Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa zadaszonej trybuny na boisku sportowym LKS „WOLANIA” w Woli Rzędzińskiej oraz KS "SOKÓŁ-WAŁKI" w Żdżarach

Zamawiający Gmina Tarnów (Tarnów, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa zadaszonej trybuny na boisku sportowym LKS „WOLANIA” w Woli Rzędzińskiej oraz KS…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina TarnówTarnów, Małopolskieopublikowano 22 października 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tarnów

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661004

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Krakowska

1.4.2.)Miejscowość

Tarnów

1.4.3.)Kod pocztowy

33-100

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.4.7.)Numer telefonu

14 688 01 34

1.4.8.)Numer faksu

14 688 01 30

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@gmina.tarnow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.tarnow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2aa57f47-c40a-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00557951

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-10-22

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00093008

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa zadaszonej trybuny na boisku sportowym LKS „WOLANIA” w Woli Rzędzińskiej oraz KS "SOKÓŁ-WAŁKI" w Żdżarach

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II Budowa zadaszonej trybuny na boisku sportowym KS "SOKÓŁ-WAŁKI" w Żdżarach
-roboty przygotowawcze,
-utwardzenie powierzchni pod trybunami,
-trybuny z zadaszeniem 2 x 102 miejsc,
-ciągi piesze z kostki betonowej,
Szczegółowy zakres robót został określony w dokumentacji technicznej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót oraz przedmiarach robót.

3.8.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-03-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

7 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Budowlano- Usługowa "ELEKTROTECH"Jacek Faliszek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 123016922

4.3.3.)Ulica

26

4.3.4.)Miejscowość

Olszyny

4.3.5.)Kod pocztowy

33-164

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

484000 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00280222/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-10-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników boiska i budowę niskiego ogrodzenia odgradzającego trybunę od pola gry, niezbędne jest wykonanie okablowania instalacji oświetleniowej wraz z postawieniem słupów. Z uwagi na bliską odległość, wykonanie ogrodzenia uniemożliwi późniejsze mechaniczne kopanie rowów pod instalację i słupy, natomiast kopanie ręczne jest ekonomicznie nieuzasadnione i niekorzystne dla Zamawiającego. Ponadto zlecanie robót w innym terminie spowodowałoby nieuzasadnione dodatkowe niszczenie nawierzchni boiska, co można ograniczyć z uwag na sezon jesienny i większą zdolność regeneracji murawy w tym okresie. Plac budowy przekazany Wykonawcy i wprowadzenie innych Wykonawców prowadziłoby do rozproszenia odpowiedzialności za teren budowy oraz do nieuzasadnionego zwiększenia kosztów wykonania i nadzoru.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zlecono niezbędne dodatkowe roboty budowlane :
1) Okablowanie instalacje elektrycznej oświetleniowej płyty boiska piłkarskiego
2) montaż słupów oświetleniowych 6 szt. bez opraw.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

109792,80

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2024/BZP 00557875/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Aneks 2

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.