Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Alpida Power Sp. z o.o.· Słupnomikrofirma
Wartość umowy
832 450 zł
Umowa zawarta
28 października 2024
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 530 720 zł – 832 450 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 57% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie Gminy Wojciechowice

Zamawiający Gmina Wojciechowice (Wojciechowice, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie Gminy Wojciechowice”, wybierając ofertę wykonawcy Alpida Power Sp. z o.o. Wartość umowy: 832 450 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WojciechowiceWojciechowice, Świętokrzyskieopublikowano 26 listopada 2024
Wartość umowy
832 450 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Alpida Power Sp. z o.o. (Słupno), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 832 450,03 zł (umowę zawarto 28 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 530 720,00 zł do 832 450,03 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wojciechowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830410037

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojciechowice 50

1.5.2.)Miejscowość

Wojciechowice

1.5.3.)Kod pocztowy

27-532

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158614023

1.5.8.)Numer faksu

158614023

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wojciechowice.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

wojciechowice.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wojciechowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie Gminy Wojciechowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c806a4c-8e8b-4d63-be96-ac319eb92ad2

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00617308

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00211831/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Wymiana opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie Gminy Wojciechowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00467460

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGR.271.1.6.2024.MM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

765524,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest poprawa efektywności energetycznej w gminie Wojciechowice poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia oraz redukcję mocy opraw świetlnych. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowych i wykonanie usługi związanej z modernizacją oświetlenia ulicznego oraz przygotowanie dokumentacji powykonawczej. Zakres zamówienia obejmuje modernizację 496 punktów świetlnych. W ramach inwestycji gmina przewiduje wymianę 496 opraw oświetleniowych sodowych wraz z niezbędnym osprzętem na oprawy LED z indywidualną redukcją mocy w celu spełnienia wymagań oświetleniowych dla modernizowanych odcinków dróg. Modernizacja oświetlenia ulicznego ma zapewnić jak największy efekt ekologiczny oraz energetyczny. COS φ zasilaczy opraw oświetleniowych dla nominalnego obciążenia winien być większy bądź równy 0,95, należy przewidzieć układy łagodnego rozruchu przy załączeniu opraw oświetleniowych w celu zminimalizowania udaru prądowego w początkowej fazie świecenia. Lokalizacja inwestycji: gm. Wojciechowice, woj. Świętokrzyskie

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

530720,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

832450,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

832450,03 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Alpida Power Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8691508838

7.3.3)Ulica

Żeromskiego 39a

7.3.4)Miejscowość

Słupno

7.3.5)Kod pocztowy

05-250

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

832450,03 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wojciechowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wojciechowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 832 450 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31520000-7 (Lampy i oprawy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Alpida Power Sp. z o.o. (Słupno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.