Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zaprojektowanie i wykonanie klimatyzacji i wentylacji w pomieszczeniu „Scena Magazyn” Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Zamawiający Gdański Teatr Szekspirowski (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zaprojektowanie i wykonanie klimatyzacji i wentylacji w pomieszczeniu „Scena Magazyn”…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gdański Teatr SzekspirowskiGdańsk, Pomorskieopublikowano 15 października 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 424 152 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GDAŃSKI TEATR SZEKSPIROWSKI

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220561538

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-818

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.7.)Numer telefonu

535 111 597, 58 351 01 51

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@teatrszekspirowski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.teatrszekspirowski.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b3228575-367d-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00547314

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-10-15

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00360513

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Zaprojektowanie i wykonanie klimatyzacji i wentylacji w pomieszczeniu „Scena Magazyn” Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych

wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji (ochładzania) pomieszczenia „Scena Magazyn” w budynku Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, przy ul. Bogusławskiego 1 w Gdańsku. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej „Dokumentacją”) zgodnie z wytycznymi określonymi w Programie funkcjonalno-użytkowym (zwanym dalej: „PFU”), w tym w szczególności: a) zaprojektowanie instalacji centrali nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła i grzałką elektryczną, b) zaprojektowanie instalacji systemu klimatyzacji VRF, c) zaprojektowanie instalacji freonowych, d) zaprojektowanie instalacji skroplin, e) zaprojektowanie instalacji sterowania, f) zaprojektowanie przejść p.poż., g) zaprojektowanie instalacji zasilania i rozbudowy rozdzielnic elektrycznych, h) zaprojektowanie izolacji; 2) uzyskanie wymaganych opinii, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń Dokumentacji wymaganych przepisami prawa, niezbędnych do realizacji robót, w tym do uzyskania pozwolenia na budowę, dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, odbiorów instytucji i pozwolenia na użytkowanie lub dokonania zawiadomienia o zakończeniu robót i uzyskania zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia – jeżeli będą wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, 3) uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, jeśli będą wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, 4) zapewnienie nadzoru autorskiego w zakresie, o którym mowa w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane i niniejszej Umowie, 5) wykonanie robót budowlanych, dostaw i innych czynności niezbędnych do wykonania robót budowlanych na podstawie Dokumentacji opracowanej na podstawie PFU i zaakceptowanej przez Zamawiającego, 6) sporządzenie dokumentacji powykonawczej; 7) zapewnienie gwarancji i rękojmi dla wykonanych prac projektowych i robót budowlanych zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy

3.9.)Główny kod CPV

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

84 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Clima Technology s.c. Krzysztof Kulling, Ireneusz Szlęzak, Arkadiusz Krzemiński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 586 210 40 36

4.3.3.)Ulica

Dąbrowa 5B

4.3.4.)Miejscowość

Banino

4.3.5.)Kod pocztowy

80-297

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

335544 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00451983/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-09-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

- niezawinione przez Wykonawcę opóźnienie w dostawie centrali wentylacyjnej. ;
- zawarcie przez Zamawiającego porozumienia o przyjęciu rezydenta z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszkowskiego , konieczne było zapewnienie miejsca do prowadzenia prób oraz prezentacji spektaklu;
- bieżąca działalność Zamawiającego związaną z udostępnianiem przestrzeni obiektu Gdańskie Teatru Szekspirowskiego podmiotom trzecim,
- pozyskanie na etapie realizacji prac montażowych przez Zamawiającego informacji o konieczności opracowania ekspertyzy/opinii konstrukcyjnej weryfikującej możliwość wykonania klimatyzacji i wentylacji w pomieszczeniu Sceny Magazyn
W związku z powyższymi okolicznościami łączne opóźnienie wyniosło 38 dni (za okres od 6.11.2023 r – z uwagi na opóźnienia w dostawie – do 12.12.2023 r.).

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

wydłużenie terminu realizacji zamówienia do 17.09.2024 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

335544,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331210-1Instalowanie wentylacji
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
424 152 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 254 zł993 356 zł
Rozstęp międzykwartylowy
782 101 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
211 254 zł
Mediana
424 152 zł
Górny kwartyl
993 356 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gdański Teatr Szekspirowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331210-1 (Instalowanie wentylacji). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.