Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 362 477 zł
Umowa zawarta
31 października 2024
Okres realizacji
do 31 października 2025
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe wykonanie inwestycji „Budowa Biblioteki Zoologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN” w systemie hali magazynowej w formule projektuj i buduj.

Zamawiający Muzeum i Instytut Zoologii PAN (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe wykonanie inwestycji Budowa Biblioteki Zoologicznej Muzeum i Instytutu…”, wybierając ofertę wykonawcy GRUPAHALE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W SUCHEJ. Wartość umowy: 4 362 477 zł.

Zamawiający: Muzeum i Instytut Zoologii PANWarszawa, Mazowieckieopublikowano 4 listopada 2024
Wartość umowy
4 362 477 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 listopada 2024

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    18 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GRUPAHALE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W SUCHEJ (Sucha, Białobrzegi), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 362 477,41 zł (umowę zawarto 31 października 2024 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum i Instytut Zoologii PAN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 016912059

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Twarda 51/55

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-818

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@miiz.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miiz.waw.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


badawczo-naukowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe wykonanie inwestycji „Budowa Biblioteki Zoologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN” w systemie hali magazynowej w formule projektuj i buduj.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fdd65a2e-4ccb-4d69-bb88-c39c82b1d20e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00576274

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający unieważnił postępowanie prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji. Wobec niespełnienia podmiotowego warunku udziału w postępowaniu dotyczącego wykazania odpowiedniej sytuacji finansowej na dzień składania ofert tj. braku polisy OC w dniu otwarcia ofert, Zamawiający odrzucił ofertę najwyżej ocenionego Wykonawcę, na podstawie art. 226 ust.1 pkt 2b) ustawy pzp. Wobec braku spełnienia podmiotowych warunków udziału w postępowaniu dotyczących doświadczenia tj. wykonanie jednej, zamiast wymaganych minimum dwóch inwestycji, Zamawiający odrzucił ofertę kolejnego wysoko ocenionego Wykonawcę, zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 2b) ustawy pzp. W związku odrzuceniem ofert na podstawie art. 226 ust.1 pkt 2b) ustawy pzp, Zamawiający, aby zawrzeć umowę na wykonanie zamówienia objętego unieważnionym postępowaniem może zastosować tryb z wolnej ręki zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy pzp, nie zmieniając pierwotnych warunków zamówienia

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

2024/BZP 00500566

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DA-01/WR/MIIZ/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3546729,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie (formuła „projektuj i buduj”) stalowej hali magazynowej o pow. 600 m2, w której 400 m2 stanowi magazyn księgozbioru a 200m2 jest dedykowana na część biurową, w tym sala konferencyjna ok.100m2, łazienki również dla niepełnosprawnych, pomieszczenie administracyjne i pomieszczenie skanowania. W zakres inwestycji wchodzi wykonanie niezbędnych instalacji zewnętrznych i wewnętrznych zapewniających ogrzewanie (pompa ciepła, wentylacja mechaniczna utrzymująca odpowiednia temperaturę w magazynie: 16-18 0C i wilgotność: 40-60%, instalacja elektryczna, w tym teletechniczna, oraz instalacja wodno-kanalizacyjna, a także wykonanie parkingu i oświetlenie zewnętrznego.

Zamawiający wymaga wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej dla wykonania i odbioru inwestycji na podstawie projektu architektoniczno - budowlanego, wymagań zamawiającego dotyczących instalacji, opinii geotechnicznej oraz pozwolenia na budowę.

Zamawiający wymaga wykonania wszelkich niezbędnych prac przygotowawczych w tym wycinki drzew i ziemnych, konstrukcyjnych i budowlanych, instalacyjnych i montażowych, także skompletowania całej dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, zgodnie z pozwoleniem na budowę. Wykonawca wykonując projekt powinien bazować na projekcie architektoniczno-budowlanym na podstawie, którego otrzymano pozwolenie na budowę, jednak możliwe są zmiany jeśli mają na celu wprowadzenie lepszych/ bardziej opłacalnych/innowacyjnych rozwiązań technicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GRUPAHALE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W SUCHEJ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7981478465

7.3.3)Ulica

Polna 18

7.3.4)Miejscowość

Sucha, Białobrzegi

7.3.5)Kod pocztowy

26-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4362477,41 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum i Instytut Zoologii PAN prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 362 477 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GRUPAHALE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W SUCHEJ (Sucha, Białobrzegi). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.