Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
18 486 864 zł
Umowa zawarta
12 grudnia 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 18 486 864 zł – 25 743 426 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego i ulicy od ul. Sienkiewicza do ul. Chmielniki w Świeciu wraz z infrastrukturą

Zamawiający Gmina Świecie (Świecie, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego i ulicy…”, wybierając ofertę wykonawcy "UNITRAK" Sp. z o.o. Wartość umowy: 18 486 864 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina ŚwiecieŚwiecie, Kujawsko-Pomorskie (powiat Świecki →)opublikowano 20 grudnia 2024
Wartość umowy
18 486 864 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 października 2024

    Termin ofert: 25 listopada 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 grudnia 2024

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "UNITRAK" Sp. z o.o. (Kielno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 18 486 864,39 zł (umowę zawarto 12 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 18 486 864,39 zł do 25 743 426,02 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świecie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351067

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojska Polskiego 124

1.5.2.)Miejscowość

Świecie

1.5.3.)Kod pocztowy

86-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.7.)Numer telefonu

52 333 23 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@swiecie.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.swiecie.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/swiecie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego i ulicy od ul. Sienkiewicza do ul. Chmielniki w Świeciu wraz z infrastrukturą

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-81060512-7791-43a1-a646-6f0dfab6ebec

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00666258

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00008063/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa ul. Działkowców oraz dwóch rond

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00555434

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR-IN.271.32.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

21472648,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego, drogi od ul. Sienkiewicza do ul. Chmielniki - ul. Działkowców oraz ronda na skrzyżowaniu ulicy Działkowców i ul. Chmielniki w Świeciu wraz z infrastrukturą.

2. W skład zadania inwestycyjnego wchodzą:
• roboty rozbiórkowe,
• wycinka kolidujących drzew i krzewów wraz z usunięciem karpin,
• usunięcie warstwy ziemi urodzajnej,
• wzmocnienie istniejącego podłoża gruntowego,
• wykonanie robót ziemnych,
• ustawienie ściany oporowej w technologii gruntu zbrojonego z licem z bloczków betonowych,
• ustawienie ścianki oporowej,
• przestawienie kolidujących ogrodzeń,
• budowa trzech nowych przepustów w miejscu skrzyżowania z istniejącymi ciekami,
• budowa skrzyżowań typu małe rondo na ulicy Sienkiewicza oraz ulicy Chmielniki,
• przebudowa istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych,
• budowa nowych zjazdów publicznych i indywidualnych,
• przebudowa kolidującej istniejącej sieci kanalizacji deszczowej,
• budowa sieci kanalizacji deszczowej z wylotem do projektowanych zbiorników chłonnych,
• przebudowa kolidującej i budowa nowej kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni ścieków,
• przebudowa kolidującej istniejącej sieci wodociągowej,
• przebudowa kolidującej istniejącej sieci gazowej,
• przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej,
• przebudowa kolidującego oświetlenia drogowego,
• budowa oświetlenia rond i ulic,
• budowa kanału technologicznego,
• przebudowa i zabezpieczenie kolidującej istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej,
• ustawienie oporników, krawężników i obrzeży kamiennych oraz betonowych,
• wykonanie warstwy odsączającej z piasku,
• wykonanie warstwy wzmacniającej z gruntu stabilizowanego cementem,
• wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie podbudowy betonowej,
• wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego,
• wykonanie warstwy wyrównawczo-wiążącej z betonu asfaltowego,
• wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego,
• wykonanie nawierzchni chodnika, ciągu pieszo-rowerowego, wysp dzielących (w ciągu chodnika i ścieżki), zjazdów, drogi przy parkingu, miejsc parkingowych, placu do zawracania pojazdów, zatoki przystankowej przy zbiornikach, zatoki autobusowej, peronu przystankowego, opaski pomiędzy chodnikiem, a ścieżką rowerową z betonowej kostki brukowej,
• wykonanie nawierzchni wysp dzielących i opaski kamiennej na wyspie środkowej ronda oraz za wybrukami na łukach z kostki kamiennej,
• wykonanie nawierzchni pierścienia ronda i wybrukowania na łukach z kostki kamiennej,
• wykonanie nawierzchni ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego,
• wykonanie warstwy ścieralnej jezdni ulic z mieszanki mastyksowo-grysowej (SMA) oraz z betonu asfaltowego,
• ustawienie płotków ochronnych dla płazów oraz stop-kraty dla płazów (pod zjazdem),
• wykonanie prefabrykowanego ścieku betonowego korytkowego wraz z ułożeniem przy ścieku,
• ułożenie płytek chodnikowych (ostrzegawczych) z wypustkami przed przejściami dla pieszych,
• wykonanie obustronnych gruntowych poboczy,
• wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
• wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu,
• zabezpieczenie rurami ochronnymi istniejących kabli podziemnych,
• regulacja wysokościowa istniejących studni, zaworów i wpustów,
• wykonanie terenów zielonych,
• wykonanie robót wykończeniowych.

3. W ramach realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest również do:
• obsługi geotechnicznej podczas wykonywanych robót ziemnych,
• obsługi geodezyjnej łącznie z założeniem osnowy realizacyjnej oraz sprawdzeniem w terenie stanu granic pasa drogowego (jeśli zajdzie taka konieczność wykonaniem odtworzenia lub wznowienia granic w terenie wraz z ich stabilizacją), geodezyjnym wytyczeniem oraz inwentaryzacją powykonawczą,
• wprowadzenia wraz z utrzymaniem tymczasowego oznakowania budowy zgodnie z wykonanym i zatwierdzonym przez Wykonawcę projektem tymczasowej organizacji ruchu,
• zapewnienia nadzoru ornitologicznego i archeologicznego,
• wykonaniem dokumentacji fotograficznej (przed wejściem z robotami) stanu istniejącego obiektów i terenu objętego inwestycją, działek wykazanych w decyzji ZRiD jako teren niezbędny, na których należy wykonać prace budowlane. Ponadto Wykonawca dokona inwentaryzacji fotograficznej dróg dojazdowych, z których będzie korzystał na terenie gminy Świecie wraz z terenami zajętymi przez składowanie materiału (przed wejściem z robotami oraz po zakończeniu zadania). Wykonawca, będzie zobligowany do naprawy uszkodzeń na drogach/terenach, których stan uległ pogorszeniu. Termin przedmiotowych napraw nie może przekraczać terminu zgłoszenia gotowości Wykonawcy do odbioru końcowego robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu sporządzoną początkową dokumentację fotograficzną terminie do 14 dni od dnia przekazania placu budowy.
• uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub złożenia zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych we właściwym organie nadzoru budowlanego oraz przedłożenie Zamawiającemu uzyskanego pozwolenia lub dokumentu potwierdzającego skuteczność tego zawiadomienia; Wykonawca we własnym zakresie ustala jakie części przedmiotu zamówienia i w jakim terminie wymagają uzyskania takich pozwoleń lub złożenia zawiadomienia. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownych pełnomocnictw w tym zakresie. Odbiór końcowy nastąpi po uzyskaniu przez Wykonawcę pozwolenia na użytkowanie lub po skutecznym zawiadomieniu organu o zakończeniu budowy.
• odwodnienia i umocnienia wykopów na czas prowadzenia robót według rozwiązań Wykonawcy i w zakresie niezbędnym dla realizacji przedmiotu zamówienia; sposób umocnienia i odwodnienia wykopów Wykonawca zobowiązany jest opracować we własnym zakresie i uzgodnić z Nadzorem Inwestorskim,
• wykonania wykopów próbnych i kontrolnych; wykopy te Wykonawca zobowiązany jest wykonać z takim wyprzedzeniem, żeby przekazać Zamawiającemu i Nadzorowi Inwestorskiemu na minimum 2 tygodnie przed planowanym terminem realizacji robót na danym odcinku, wyniki analizy danych uzyskanych w ramach tych wykopów pod kątem nie przewidzianych w dokumentacji projektowej kolizji istniejącego uzbrojenia z robotami objętymi przedmiotem zamówienia.

4. Rozliczenie Wykonawcy będzie wynagrodzeniem ryczałtowym.

5. Wykonawca może wystawić fakturę przejściową za realizację prac nie częściej niż raz w miesiącu.

6. Przekazanie placu budowy nastąpi w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy.

7. Na dzień przekazania placu budowy, Wyk. przedłoży Zam. harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji skonstruowany w sposób uwzględniający reżim wykonywanych robót (opisanych w stwior) w okresie zimowym oraz szczegółowy kosztorys ofertowy. Powyższy kosztorys będzie wskazywał sposób wyliczenia ceny ofertowej z podziałem na branże i zakres rzeczowy zamówienia z wyszczególnieniem zastosowanych w kosztorysie ofertowym składników cenotwórczych (stawka r-g w zł; Kp - koszty pośrednie w od R i S; Z liczony od R+S; materiały wraz z kosztami zakupu winny być ujęte w cenie jednostkowej materiału).

8. Obowiązkiem Wyk. jest wskazanie Zam. na etapie przetargowym dostrzeżonych rozbieżności dokumentacji oraz zainwentaryzowanego stanu sieci (na dzień składania oferty) w celu podjęcia decyzji co do dalszego toku postępowania.

9. Wyk. jest zobligowany do dokonania sprawdzenia dokumentacji pod względem jej kompletności i wystarczalności do realizacji przedmiotu umowy oraz że nie zawiera wad dających się wykryć przy zachowaniu należytej staranności jej sprawdzenia.

10. Wyk. zobowiązany będzie do wykonania robót geologicznych dla rozpoznania warunków geologiczno-inżynierskich na podstawie projektu robót geologicznych zatwierdzonych decyzją nr BOŚ.6540.1.2021 z dn. 03.03.2021 r. do 1.03.2026 r.

11. Zgodnie z art. 100 ustawy Pzp inwestycja będzie dostępna dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez zastosowanie jednolitego materiału nawierzchni, ułożenie nawierzchni bez ubytków, kolein, zastosowanie płytki naprowadzającej (kostki integracyjnej), która ułatwi osobom z dysfunkcją wzroku poruszanie się po chodnikach, przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. Rodzaj nawierzchni asfaltowej zapewni równą i bezpieczną drogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ – dokumentacja projektowa.

13. Pomocniczy przedmiar robót znajduje się w załączniku nr 2A do SWZ.

14. W przypadku określenia w dokumentacji projektowej, w szczególności stanowiącej zał. nr 2 i zał. nr 2A do niniejszej SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18486864,39 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

25743426,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18486864,39 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"UNITRAK" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

588 178 83 08

7.3.3)Ulica

Strażacka 4

7.3.4)Miejscowość

Kielno

7.3.5)Kod pocztowy

84-208

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1) MAH Sp. z o.o., ul. Ludwika Waryńskiego nr 32-36, 86-300 Grudziądz w zakresie branży elektrycznej i teletechnicznej;
2) Marbro Sp. z o.o., ul. Przytulna 20B/24, 80-176 Gdańsk w zakresie branży melioracyjnej.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

18486864,39 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świecie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świecie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 18 486 864 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "UNITRAK" Sp. z o.o. (Kielno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.