Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 289 000 zł
Umowa zawarta
30 września 2024
Okres realizacji
do 22 października 2025
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 5 289 000 zł – 8 752 946 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Brzeziny oraz budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Nadwiślanka

Zamawiający Gmina Stężyca (Stężyca, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości…”, wybierając ofertę wykonawcy TAYLOR Sp. z o.o. Wartość umowy: 5 289 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina StężycaStężyca, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 23 października 2024
Wartość umowy
5 289 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 lipca 2024

    Termin ofert: 30 sierpnia 2024 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 października 2024

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAYLOR Sp. z o.o. (Dys), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 289 000,00 zł (umowę zawarto 30 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 5 289 000,00 zł do 8 752 945,54 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stężyca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020010

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Senatorski 1

1.5.2.)Miejscowość

Stężyca

1.5.3.)Kod pocztowy

08-540

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

818663036

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@stezyca.eurzad.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugstezyca.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7f11a11e-2e39-11ef-b373-0e435a8a43bc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Brzeziny oraz budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Nadwiślanka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f11a11e-2e39-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00560348

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00054972/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Brzeziny oraz budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Nadwiślanka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00409914

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPIOS.0271.9.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem przedsięwzięcia jest rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stężyca celem której jest zapewnienie dostawy wody dla mieszkańców sołectwa Brzeziny oraz odbioru nieczystości płynnych od mieszkańców wsi Nadwiślanka. Projekt wodociągowy zakłada wykonanie wpięcia do istniejących już sieci wodociągowych zasilanych z ujęcia stacji wodociągowej w miejsc. Brzeziny. Rozbudowa sieci wodociągowej zapewni jakość wody pitnej zgodną ze standardami Unii Europejskiej. Budowa sieci kanalizacyjnej polegać będzie na wykonaniu sieci głównej, wykonaniu przyłączy do posesji (studnie), budowie przepompowni ścieków wraz z niezbędnym osprzętem i uzbrojeniem m.in. do monitorowania i sterowania pracą pompowni, wykonaniu przyłączy energetycznych. Efektem budowy sieci kanalizacyjnej będzie poprawa jakości życia mieszkańców, poprawa stanu środowiska na terenie Gminy Stężyca a także zintegrowany system odbierania ścieków.

Zadanie nr 1 - Budowa sieci wodociągowej w m. Brzeziny, gm. Stężyca

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa sieci wodociągowej w m. Brzeziny, któ-ra
zapewni dostawę wody na cele socjalno-bytowe dla działek przyległych lub zlokalizowanych w najbliższym rejonie osi projektowanego wodociągu w m. Brzeziny, gm. Stężyca, pow. rycki, woj. lubelskie.
Projektowana sieć wodociągowa rozpoczyna się wpięciem w istniejącą (nowowybudowaną) sieć wodociągową dn160PE 100 RC na dz. nr ew. 1368 obręb 1 Brzeziny, stanowiącej działkę drogi gminnej i biegnie dalej po działkach prywatnych aż do działki nr ew. 635 i dalej 609 obręb 1 Brzeziny stanowiących własność Gminy Stężyca, a ponadto od głównej trasy sieci wodocią-gowej odchodzą dwie odnogi do skupisk zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej okolicznych posesji. Wodociąg zaprojektowano na długości łącznej L = 1628,30 m. Na usytuowanie sieci wodociągowej na działkach prywatnych Inwestor uzyskał stosowne zgody.
Zakres zamierzenia budowlanego obejmuje:
a) budowę głównej trasy sieci wodociągowej na odc. W1-W11 o długości L=946,90 m średni-cy dn160x9,5 mm PE100RC SDR 17, z włączeniem w istniejącą sieć dn160PE100 RC na trójnik
z zasuwami zakończoną kołnierzem ślepym DN150 i hydrantem ppoż.;
b) budowę odnogi od trasy sieci wodociągowej na odc. W3-W3.3 o długości L=257,50 m średnicy dn160x9,5 mm PE100RC SDR 17, z włączeniem w projektowaną trasę główną sieci dn160PE100 RC na trójnik z zasuwami zakończoną kołnierzem ślepym DN150 i hy-drantem ppoż.;
c) budowę odnogi od trasy sieci wodociągowej na odc. W9-W9.4 o długości L=423,90 m średnicy dn160x9,5 mm PE100RC SDR 17, z włączeniem w projektowaną trasę główną sieci dn160PE100 RC na trójnik z zasuwami zakończoną kołnierzem ślepym DN150 i hy-drantem ppoż.;
d) budowę rur osłonowych pod istniejącymi drogami, rowami i innymi przeszkodami z rur dn 250x14,8 mm PEHD SDR17 metodą przewiertu sterowanego lub przecisku;
e) budowę 12 hydrantów nadziemnych DN80 z żeliwa sferoidalnego na odejściach żeliwnych DN80 mm;
f) zabezpieczenie istniejącej infrastruktury teletechnicznej i elektroenergetycznej w skrzyżo-waniach z proj. siecią wodociągową;
g) usunięcie zarośli oraz zabezpieczenie drzew na czas budowy.
W zakresie inwestycji występują obiekty budowlane o następujących kategoriach:
- sieci i urządzenia uzbrojenia terenu – kategoria XXVI.

Zadanie nr 2 - Budowa sieci wodociągowej w m. Nowa Rokitnia, gm. Stężyca

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa sieci wodociągowej w m. Nowa Rokit-nia, która
zapewni dostawę wody na cele socjalno-bytowe dla działek przyległych do drogi powiatowej Nr 1403L w m. Nowa Rokitnia), gm. Stężyca, pow. rycki, woj. lubelskie.
Projektowana sieć wodociągowa rozpoczyna się wpięciem w istniejącą sieć wodociągową w150 na dz. nr ew. 264/6 obręb 8 Nowa Rokitnia, stanowiącej działkę prywatną i biegnie dalej po działkach prywatnych usytuowanych wzdłuż drogi powiatowej Nr 1403L, aż do działki nr ew. 281 obręb 8 Nowa Rokitnia stanowiącej pas drogi gminnej nr 102925L, na odcinku długości łącznej L = 663,20 m. Na usytuowanie sieci wodociągowej na działkach prywatnych Inwestor uzyskał stosowne zgody.
Zakres zamierzenia budowlanego obejmuje:
a) budowę głównej trasy sieci wodociągowej na odc. W1-W5 o długości L=663,20 m średnicy dn160x9,5 mm PE100RC SDR 17, z włączeniem w ist-niejącą sieć w150 na trójnik z zasuwami zakończoną kołnierzem ślepym DN150 i hydrantem ppoż.;
b) budowę rur osłonowych pod istniejącymi drogami, dojazdami, rowami i innymi przeszko-dami z rur dn 250x14,8 mm PEHD SDR17 metodą przewiertu sterowanego lub przecisku;
c) budowę 5 hydrantów nadziemnych DN80 z żeliwa sferoidalnego na odejściach żeliwnych DN80 mm;
d) rozbiórkę odcinka istniejącej sieci wodociągowej w150 i jednego hydrantu ppoż. nadziem-nego;
e) zabezpieczenie istniejącej infrastruktury teletechnicznej i elektroenergetycznej w skrzyżo-waniach z proj. siecią wodociągową;
f) usunięcie 3 drzew i zarośli oraz zabezpieczenie drzew na czas budowy.
W zakresie inwestycji występują obiekty budowlane o następujących kategoriach:
- sieci i urządzenia uzbrojenia terenu – kategoria XXVI.

Zadanie nr 3 – Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Nadwilanka, gm. Stężyca

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – tłocznej wraz z odgałęzieniami bocznymi do przyłączy, a także przepompowniami sieciowymi oraz włączenie tej kanalizacji do miejskiego systemu ścieków m. Dęblin. Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej zapewni odbiór ścieków komunalnych z działek przyległych lub zlokalizowanych w rejonie dróg gminnych i we-wnętrznych w m. Nadwiślanka, gm. Stężyca, pow. rycki, woj. lubelskie.
Sieć ks składa się z następujących elementów:
• rurociągi przesyłowe (główne) kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej;
• rurociągi tłoczne kanalizacji sanitarnej;
• rurociągi odgałęzień bocznych do przyłączy kanalizacji sanitarnej (odcinki od kanału głównego do miejsca włączenia w pobliżu istniejącego przyłącza do budynku, bezodpływowego osadnika gnilnego, przydomowej oczyszczalni ścieków lub w pobliżu budynku, zakończone studzienką lub korkiem);
• przepompownie sieciowe;
rury ochronne (osłonowe) wykonane metodą przecisku lub przewiertu;
• studnie rewizyjne, połączeniowe i kaskadowe (spadowe) kanalizacji sanitarnej z polimerobetonu lub tworzyw sztucznych;
• studnie rozprężne z tworzyw sztucznych;
• studnie zasuw z kręgów żelbetowych;
• ogrodzenie przepompowni ścieków.
Sieć zaprojektowano w kierunku najniżej położonych miejsc, umożliwiających zlokalizowanie prze-pompowni ścieków. Z pompowni ścieki będą tłoczone do studni rozprężnych, skąd dalej spływać będą grawi-tacyjnie, a następnie kanałem tłocznym do istniejącego kanału tłocznego w m. Nadwiślanka przy drodze wo-jewódzkiej nr 801, a docelowo do istniejącego układu sieci kanalizacji sanitarnej gminy i miasta Dęblin. Pro-jektowana kanalizacja sanitarna wymaga przejścia pod torem wojskowej bocznicy kolejowej nr 233.
W zakresie inwestycji występują obiekty budowlane o następujących kategoriach:
- sieci i urządzenia uzbrojenia terenu – kategoria XXVI.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5289000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8752945,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5289000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAYLOR Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

432527520

7.3.3)Ulica

ul. Złota 11

7.3.4)Miejscowość

Dys

7.3.5)Kod pocztowy

21-003

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5289000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stężyca prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stężyca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 289 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAYLOR Sp. z o.o. (Dys). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.