Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

"Zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku"

Zamawiający Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce (Nowe Skalmierzyce, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła w budynku Zespołu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855423

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ostrowska 8

1.4.2.)Miejscowość

Nowe Skalmierzyce

1.4.3.)Kod pocztowy

63-460

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.4.7.)Numer telefonu

62 762 97 69

1.4.8.)Numer faksu

62 762 9749

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

b.wierzyk@noweskalmierzyce.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.noweskalmierzyce.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d8efa741-2efe-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00005760

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-01-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00376520

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

"Zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku"

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła, kotła na pellet wraz z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania oraz adaptację pomieszczenia kotłowni i składu opału.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

44621200-1 - Kotły grzewcze

42511110-5 - Pompy grzewcze

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PAGRA Sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5140354373

4.3.3.)Ulica

ul. Szybowcowa 31/302

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

54-130

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

990000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00442476/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-12-06

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z wystąpieniem robót dodatkowych, zgodnie z protokołem nr 1/2024 z dnia 25.10.2024 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§ 2 ust. 1 umowy otrzymuje brzmienie:
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie i zgłosić gotowość do odbioru końcowego w terminie do 22.11.2024 r.
§ 5 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie:
Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy, na podstawie oferty, wynosi: netto 875 168,02 zł (słownie: osiemset siedemdziesiąt pięć tysięcy sto sześćdziesiąt osiem złotych 2/100); brutto:1 076 456,67 zł (słownie: milion siedemdziesiąt sześć tysięcy czterysta pięćdziesiąt sześć złotych 67/100), w tym podatek VAT wysokości 201 288,65 zł wg stawki 23%,

5.4.6.)Wartość zmiany

86456,67

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1076456,67 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.