Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
337 035 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    240 948 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    96 088 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas rozpoczęcia efektywnego działania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2024/2025

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku (Giżycko, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 337 035 zł. Złożono 3 oferty.

Łączna wartość umów
337 035 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma DROGBUD Paweł Kochański za łącznie 337 035,25 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8451679908

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Węgorzewska 4

1.5.2.)Miejscowość

Giżycko

1.5.3.)Kod pocztowy

11-500

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdpgizycko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpgizycko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdpgizycko.ezamawiajacy.pl/pn/zdpgizycko/demand/176923/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2024/2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-23fe5d23-44dd-486d-9146-6369ea7428ff

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00596179

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00043041/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych zamiejskich, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku, w sezonie zimowym 2024/2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00528867

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SU.2501.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

474488,88 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 „Zimowe utrzymanie (odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej/ odśnieżanie) dróg powiatowych znajdujących się w obszarze nr I” obejmuje: odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni dróg powiatowych, nawierzchni ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-jezdnych oraz chodników, zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie danego obszaru. Zwalczanie śliskości zimowej i gołoledzi wykonywane będzie z zastosowaniem mieszanki piaskowo – solnej zagwarantowanej przez Zamawiającego.
Sieć dróg powiatowych została podzielona na dwa obszary jednakże Zamawiający zastrzega, iż w przypadku ewentualnych awarii sprzętu bądź nieprzewidzianych trudnych warunków atmosferycznych sprzęt może być wysłany do wykonania pracy przy z.u.d poza przypisany mu obszar.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.)Wartość części

200406,80 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 „Zimowe utrzymanie (odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej/ odśnieżanie) dróg powiatowych znajdujących się w obszarze nr II” obejmuje: odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni dróg powiatowych, nawierzchni ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-jezdnych oraz chodników, zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie danego obszaru. Zwalczanie śliskości zimowej i gołoledzi wykonywane będzie z zastosowaniem mieszanki piaskowo – solnej zagwarantowanej przez Zamawiającego.
Sieć dróg powiatowych została podzielona na dwa obszary jednakże Zamawiający zastrzega, iż w przypadku ewentualnych awarii sprzętu bądź nieprzewidzianych trudnych warunków atmosferycznych sprzęt może być wysłany do wykonania pracy przy z.u.d poza przypisany mu obszar.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.)Wartość części

202472,08 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 3 „Mieszanka piaskowo – solna 20 % wraz z załadunkiem, z bazą na terenie obszaru II” obejmuje: przygotowanie przez Wykonawcę mieszanki piasku z solą, składowanie jej na placu Wykonawcy oraz dysponowanie sprzętem i operatorem do jej załadunku na piaskarki. Gotowy materiał uszorstniający do zwalczania śliskości dla jednostek sprzętowych pracujących na drogach powiatowych musi być składowany na terenie obszaru II.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.)Wartość części

71610,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia - Zadanie 1) Zimowe utrzymanie (odśnieżanie i zwalczanie śliskości zimowej/odśnieżanie) dróg powiatowych znajdujących się w obszarze nr I, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

233162,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

233162,50 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

240947,65 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

240947,65 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

240947,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROGBUD Paweł Kochański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8451822613

7.3.3)Ulica

Smętna 23

7.3.4)Miejscowość

Wydminy

7.3.5)Kod pocztowy

11-510

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

240947,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 13

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

96087,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

96087,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

96087,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 14

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROGBUD Paweł Kochański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8451822613

7.3.3)Ulica

Smętna 23

7.3.4)Miejscowość

Wydminy

7.3.5)Kod pocztowy

11-510

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 15

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

96087,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Giżycko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 337 035 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROGBUD Paweł Kochański (Wydminy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.