Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
308 448 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Spółdzielnia Socjalna „ZIELONY KALISZ”· Kalisz
    Wartość umowy
    112 825 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JALMAX” Janusz Lewandowski· Kalisz
    Wartość umowy
    195 623 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania nieruchomości mieszkalnych (teren zewnętrzny i klatki schodowe) zarządzanych przez MZBM w Kaliszu, w podziale na dwie części.

Zamawiający Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania nieruchomości mieszkalnych (teren zewnętrzny…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 308 448 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w KaliszuKalisz, Wielkopolskieopublikowano 2 grudnia 2024
Łączna wartość umów
308 448 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 października 2024

    Termin ofert: 25 października 2024 13:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    02 grudnia 2024

    4 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Spółdzielnia Socjalna „ZIELONY KALISZ” (część 1); Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JALMAX” Janusz Lewandowski (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 308 447,64 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250523916

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dobrzecka 18

1.5.2.)Miejscowość

Kalisz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

62 5985500

1.5.8.)Numer faksu

62 5985501

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mzbm.kalisz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzbm.kalisz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzbm-kalisz.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania nieruchomości mieszkalnych (teren zewnętrzny i klatki schodowe) zarządzanych przez MZBM w Kaliszu, w podziale na dwie części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c775fd9f-73a9-480b-9af4-6bd7e5ef3831

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00627623

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00004443/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania nieruchomości mieszkalnych (teren zewnętrzny i klatki schodowe) zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00547027

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.02.18.2024.PST

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

394402,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego sprzątania 82 nieruchomości mieszkalnych na nieruchomościach prywatnych i z procentowym udziałem Miasta Kalisza.
2. Zakres rzeczowy usługi objętej niniejszym postępowaniem obejmuje między innymi:
a) przez cały okres zamówienia:
- sprzątanie i utrzymanie czystości klatek schodowych;
- sprzątanie i utrzymanie w czystości chodników na całej szerokości i długości obiektów;
- sprzątanie i utrzymanie w czystości terenów wewnętrznych (podwórka), bram i wejść do obiektów;
- sprzątanie i utrzymanie w czystości miejsc ustawienia kontenerów i pojemników na śmieci;
- sprzątanie i utrzymanie czystości na trawnikach
- odśnieżanie chodników na całej długości obiektów,
- zwalczanie gołoledzi i śliskości pośniegowej na chodnikach, terenach wewnętrznych, bramach i wejściach do obiektów;
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostały zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

4.5.5.)Wartość części

119242,80 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego sprzątania 88 nieruchomości mieszkalnych (poza obszarem rewitalizacji).
2. Zakres rzeczowy usługi objętej niniejszym postępowaniem obejmuje między innymi:
a) przez cały okres zamówienia:
- sprzątanie i utrzymanie czystości klatek schodowych;
- sprzątanie i utrzymanie w czystości chodników na całej szerokości i długości obiektów;
- sprzątanie i utrzymanie w czystości terenów wewnętrznych (podwórka), bram i wejść do obiektów;
- sprzątanie i utrzymanie w czystości miejsc ustawienia kontenerów i pojemników na śmieci;
- sprzątanie i utrzymanie czystości na trawnikach
- odśnieżanie chodników na całej długości obiektów,
- zwalczanie gołoledzi i śliskości pośniegowej na chodnikach, terenach wewnętrznych, bramach i wejściach do obiektów;
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostały zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

4.5.5.)Wartość części

275159,56 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

112824,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

129414,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

112824,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna „ZIELONY KALISZ”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

526470603

7.3.3)Ulica

Wrocławska 71-75 lok. 9

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

112824,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-12-01 do 2025-05-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

195622,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

275604,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

195622,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JALMAX” Janusz Lewandowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

250016102

7.3.3)Ulica

Chopina 20/22

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

195622,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-12-01 do 2025-05-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 308 448 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Socjalna „ZIELONY KALISZ” (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.