Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
381 300 zł
Umowa zawarta
17 grudnia 2024
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 381 300 zł – 1 479 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowane urządz40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup kotłów centralnego ogrzewania i wymiana niezbędnej instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu

Zamawiający Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu (Rogoziniec, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup kotłów centralnego ogrzewania i wymiana niezbędnej instalacji centralnego…”, wybierając ofertę wykonawcy Instalacje Grzewcze i WOD. - KAN. Ryszard Machowski. Wartość umowy: 381 300 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
381 300 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instalacje Grzewcze i WOD. - KAN. Ryszard Machowski (Wschowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 381 300,00 zł (umowę zawarto 17 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 381 300,00 zł do 1 479 000,01 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKÓŁ LEŚNYCH W ROGOZIŃCU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 080796130

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

115

1.5.2.)Miejscowość

Rogoziniec

1.5.3.)Kod pocztowy

66-210

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zslrogoziniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tlrogoziniec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c11535d0-0a42-4438-b75c-4d975bd8bb7d

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Szkoła publiczna podległa administracji rządowej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup kotłów centralnego ogrzewania i wymiana niezbędnej instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Leśnych
w Rogozińcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c11535d0-0a42-4438-b75c-4d975bd8bb7d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00664755

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00335330/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Zakup kotłów centralnego ogrzewania i wymiana niezbędnej instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00595799

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSL.26.4.2024.AP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

378895,96 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane (w myśl ustawy) polegające na zakupie (dwóch) kotłów (gazowych) centralnego ogrzewania wraz z wymiana niezbędnej instalacji centralnego ogrzewania w istniejącej kotłowni Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu (Rogoziniec 115/2, 66-210 Zbąszynek).
2. Szczegółowy zakres robót obejmuje m. in.:
1) demontaż i złożenie w wyznaczonym miejscu dwóch istniejących kotłów gazowych,
2) dostawę i montaż (instalacja) dwóch kotłów gazowych, każdy o mocy nominalnej min. 470 kW wraz z niezbędnymi urządzeniami i automatyką (w tym automatykę pogodową, umożliwiającą sterowanie armaturą zabudowaną na obiegach grzewczych),
3) dostosowanie połączeń do istniejących w kotłowni instalacji w celu zapewnienia prawidłowego działania instalowanych kotłów/urządzeń,
4) wykonanie niezbędnych izolacji termicznych,
5) wykonanie niezbędnych prób szczelności i sprawdzeń,
6) rozruch kotłowni,
7) przeszkolenia osób obsługujących kocioł,
8) prace remontowo-naprawcze w kotłowni oraz odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych, bądź naruszonych podczas prac montażowych lub modernizacyjnych

Zainstalowane kotły muszą posiadać certyfikat Ecodesign zgodny z PN-EN 303-5:2012.
Wszystkie materiały użyte do wykonania instalacji centralnego ogrzewania muszą posiadać aktualne polskie aprobaty techniczne lub odpowiadać Polskim Normom i Normom Branżowym. Wykonawca uzyska przed zastosowaniem wyrobu akceptację Inspektora Nadzoru. Odbiór techniczny materiałów powinien być dokonany według wymagań i w sposób określony obowiązującymi normami.
W pomieszczeniu kotłowni, instalacje grzewcze, gazowe należy wykonać z rur stalowych czarnych bez szwu wg PN/H-74219. Przewody c.o. wykonać z rur stalowych czarnych bez szwu lub instalacyjnych średnic łączonych poprzez spawanie lub zamiennie za pomocą systemu zaciskanego „PRESS”. Rury stalowe/wykonana instalacja musi odpowiadać warunkom określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity - Dz. U. z 2022 r., poz. 1225 z późn. zm.).
Wykonawca jest zobowiązany do używania jedynie takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót, zarówno w miejscu robót, jak też przy wykonywaniu czynności pomocniczych oraz w czasie transportu, załadunku i wyładunku materiałów.

Ponadto Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia m. in.:
1) odpowiedzialny będzie za całokształt zamówienia, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia,
2) opracuje dokumentację powykonawczą (łącznie z protokołami, świadectwami dopuszczenia, atestami, informacją o udzielonej gwarancji),
3) przyjmie odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez jego pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu umowy, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny jak i na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 4 do SWZ, na który to składają się następujące dokumenty:
1) Projekt - część rysunkowa schematu instalacji/instalacji kotłów,
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWIORB),
3) Przedmiar robót,
- zwane także dalej dokumentacją projektową.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 1) oraz STWIORB.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331110-0 - Instalowanie kotłów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

45000000-7 - Roboty budowlane

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

381300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1479000,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

381300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instalacje Grzewcze i WOD. - KAN. Ryszard Machowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6971069954

7.3.3)Ulica

ul. Polna 39g

7.3.4)Miejscowość

Wschowa

7.3.5)Kod pocztowy

67-400

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

381300,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331110-0Instalowanie kotłów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 278 450 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 812 zł4 077 180 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 719 367 zł
Źródło próbki
CPV 45331110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 812 zł
Mediana
1 278 450 zł
Górny kwartyl
4 077 180 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rogoziniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 381 300 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331110-0 (Instalowanie kotłów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Instalacje Grzewcze i WOD. - KAN. Ryszard Machowski (Wschowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.