ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przeglądy roczne instalacji gazowych, usuwanie nieszczelności instalacji gazowych w zasobach KZGM w Katowicach.

Zamawiający Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Przeglądy roczne instalacji gazowych, usuwanie nieszczelności instalacji gazowych w…”. Termin składania ofert minął 26 listopada 2024, 09:00. Planowany budżet: 888 389 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 15 listopada 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
888 389 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 listopada 2024, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    15 listopada 2024

    Termin ofert: 26 listopada 2024 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    23 grudnia 2024

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przeglądy roczne instalacji gazowych, usuwanie nieszczelności instalacji gazowych w zasobach KZGM w Katowicach.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 888 389,38 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241031620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Michała Grażyńskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-126

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kzgm.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kzgm.katowice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeglądy roczne instalacji gazowych, usuwanie nieszczelności instalacji gazowych w zasobach KZGM w Katowicach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6d2e2320-c9d6-4ec2-bfe1-427e1897ec8e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00596912

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00037464/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.29 Usuwanie nieszczelności instalacji gazowych w zasobach KZGM wraz z wykonaniem przeglądów instalacji gazowych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z Rozdziałem XII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

NZ.231.117.2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

888389,38 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie

1) Zakres A - Kontroli stanu technicznego instalacji gazowych w budynkach, zgodnie z art. 62 ustawy Prawo Budowlane obejmującej: a) Przegląd poziomów i pionów instalacji gazowej (również w lokalach nie eksploatujących instalacji gazowej, jeżeli piony przez nie przebiegają), b) Sprawdzenie oznakowania pomieszczenia kurka gazowego wraz z informacją o jego lokalizacji oraz czy przewody gazowe piwnicach pomalowane są na kolor żółty, c) Przeglądy dostępu do zaworów gazowych i oceny jego stanu technicznego, d)Sprawdzenie przejść przewodów przez przegrody budowlane zewnętrzne i wewnętrzne, e) Kontrola szczelności połączeń spawanych, gwintowanych, lutowanych, zaciskowych i zaworów gazowych, f) Kontrola prawidłowego przebiegu i szczelności instalacji gazowej od zaworu głównego do urządzeń gazowych odbiorczych w lokalach, g) Sprawdzenie obecności gazu przy pomocy eksplozymetru w sanitarnych kanałach zbiorczych, h) Sprawdzenie obecności gazu we wnękach gazomierzowych, szczelności połączeń i stanu gazomierza, i) Sprawdzenie stanu urządzeń gazowych w lokalach i prawidłowości ich działania, j) Sprawdzenie stanu elastycznych podłączeń urządzeń gazowych pod kątem zgodności z wymaganymi atestami, k) Sprawdzenie stanu technicznego przewodów spalinowych odprowadzających spaliny z urządzeń gazowych do kanałów spalinowych, l) Sprawdzenie stanu technicznego kratek wentylacyjnych, ł) Sprawdzenie czy w lokalu występują urządzenia podłączone do butli gazowej. 2) Zakres B - Doraźnych kontroli stanu technicznego instalacji gazowej w budynkach polegających na wykonaniu czynności opisanych w ppkt 1) . 3) Zakres C - Usuwanie nieszczelności instalacji gazowych polegające na: a) przewinięciu instalacji w miejscach stwierdzonych nieszczelności bez użycia materiału b) wymianie kurka gazowego o średnicy od 15mm do 25 mm w lokalu c) wymianie kurka gazowego o średnicy od 32 mm do 65 mm w budynku d) wymianie odcinka rury czarnej o średnicy od 15 mm do 25 mm w lokalu f) wymianie odcinka rury czarnej o średnicy od 32 mm do 65 mm w budynku (piony, poziomy) h) wymianie podejścia pod gazomierz i) wymianie kształtek na instalacji wewnętrznej (kolana, mufy, nyple, śrubunki o średnicy od 15 mm do 25 mm) j) wymianie kształtek na instalacji w budynku (kolana, mufy, nyple, śrubunki o średnicy od 32 mm do 65 mm) k) napełnieniu instalacji gazowej po usunięciu nieszczelności l) wykonaniu próby szczelności instalacji gazowej po każdej naprawie. 2. W nieruchomościach zarządzanych przez Zamawiającego występują zarówno lokale z instalacją skręcaną, mieszaną oraz spawaną. Zestawienie ilości budynków i lokali objętych przeglądem instalacji gazowej wraz z rodzajem instalacji gazowej zawiera załącznik nr 2 do projektowanych postanowień umowy. 3. Zamawiający będzie zlecał usuwanie nieszczelności w zależności od potrzeb do kwoty wynikającej z kosztorysu ofertowego. Rozliczenie prac polegających na usuwaniu nieszczelności instalacji gazowej będzie odbywać się kosztorysem powykonawczym zgodnie z zapisami § 5 pkt 5 projektowanych postanowień umowy. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami (Załącznik nr 3 do SWZ), a w zakresie usuwania nieszczelności instalacji dodatkowo przedmiar robót (załącznik nr 4 do SWZ). UWAGA! Przedmiar w formacie ATH załączony jest pomocniczo. W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy przedmiarem zamieszczonym w formacie PDF a przedmiarem w formacie ATH wiążące są zapisy przedmiaru robót zamieszczonego w formacie PDF. 5. Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy (klauzula społeczna). Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę został określony w § 9 projektowanych postanowień umowy (Załącznik nr 3 do SWZ). 7. Wymóg spełniania wymagań określonych przez przepisy ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2024 poz. 1289) został określony w § 8 ust. 12 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 do SWZ).

4.2.6.)Główny kod CPV

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-20

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający będzie kierował się kryterium ceny.
2. Oferta, z najniższą ceną, spośród ofert nieodrzuconych, będzie wybrana jako najkorzystniejsza.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Wg kolejności

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.7.)Kolejność kryterium

1

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego zgodnie z art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:

Wykonawca musi wykazać, że do wykonania niniejszego zamówienia skieruje:

1) co najmniej jedną osobę posiadającą kwalifikacje uprawniające do wykonywania pracy na stanowisku dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci dla urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych – Grupy III, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 01 lipca 2022r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
2) co najmniej 6 osób posiadających kwalifikacje uprawniające do wykonywania pracy na stanowisku eksploatacji nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci dla urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych – Grupy III, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 01 lipca 2022r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
3) co najmniej jedną osobę posiadającą aktualne uprawnienia do spawania gazowego metodą 311.

UWAGA! Zamawiający dopuszcza, by Wykonawca wykazał te same osoby na potwierdzenie spełniania warunków opisanych w ust 3 pkt 1) i 2) pod warunkiem, że wskazane osoby będą posiadały wymagane kwalifikacje.
UWAGA! Osoby, które Wykonawca wykaże na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu muszą uczestniczyć w realizacji przedmiotu umowy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z Rozdziałem IV SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmian umowy, których charakter oraz warunki wprowadzania są określone w projektowanych postanowieniach umowy w szczególności w § 15 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-11-26 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na Platformie pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice na stronie dotyczącej odpowiedniego postępowania. 2. Oferta wraz z wymaganymi dokumentami muszą zostać podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, zaufanym lub osobistym.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-11-26 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-12-25

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania w przypadkach określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2022 poz. 835) zwaną dalej ustawą Przeciw Agresji.
  2. 2.
    Informacja o procedurze zgłoszeń wewnętrznych
  3. 1)
    W KZGM w Katowicach wdrożono Procedurę zgłoszeń wewnętrznych, dotyczącą ochrony sygnalistów zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928) oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii. Jej pełna treść jest dostępna na stronie podmiotowej BIP KZGM:
    https://kzgm.katowice.pl/bip/przepisy-prawne/regulaminy-i-instrukcje/6051-procedura-zgloszen-wewnetrznych-w-kzgm-w-katowicach-obowiazuje-od-25-09-2024-r
  4. 2)
    Sygnalistą jest osoba fizyczna, która zgłasza lub ujawnia publicznie informację o naruszeniu prawa uzyskaną w kontekście związanym z pracą (m. in. byli, obecni lub przyszli pracownicy Zakładu, osoby świadczące pracę na innej podstawie niż stosunek pracy, w tym na podstawie umowy cywilnoprawnej, osoby świadczące pracę pod nadzorem i kierownictwem wykonawcy, podwykonawcy lub dostawcy, w tym na podstawie umowy cywilnoprawnej, a także stażyści, praktykanci i wolontariusze).
  5. 3)
    Do kontaktu z sygnalistami, przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń wewnętrznych, a także podejmowania działań następczych upoważnieni są w KZGM pracownicy Działu Organizacyjno – Kontrolneg (NK) – telefon bezpośredni 32 4163270.
  6. 4)
    Zgłoszenia wewnętrzne w KZGM mogą być dokonywane:
    • ustnie - za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej lub w formie rozmowy telefonicznej, na bezpośrednie numery telefonu pracowników Działu NK oraz na wniosek sygnalisty, podczas bezpośredniego spotkania zorganizowanego w siedzibie Dyrekcji KZGM,
    • w postaci papierowej – na adres ul. Michała Grażyńskiego 5, 40-126 Katowice, z dopiskiem: „do rąk własnych Kierownika Działu NK” lub równoznacznym.
  7. 5)
    Nie dopuszcza się w KZGM wykorzystania elektronicznego kanału dokonywania zgłoszeń wewnętrznych, z uwagi na brak możliwości zapewnienia ochrony poufności tożsamości sygnalisty, osób, których dotyczy zgłoszenie, oraz osób trzecich wskazanych w zgłoszeniu.

    Dotyczy sekcji 4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
    Termin wykonania zamówienia:
  8. 1.
    Wykonanie przeglądów instalacji gazowych: 11 miesięcy od daty podpisania umowy.
  9. 2.
    Doraźne kontrole oraz usuwanie nieszczelności instalacji gazowych: do 20.12.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71630000-3Usługi kontroli i nadzoru techniczn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
85 488 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
42 761 zł238 037 zł
Rozstęp międzykwartylowy
195 276 zł
Źródło próbki
CPV 71630000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
42 761 zł
Mediana
85 488 zł
Górny kwartyl
238 037 zł
Ten przetarg (888 389 zł) znajduje się znacznie powyżej typowego zakresu.
Budżet jest wyraźnie wyższy niż w większości podobnych postępowań, to może być duży lub złożony kontrakt. +939% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.11.2024, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 888 389 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71630000-3 (Usługi kontroli i nadzoru technicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.