Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
375 851 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    132 619 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    149 630 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    93 603 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Maksymalny czas dojazdu na miejsce wskazane przez podmiot wydający dyspozycję usunięcia po40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg z terenu powiatu lubelskiego oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów

Zamawiający Powiat Lubelski (Lublin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg z terenu powiatu lubelskiego oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy SPEED BUS Dariusz Mazur. Łączna wartość umów: 375 851 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Powiat LubelskiLublin, Lubelskieopublikowano 22 października 2024
Łączna wartość umów
375 851 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 września 2024

    Termin ofert: 10 września 2024 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 października 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 3 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma SPEED BUS Dariusz Mazur za łącznie 375 851,10 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Lubelski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019508

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Spokojna 9

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-072

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat.lublin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.lublin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/975086

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg z terenu powiatu lubelskiego oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-36f6a680-990d-4abc-abd4-97550d6b1749

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00557238

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00053948/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Usuwanie i przechowywanie pojazdów na podstawie art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym (postępowanie przeprowadzone będzie jesienią 2024 na świadczenie usług w 2025 r.)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00480584

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGM-ZP.272.33.2024.EP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg z terenu powiatu lubelskiego na podstawie przepisów art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm., zwanej dalej „Prd”) oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów.
2. Nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień: 50.11.81.10-9 Usługi holownicze; 98.35.11.00-9 usługi parkingowe.
3. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
Część 1 – usuwanie z dróg z terenu powiatu lubelskiego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t, rowerów, motorowerów, motocykli, hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla ww. pojazdów

4.5.3.)Główny kod CPV

50118110-9 - Usługi holownicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98351100-9 - Usługi parkingowe

4.5.5.)Wartość części

113710,68 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg z terenu powiatu lubelskiego na podstawie przepisów art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm., zwanej dalej „Prd”) oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów.
2. Nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień: 50.11.81.10-9 Usługi holownicze; 98.35.11.00-9 usługi parkingowe.
3. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
Część 2 – usuwanie z dróg z terenu powiatu lubelskiego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od powyżej 3,5t do powyżej 16t oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla ww. pojazdów.

4.5.3.)Główny kod CPV

50118110-9 - Usługi holownicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98351100-9 - Usługi parkingowe

4.5.5.)Wartość części

108776,80 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg z terenu powiatu lubelskiego na podstawie przepisów art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm., zwanej dalej „Prd”) oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów.
2. Nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówień: 50.11.81.10-9 Usługi holownicze; 98.35.11.00-9 usługi parkingowe.
3. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia.
Część 3 – usuwanie z dróg z terenu powiatu lubelskiego pojazdów przewożących materiały niebezpieczne oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla usuniętych pojazdów, spełniającego wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 listopada 2012 r. w sprawie warunków technicznych parkingów, na które są usuwane pojazdy przewożące towary niebezpieczne (Dz.U. z 2012 r. poz. 1293).
Wszystkie pojazdy (części 1-3) muszą spełniać warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego przeznaczonego do wykonywania czynności na drodze oraz dla innego pojazdu samochodowego, na który ze względu na bezpieczeństwo ruchu należy zwracać szczególną uwagę, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.).

4.5.3.)Główny kod CPV

50118110-9 - Usługi holownicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98351100-9 - Usługi parkingowe

4.5.5.)Wartość części

65224 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

132618,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

159115,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

132618,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPEED BUS Dariusz Mazur

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462199868

7.3.4)Miejscowość

Dys

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

132618,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

149629,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

149629,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

149629,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPEED BUS Dariusz Mazur

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462199868

7.3.4)Miejscowość

Dys

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

149629,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

93603 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

93603 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

93603 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPEED BUS Dariusz Mazur

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462199868

7.3.4)Miejscowość

Dys

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

93603 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 18

Informacje dodatkowe

12 miesięcy począwszy od dnia 01.01.2025 r., a w przypadku podpisania umowy po dacie 01.01.2025 r.: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50118110-9Usługi holownicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Lubelski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 375 851 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50118110-9 (Usługi holownicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SPEED BUS Dariusz Mazur (Dys). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.