Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 204 170 zł
Umowa zawarta
19 listopada 2024
Okres realizacji
do 29 listopada 2024
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres rękojmi i gwarancji na podwozie, podzespoły i zabudowę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechcicach

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Niechcicach (Niechcice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej…”, wybierając ofertę wykonawcy MOTO-TRUCK SP. Z O.O. Wartość umowy: 1 204 170 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
1 204 170 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MOTO-TRUCK SP. Z O.O. (Kielce), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 204 170,00 zł (umowę zawarto 19 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 29 listopada 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W NIECHCICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590764690

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zakładowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Niechcice

1.5.3.)Kod pocztowy

97-340

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

arturrro0@op.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://rejestr.io/krs/216729/ochotnicza-straz-pozarna-w-niechcicach

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fbf8cb25-7d65-4a74-aa79-6eb2a6c6ee12

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechcicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fbf8cb25-7d65-4a74-aa79-6eb2a6c6ee12

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00608187

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

1) NFOŚ i GW w Warszawie, WFOŚ i GW w Łodzi w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00515064

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 w celu podniesienia gotowości bojowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej
w Niechcicach włączonej w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego
Samochód ma być fabrycznie nowy i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych.
Podstawowe wymagania, jakie powinien spełniać oferowany samochód
1) Musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. „Prawo o ruchu drogowym” (Dz.U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi.
- Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002, z 2010 r. poz. 553 z 2018 r. poz. 984 oraz z 2022 r. poz. 2282);
- Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz.594).
2) Samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej
z dnia 24 stycznia 2020r w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z późn. zm.
3) Musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB
w Józefowie k/Otwocka.
4) Musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia.
5) Musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1
i 1846-2
6) Pojazd oraz podwozie fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia i nadwozia min. 2022 rok, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta.
7) Samochód musi spełniać wymagania dla klasy średniej M (wg PN-EN 1846-2).
8) Samochód kategorii 2 - uterenowionej (wg PN-EN 1846-1)
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został SWZ CZĘŚĆ II.
3. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na kompleksowy charakter przedmiotu dostawy.
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
5. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II.

4.5.3.)Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

34144000-8 - Pojazdy silnikowe specjalnego zastosowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1204170,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1204170,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1204170,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MOTO-TRUCK SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6572942226

7.3.3)Ulica

ks. P. Ściegiennego 270

7.3.4)Miejscowość

Kielce

7.3.5)Kod pocztowy

25-116

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1204170,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-11-29

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 040 650 zł
Próbka: 101 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
459 350 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
940 650 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
459 350 zł
Mediana
1 040 650 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Niechcicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niechcice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 204 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MOTO-TRUCK SP. Z O.O. (Kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.