6 osób przebywać będzie w schronisku dla osób bezdomnych a 2 osoby zostaną skierowane do schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.
4. Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający informuje, iż prognozowana liczba osób bezdomnych jest wartością szacunkową i w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. Zamawiający zapłaci wyłącznie za rzeczywistą liczbę osób przebywających w schronisku, przy czym minimalna wielkość przedmiotu zamówienia zostanie zrealizowana w co najmniej 10%. Wyznaczając wartość minimalną Zamawiający gwarantuje,
że zamówienie zostanie zrealizowane w wyznaczonej, przewidzianej wielkości minimalnej; co do pozostałej przewidywanej wielkości zamówienia (ponad minimum) usługa może, ale nie musi być zrealizowana.
5. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w ofercie (w wyznaczonej części formularza ofertowego) adresy schronisk, w których będzie wykonywana usługa. Warunki w schroniskach muszą być odpowiednie i zgodne z zasadami bezpieczeństwa ppoż. i sanitarno– epidemiologicznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

204400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

204400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

204400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9490249041

7.3.3)Ulica

Piłsudskiego 41/43

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

204400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85311000-2Usługi opieki społecznej obejmujące…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
265 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
162 000 zł648 953 zł
Rozstęp międzykwartylowy
486 953 zł
Źródło próbki
CPV 85311000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
162 000 zł
Mediana
265 000 zł
Górny kwartyl
648 953 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mstowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mstów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 204 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85311000-2 (Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.