Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu. Uzasadnienie W postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 26.11.2024r., do godz. 09:00 zostały złożone trzy oferty, które zostały odrzucone odpowiednio: 1. oferta nr 1, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 7) i 8) Ustawy, ponieważ została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji oraz zawiera rażąco niską cenę, 2. oferta nr 2, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia, 3. oferta nr 3, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8), w z

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach

Zamawiający Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach (Katowice, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu. Uzasadnienie W postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 26.11.2024r., do godz. 09:00 zostały złożone trzy oferty, które zostały odrzucone… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241031620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Michała Grażyńskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-126

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kzgm.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kzgm.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63899f20-77f1-497c-8dd6-a6232c0ba98d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00635613

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00037464/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.20 Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00593432

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NZ.231.116.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

622920,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem umowy są w szczególności usługi

1) comiesięcznej konserwacji 22 urządzeń dźwigowych, wymienionych w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, obejmującej: a) sprawdzenie stanu urządzeń w maszynowni, b) oględziny stanu kabiny i przeciwwagi, c) sprawdzenie szybu oraz podszybia, d) sprawdzenie lin, e) sprawdzenie urządzeń sterujących, sygnalizacyjnych i oświetleniowych, f) prawidłowości obsługi urządzeń dźwigowych, wykonanie jazd w górę i dół, sprawdzenie dojazdu kabiny do progu przystanku każdego z pięter budynku, g) sprawdzenie drzwi przystankowych, działania rygla, luzownika, h) działania kontaktów barierek ochronnych, kontaktów podłogi i listew najazdowych; Po dokonaniu przeglądu serwisant odnotowuje serwis i wszelkie uwagi w dzienniku serwisowym danego urządzenia; 2) corocznych, obowiązkowych pomiarach rezystancji izolacji obwodów elektrycznych i skuteczności przeciwporażeniowej dla urządzeń dźwigowych, wymienionych w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, zgodnie z instrukcją konserwacji urządzeń dźwigowych; 3) naprawach urządzeń dźwigowych, w miarę stwierdzonych w tym zakresie potrzeb Zamawiającego na podstawie „Zgłoszenia urządzenia dźwigowego do naprawy„ załącznik nr 4 do projektowanych postanowień umowy 4) wykonywanie resursów, aktualizacji resursów i przeglądów specjalnych urządzeń dźwigowych, wymienionych w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, wg wytycznych Urzędu Dozoru Technicznego, dotyczących eksploatacji urządzeń transportu bliskiego (wydanie 2, czerwiec 2019 r.). 5) pełnieniu całodobowego pogotowia dźwigowego, polegającego na przyjmowaniu od Zamawiającego i użytkowników zgłoszeń awarii urządzeń dźwigowych pod całodobowym numerem telefonu oraz reakcji na zgłoszenia. 2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z: 1) ustawą o dozorze technicznym z dnia 21.12.2000 r.; 2) rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r w sprawie warunków technicznych w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego; 3) normą PN/EN 81.1. do wykonywania raz w roku obowiązkowych pomiarów rezystancji izolacji obwodów elektrycznych, skuteczności ochrony przeciwporażeniowej urządzenia dźwigowego lub równoważną; 4) normą PN-EN 81-50 – Przepisy bezpieczeństwa dotyczące budowy i instalowania dźwigów- Badania i próby- część 50: Zasady projektowania, obliczania, badania i próby elementów dźwigowych lub równoważną; 5) normą PN-EN 81-20 – Przepisy bezpieczeństwa dotyczące budowy i instalowania dźwigów-Dźwigi przeznaczone do transportu osób i towarów- Część 20: Dźwigi osobowe i dźwigi towarowo-osobowe lub równoważną. 3. Wykaz urządzeń dźwigowych objętych przedmiotem zamówienia wraz z informacjami na temat producenta, roku produkcji, udźwigu, ilości przystanków i terminie dopuszczenia do ruchu przez Urząd Dozoru Technicznego zawarty jest w załączniku do projektowanych postanowień umowy. 4. Wykonawca zobowiązuje się do zapoznania Zamawiającego z wynikami resursu urządzeń dźwigowych, jego aktualizacji oraz przeglądu specjalnego 7 dni roboczych przed przystąpieniem do rewizji urządzenia przez Urząd Dozoru Technicznego. Płatności wynagrodzenia odbywać się będą po wykonaniu usługi i dostarczeniu protokołu z wykonania resursu, aktualizacji resursu, przeglądu specjalnego urządzeń dźwigowych. Faktura wystawiona będzie na podstawie obustronnie potwierdzonego przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy protokołu zdawczo – odbiorczego, stanowiącego załącznik do projektowanych postanowień umowy. 5. Przedmiot zamówienia nie obejmuje robót elektrycznych, związanych z konserwacją, wymianą lub naprawą linii zasilającej przed wyłącznikiem głównym oraz pionu oświetleniowego poza maszynownią. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ, a w szczególności w załączniku nr 2 do projektowanych postanowień umowy. 7. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę ( aspekty społeczne): Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę został określony w § 7 projektowanych postanowień umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Uzasadnienie

W postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 26.11.2024r., do godz. 09:00 zostały złożone trzy oferty, które zostały odrzucone odpowiednio:
1. oferta nr 1, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 7) i 8) Ustawy, ponieważ została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji oraz zawiera rażąco niską cenę,
2. oferta nr 2, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia,
3. oferta nr 3, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8), w związku z art. 224 ust. 6 Ustawy, ponieważ Wykonawca nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie.

W świetle powyższego, postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 2) Ustawy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50750000-7Usługi w zakresie konserwacji wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50750000-7 (Usługi w zakresie konserwacji wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.