Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
299 657 zł
Umowa zawarta
12 listopada 2024
Okres realizacji
40 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 299 657 zł – 393 797 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa punktu czerpania wody w leśnictwie Zielona Chocina

Zamawiający Nadleśnictwo Osusznica (Osusznica, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa punktu czerpania wody w leśnictwie Zielona Chocina”, wybierając ofertę wykonawcy ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE PIOTR ZIELONKA. Wartość umowy: 299 657 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Nadleśnictwo OsusznicaOsusznica, Pomorskie (powiat Bytowski →)opublikowano 12 listopada 2024
Wartość umowy
299 657 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE PIOTR ZIELONKA (Bytów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 299 656,78 zł (umowę zawarto 12 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 299 656,78 zł do 393 796,58 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO OSUSZNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770528294

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3

1.5.2.)Miejscowość

Osusznica

1.5.3.)Kod pocztowy

77-130

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

osusznica@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-osusznica

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f755c37a-794a-4d2d-84b0-45a381047f76

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa punktu czerpania wody w leśnictwie Zielona Chocina

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f755c37a-794a-4d2d-84b0-45a381047f76

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00589765

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00068642/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa punktu czerpania wody w Leśnictwie Zielona Chocina

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00517577

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NN2.270.15.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Budowa punktu czerpania wody w leśnictwie Zielona Chocina”
Miejscem realizacji zamówienia jest: obszar administracyjny Leśnictwa Zielona Chocina, działki ew. 353,371,2302/4 obr. ewid. Zielona Chocina, gm. Konarzyny.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi w szczególności:
 Roboty przygotowawcze i ziemne;
 Wykonanie podbudowy i nawierzchni: droga dojazdowa i plac manewrowy;
 Wykonanie poboczy;
 Wykonanie zejścia do punktu czerpania wody;
 Roboty wykończeniowe, w tym ustawienie znaków tymczasowej organizacji ruchu.
Nie dokonano podziału zamówienia na części z powodu:
Z uwagi na wielkość zamierzenia inwestycyjnego oraz fakt, że roboty będą realizowane w oparciu o jedno pozwolenie na budowę, podział zamówienia na części nie jest możliwy.
Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi jak również potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia w terminie realizacji przedmiotu zamówienia planowanym przez Zamawiającego. Rodzaj i kolejność prac wykonywanych w procesie budowlanym przy budowie punktu czerpania wody wraz z dojazdem i placem manewrowym stanowiących przedmiot zamówienia wyklucza możliwość podziału zamówienia na części. Dodatkowo przy kilku wykonawcach realizujących ten sam obiekt budowlany, rozmyciu uległaby odpowiedzialność poszczególnych wykonawców za wykonaną przez nich część zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

299656,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

393796,58 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

299656,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE PIOTR ZIELONKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8421004258

7.3.3)Ulica

Grzmiąca 13

7.3.4)Miejscowość

Bytów

7.3.5)Kod pocztowy

77-100

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

299656,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Osusznica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osusznica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 299 657 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE PIOTR ZIELONKA (Bytów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.