Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
58 432 zł
Umowa zawarta
26 listopada 2024
Okres realizacji
do 2 grudnia 2024
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 58 432 zł – 100 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania robót25%Termin gwarancji15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zmiana sposobu ogrzewania – likwidacja pieców na paliwo stałe IV

Zamawiający Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni (Gdynia, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zmiana sposobu ogrzewania – likwidacja pieców na paliwo stałe IV”, wybierając ofertę wykonawcy MK Mateusz Krajewski. Wartość umowy: 58 432 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w GdyniGdynia, Pomorskieopublikowano 3 grudnia 2024
Wartość umowy
58 432 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MK Mateusz Krajewski (Szczytno), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 58 431,88 zł (umowę zawarto 26 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 58 431,88 zł do 100 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 2 grudnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD BUDYNKÓW I LOKALI KOMUNALNYCH W GDYNI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360995521

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Hugo Kołłątaja 1

1.5.2.)Miejscowość

Gdynia

1.5.3.)Kod pocztowy

81-332

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zbilk.gdynia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zbilk.gdynia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zbilk.gdynia.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Administrowanie jednostkami komunalnymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zmiana sposobu ogrzewania – likwidacja pieców na paliwo stałe IV

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a8aed3cd-8b21-4a81-8fb7-363513f49e06

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00628546

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00050608/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Zmiana sposobu ogrzewania – likwidacja pieców na paliwo stałe IV

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00549148

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZBILK.IOZP.PH.241.P.20.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

297904,45 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

116575,78 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane ze zmianą sposobu ogrzewania tj. likwidacją pieców na paliwo stałe w lokalach komunalnych.
2. Do zrealizowania są roboty budowlane w następujących lokalach położonych na terenie Gdyni:
1) Gdynia, ul. Kopernika 7 m. 1a
2) Gdynia, ul. Kopernika 7 m. 8
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ.
2) Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
4. Wykonawca udzieli co najmniej 36 miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia. Okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert, które zostały szerzej opisane w rozdziale XVII SWZ.
5. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres obowiązywania Umowy do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zgodnej z przedmiotem Umowy, w szczególności od nieszczęśliwych wypadków, na sumę ubezpieczenia na wszystkie i jedno zdarzenie w wysokości nie mniejszej niż 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych)

4.5.3.)Główny kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45314310-7 - Układanie kabli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

58431,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

100500 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

58431,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MK Mateusz Krajewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7451800901

7.3.3)Ulica

Wasińskiego

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.5)Kod pocztowy

12-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

ProConsulting Paweł Piwowarski - Kierowanie robotami budowlanymi

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

58431,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-12-02

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45330000-9Roboty instalacyjne wodno-kanalizac…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 073 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
196 506 zł667 968 zł
Rozstęp międzykwartylowy
471 462 zł
Źródło próbki
CPV 45330000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
196 506 zł
Mediana
342 073 zł
Górny kwartyl
667 968 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 58 432 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MK Mateusz Krajewski (Szczytno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.