Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
19 grudnia 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
0 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dystrybucja energii elektrycznej w okresie od dnia 01 stycznia 2025 roku do dnia 31 grudnia 2025 roku.

Zamawiający Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie (Andrychów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dystrybucja energii elektrycznej w okresie od dnia 01 stycznia 2025 roku do dnia 31…”, wybierając ofertę wykonawcy Tauron Dystrybucja S.A. Wartość całego ogłoszenia wynikowego: 283 152 zł.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
283 152 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~1,1 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 grudnia 2024

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    13 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Tauron Dystrybucja S.A. (Kraków).

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 383382022

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Włókniarzy 11

1.5.2.)Miejscowość

Andrychów

1.5.3.)Kod pocztowy

34-120

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

aneta.wnek@moskit-andrychow.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

moskit-andrychow.eu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pozostała działalność ze sportem

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dystrybucja energii elektrycznej w okresie od dnia 01 stycznia 2025 roku do dnia 31 grudnia 2025 roku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cfd63956-00fd-47d6-b9c6-5371a99eaa79

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00671463

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00033326/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dystrybucja energii elektrycznej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Dystrybucja energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia
2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r.” na Kryty Basen w Andrychowie, ul Włókniarzy 11 w ilości szacunkowej 580 000 kWh/ na rok i mocy umownej 120 kW. Z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, wynika że w/w usługa dystrybucji elektrycznej może być świadczona tylko przez jednego dostawcę w związku z tym ma zastosowanie tryb udzielenia zamówienia z wolnej ręki w oparciu o przepisy art. 214 ust 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2024 r. poz 1320). Przyczyną techniczną dla wskazanego zamówienia jest monopol naturalny na świadczenie tego typu usług. Wynika on z faktu, iż nie ma możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usług dystrybucji energii elektrycznej

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOSKIT.260.5.2024.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

230205 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Dystrybucja energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia
2025 r. do dnia 31 grudnia 2025 r.” na Kryty Basen w Andrychowie, ul Włókniarzy 11 w ilości szacunkowej 580 000 kWh/ na rok i mocy umownej 120 kW. Z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, wynika że w/w usługa dystrybucji elektrycznej może być świadczona tylko przez jednego dostawcę w związku z tym ma zastosowanie tryb udzielenia zamówienia z wolnej ręki w oparciu o przepisy art. 214 ust 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2024 r. poz 1320). Przyczyną techniczną dla wskazanego zamówienia jest monopol naturalny na świadczenie tego typu usług. Wynika on z faktu, iż nie ma możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usług dystrybucji energii elektrycznej

4.5.3.)Główny kod CPV

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

0 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tauron Dystrybucja S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6110202860

7.3.3)Ulica

ul. Podgórska 25A

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-035

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

283152 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art.7 ust.1 Ustawy z dnia 13 kwietnia
2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

65310000-9Przesył energii elektrycznej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
582 836 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
303 591 zł941 008 zł
Rozstęp międzykwartylowy
637 417 zł
Źródło próbki
CPV 65310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
303 591 zł
Mediana
582 836 zł
Górny kwartyl
941 008 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Andrychów.
W ogłoszeniu o wyniku wskazano 283 152 zł dla całego ogłoszenia. Bez jednoznacznego rozbicia na części tej kwoty nie traktujemy jako ceny jednej wybranej oferty ani wartości umowy konkretnego wykonawcy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 65310000-9 (Przesył energii elektrycznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tauron Dystrybucja S.A. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.