Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa boiska sportowego w miejscowości Celinów, gmina Dębe Wielkie.

Zamawiający Gmina Dębe Wielkie (Dębe Wielkie, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa boiska sportowego w miejscowości Celinów, gmina Dębe Wielkie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Dębe WielkieDębe Wielkie, Mazowieckie (powiat Miński →)opublikowano 17 grudnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 722 634 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dębe Wielkie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582641

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Strażacka 3

1.4.2.)Miejscowość

Dębe Wielkie

1.4.3.)Kod pocztowy

05-311

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.4.7.)Numer telefonu

25 756 47 00

1.4.8.)Numer faksu

25 756 47 34

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@debewielkie.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.debewielkie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cbd797b3-f407-47c2-aaeb-275d4a973e64

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00657068

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-12-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00409406

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa boiska sportowego w miejscowości Celinów, gmina Dębe Wielkie.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa boiska sportowego w miejscowości Celinów, gmina Dębe Wielkie” na działce o nr ewid. 377/3 ul. Tymiankowa 20, 05-300 Celinów.
W zakresie zadania jest budowa boiska z nawierzchnia trawiasta naturalną. Z uwagi, że będzie to nawierzchni trawiasta naturalna na planowanym boisku należy wykonać system nawodnienia składający się z 8 zraszaczy typu 5500 pełnozakresowych umieszczonych w płycie boiska, 16 zraszaczy typu 5500 sektorowych umieszczonych na zewnątrz płyty boiska, kable sterujące (24 V) do połączenia każdego zaworu elektromagnetycznego ze sterownikiem, 12 zaworów elektromagnetycznych, 1 czujnik opadu deszczu, sterownik dla 12 sekcji, zewnętrzny, zamontowany w systemowej skrzynce sterującej, do którego podłączone zostaną wszystkie zawory elektromagnetyczne oraz czujnik opadu deszczu. Zainstalowany system nawodnienia winien zawierać wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego działania instalacji nawadniającej. System nawodnienia należy podłączyć do istniejącej sieci wodociągowej. Wykonanie nawodnienia boiska, ma na celu zwłaszcza w okresie letnim na jego podlewanie i tym samym utrzymanie murawy boiska we właściwym stanie.
Płytę boiska należy wykonać poprzez wykonanie robót ziemnych polegających na wyprofilowaniu warstwy gruntu rodzimego, rozścielenie warstwy ziemi urodzajnej grubość warstwy do 20 cm z zakupem ziemi i transportem w miejsce wbudowania, plantowanie wraz z profilowaniem warstwy ziemi urodzajnej następnie wykonanie trawników dywanowych siewem wraz z ręczną pielęgnacją. Całkowita powierzchnia robót związanych z przygotowaniem płyt boiska wynosi 4929 m2. W płycie boiska należy osadzić tuleje do bramek. Bramki aluminiowe o wymiarach 6x2m z odciągami mocowane w tulejach. Pole do gry oznakować zgodnie z wymiarami jak w projekcie za pomocą linii koloru białego szerokości 10cm. Przedmiotowe zadanie obejmuje także zakup 2 szt. stojaków na rowery po minimum 5 miejsc każdy.Roboty należy prowadzić zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez firmę Studio Projekt Pracownia Projektowa (ul. Świętokrzyska 46, 05-300 Mińsk Mazowiecki), zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, normami, przepisami, szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, z aktualną sztuką i wiedza techniczną, pod stałym nadzorem z zachowaniem przepisów BHP i PPOŻ. Wykonawca jest zobowiązany do zachowania należytej staranności w podejmowanych działaniach oraz do przestrzegania zapisów wszystkich uzgodnień, warunków i decyzji stanowiących integralną część dokumentacji projektowej.
Dla właściwego przygotowania oferty należy szczegółowo zapoznać się z załączonymi do SWZ dokumentacją projektową, przedmiarem robót, szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (stanowiących załącznik nr 1 do SWZ (Nr 1A, Nr 1B, Nr 1C)), a także zapoznać się z projektem umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, jak i pozostałymi zapisami określonymi w niniejszej SWZ. Wszystkie użyte materiały winny być fabrycznie nowe, posiadać wymagane atesty i odpowiadać Polskim Normom.
Przed przystąpieniem do przetargu Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania co do ryzyka trudności jakie mogą wpłynąć na wykonawstwo robót objętych przedmiotem zamówienia. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót elementów niezbędnych do wykonania zamówienie nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej (ryczałtowej) w tym poniesienia kosztów niezbędne do wykonania kompletnego przedmiotu zamówienia (w tym m.in. sporządzenia dokumentacji powykonawczej), aby bez dodatkowych kosztów mogło nastąpić uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wybudowanego obiektu objętego przedmiotem zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do zachowania należytej staranności w podejmowanych działaniach oraz do przestrzegania zapisów wszystkich uzgodnień, warunków i decyzji stanowiących integralną część dokumentacji projektowej.

3.9.)Główny kod CPV

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

45000000-7 - Roboty budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

71355000-1 - Usługi pomiarowe

45232120-9 - Roboty nawadniające

45232331-1 - Roboty dodatkowe w zakresie nadawania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2024-11-29

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

OGRODY FLOKS Alicja Pastuszuk

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7122135319

4.3.3.)Ulica

Kozubszczyzna 21C

4.3.4.)Miejscowość

Motycz

4.3.5.)Kod pocztowy

21-030

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

346860,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00481233/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-12-13

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Aneks został zawarty z uwagi na konieczność zmiany Umowy SR.272.23.2024 z dnia 26.08.2024 r., przez przedłużenie terminu jej wykonania, co wynika z faktu, iż po rozpoczęciu robót ziemnych związanych z profilowaniem warstwy gruntu rodzimego, miejscami na obszarze prac pod powierzchnią wierzchniej warstwy gruntu odkryto pozostałości po dawnych obiektach budowlanych. Z uwagi na powyższe zaistniała konieczność usunięcia przez Zamawiającego odkrytych obiektów budowlanych, co tym samym czasowo uniemożliwiało prowadzenia prac przez Wykonawcę i zatem zasadne było wydłużenie terminu realizacji zadania pn. „Budowy boiska sportowego w miejscowości Celinów, gmina Dębe Wielkie” na działce o nr ewid. 377/3 ul. Tymiankowa 20, 05-300 Celinów, co zostało udokumentowane w protokole z koordynacji z dnia 13.09.2024 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty budowlane w terenie związane z przedmiotem zamówienia określonego w § 1 umowy tj. „Budowę boiska sportowego w miejscowości Celinów, gmina Dębe Wielkie” w terminie do dnia 08.11.2024 r. Po wybudowaniu obiektu konieczne będzie uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie i następnie odbiór końcowy zadania w terminie do dnia 23.12.2024 r.
Za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,05 % wynagrodzenia umownego brutto, o którym mowa § 3 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki, liczony włącznie od dnia 24.12.2024 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

346860,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212200-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
722 634 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
338 452 zł2 279 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 941 206 zł
Źródło próbki
CPV 45212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
338 452 zł
Mediana
722 634 zł
Górny kwartyl
2 279 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dębe Wielkie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dębe Wielkie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.