Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
324 720 zł
Umowa zawarta
31 października 2024
Okres realizacji
do 31 grudnia 2024
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 324 720 zł – 355 322 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Udzielona gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DOSTAWA I MONTAŻ KOMPLETNEGO WYPOSAŻENIA DLA CZTERECH PRZEPOMPOWNI ŚCIEKÓW W ISTNIEJĄCYCH STUDNIACH NA TERENIE GMINY ŚWINICE WARCKIE

Zamawiający Gmina Świnice Warckie (Świnice Warckie, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „DOSTAWA I MONTAŻ KOMPLETNEGO WYPOSAŻENIA DLA CZTERECH PRZEPOMPOWNI ŚCIEKÓW W ISTNIEJĄCYCH…”, wybierając ofertę wykonawcy ECOL-UNICON SP. ZO.O. Wartość umowy: 324 720 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Świnice WarckieŚwinice Warckie, Łódzkieopublikowano 4 listopada 2024
Wartość umowy
324 720 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ECOL-UNICON SP. ZO.O. (Gdańsk), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 324 720,00 zł (umowę zawarto 31 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 324 720,00 zł do 355 322,40 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚWINICE WARCKIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019533

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szkolna 1

1.5.2.)Miejscowość

Świnice Warckie

1.5.3.)Kod pocztowy

99-140

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

632881021

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@swinicewarckie.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.swinice.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sidaspzp.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOSTAWA I MONTAŻ KOMPLETNEGO WYPOSAŻENIA DLA CZTERECH PRZEPOMPOWNI ŚCIEKÓW W ISTNIEJĄCYCH STUDNIACH NA TERENIE GMINY ŚWINICE WARCKIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bd1cb58e-0c6c-4a29-8842-e47929fcdc0d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00575849

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00024492/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Modernizacja przepompowni na terenie gminy Świnice Warckie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00520916

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK-ZP271.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325203,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamierzenia jest „Dostawa i montaż kompletnego wyposażenia czterech przepompowni ścieków w istniejących studniach na terenie gminy Świnice Warckie”
2. Zadanie obejmuje kompleksową modernizację 4 przepompowni ścieków. Celem modernizacji jest wymiana pomp oraz armatury na nowe i nowoczesne pompy, spełniające aktualne wymagania techniczne oraz sanitarne.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa z montażem i podłączeniem do istniejącej instalacji urządzeń w przepompowniach obsługujących sieć kanalizacyjną na terenie gminy Świnice Warckie, tj. Przepompownia ścieków przy ul. Jesionowej, ul. Kościuszki, ul. Chopina i przy oczyszczalni ścieków w miejscowości Świnice Warckie:
a) demontaż starych, oraz dostawa i montaż 4 szt. nowych rozdzielnic zasilająco sterujących z systemem monitoringu w technologii GPRS,
b) Dostawa i montaż 4 szt. nowych pomp zatapialnych wraz z zaczepam o min. mocy 1,5 kW i pionie tłocznym DN80,
c) zespół sygnalizacji poziomu (dwa sygnalizatory pływakowe + sonda hydrostatyczna w obudowie ze stali nierdzewnej przeznaczona do pracy w ściekach).
d) renowacja istniejącego zbiornika o wymiarach Ø1400x4000,
e) demontaż starych, oraz dostawa i montaż 4 szt. nowych włazów do zbiornika przepompowni ścieków,
f) demontaż starej oraz dostawa i montaż nowej instalacji technologicznej wraz z armaturą,
g) wymiana drabiny złazowej i podestu ze stali nierdzewnej, ułatwiające wykonywanie czynności obsługowe.
h) zaczep prowadzący oraz łańcuch nierdzewny do opuszczania i podnoszenia pompy
i) montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej,
j) wykonanie rozruchu technologicznego,
k) dostarczenie Instrukcji Obsługi w języku polskim do zastosowanych urządzeń,
l) Wykonawca w dniu przeprowadzania rozruchu technologicznego skutecznie przeszkoli załogę Zamawiającego z obsługi i konserwacji pomp,
m) prace wykonywane będą na czynnym obiekcie w związku z czym Wykonawca wykona we własnym zakresie tymczasowe obejście technologiczne tak aby utrzymać przepompownię w pracy, na czas potrzebny do demontażu istniejącego układu oraz montażu nowego,


Stan istniejący;
Obecne przepompownie ścieków Metalchem IP68 pracują przez 24 godziny na dobę nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Prowadnice pomp oraz stopki sprzęgieł są przerdzewiałe i zużyte. Wieloletnia nieprzerwana eksploatacja i związane z tym zużycie urządzeń oraz infrastruktury powoduje ryzyko wystąpienia poważnej awarii. Wyposażenie i armatura jest mocno zużyte długotrwałą, nieustanną pracą. Elementy stalowe oraz konstrukcje, na skutek stałego kontaktu z agresywnym środowiskiem przetłaczanych ścieków, są mocno przerdzewiałe oraz zniszczone, występują spore wykruszenia i ubytki, co grozi niespodziewaną poważną awarią.

Zamawiający zaleca, aby oferent przed przystąpieniem do przygotowywania oferty przetargowej dokonał wizji lokalnej miejsca montażu urządzeń i zdobył wszelkie informacje, które mogą okazać się niezbędne w przygotowaniu prawidłowej oferty.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonania robót. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów, uproszczeń lub opuszczeń w dokumentach kontraktowych, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Zamawiającego, który dokona odpowiednich zmian, poprawek czy uzupełnień.
Dostarczone urządzenia i materiały muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, nie obciążone prawami osób trzecich, posiadające wymagane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stosowne oznaczenia, deklaracje zgodności, atesty oraz powinny posiadać wszystkie parametry techniczne zgodne z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz muszą być dopuszczone do stosowania.

Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które w jakikolwiek sposób związane są z robotami. Wykonawca będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót.
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
31.68.22.10-5 - Aparatura i sprzęt sterujący
31.68.12.00- 5 - Pompy elektryczne
45.25.21.24-3 - Przepompownie
42.12.22.20-8 – Pompy ściekowe

Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zastosowane materiały – minimum 36 miesięcy - maksymalnie 60 miesięcy od daty odbioru końcowego robót.

UWAGA!!! Zamawiający informuje, że długość udzielonej gwarancji stanowi kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej o wadze 40 %. Wykonawca, który zaproponuje najdłuższy okres gwarancji ale nie dłuższy niż 60 miesięcy otrzyma maksymalnie 40 pkt. natomiast wykonawca który zaproponuje wymagany okres gwarancji (36 miesięcy) otrzyma 0 pkt.
Zamawiający nie dopuszcza różnych okresów rękojmi i gwarancji (okres rękojmi i gwarancji ma być taki sam). Okresy rękojmi i gwarancji jakości stanowią kryterium oceny ofert

4.5.3.)Główny kod CPV

45252124-3 - Przepompowywanie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42122220-8 - Pompy ściekowe

31681200-5 - Pompy elektryczne

31682210-5 - Aparatura i sprzęt sterujący

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

324720,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

355322,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

324720,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ECOL-UNICON SP. ZO.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5841383568

7.3.3)Ulica

Równa 2

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-067

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty instalacyjno-montażowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

324720,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45252124-3Przepompowywanie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świnice Warckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świnice Warckie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 324 720 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45252124-3 (Przepompowywanie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ECOL-UNICON SP. ZO.O. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.