Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
18 031 111 zł
Umowa zawarta
18 września 2024
Okres realizacji
805 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 18 031 111 zł – 18 786 024 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych

Zamawiający Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. (Ostrzeszów, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z…”, wybierając ofertę wykonawcy GRUPA SZYMBUD SP. Z O. O. SP. J. Wartość umowy: 18 031 111 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
18 031 111 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 czerwca 2024

    Termin ofert: 10 lipca 2024 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 września 2024

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GRUPA SZYMBUD SP. Z O. O. SP. J. (Kłomnice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 18 031 111,00 zł (umowę zawarto 18 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 18 031 111,00 zł do 18 786 024,48 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 805 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000310255

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wolności 4

1.5.2.)Miejscowość

Ostrzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

63-500

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

(62) 50-32 236

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpital.ostrzeszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital.ostrzeszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/938329

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b20c909b-2dab-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00514550

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00373238

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OCZ/ZP-9/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

14388560 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych:
ETAP I: Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych Etap I
Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem projektu jest poszerzenie dostępności publicznych usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego w zakresie infrastruktury specjalistycznej i diagnostycznej, poprzez utworzenie poradni specjalistycznych w obszarze lokalnych deficytów (m.in. onkologicznej, kardiologicznej, leczenia bólu, angiologicznej, diabetologicznej, rehabilitacji dziennej). W ramach inwestycji planowane jest zwiększenie kubatury oraz powierzchni Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz dostosowanie istniejącej zabudowy do nowej funkcji społecznej poprzez budowę i modernizację infrastruktury, w tym również infrastruktury towarzyszącej w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja będzie realizowana na terenie Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, znajdującego się w Ostrzeszowie przy Al. Wolności 4, nr działki 4198. Adresatem przedsięwzięcia będą mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego znajdującego się na terenach popegeerowskich, a zastosowane rozwiązania, pozbawione barier architektonicznych sprawią, że projekt będzie przyjazny seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami. Planowane jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury o małym zapotrzebowaniu energetycznym i niskiej emisyjności. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia dostępności do usług medycznych oraz poprawy jakości infrastruktury społecznej w zakresie ochrony zdrowia, a przez to do ogólnej poprawy stanu zdrowia mieszkańców terenów popegeerowskich. Zmniejszy się liczba zachorowań i przedwczesnych zgonów poprzez zintensyfikowanie działań profilaktycznych i leczniczych skoncentrowanych na najbardziej istotnych z punktu widzenia zachorowalności i śmiertelności jednostkach chorobowych. Projekt podniesie standard świadczonych usług i pozwoli na realizację programów profilaktycznych promujących ochronę zdrowia i zdrowy tryb życia. Zwiększy dostępność i możliwość realizacji wysokospecjalistycznych usług medycznych lekarskich i pielęgniarskich w tym również nowoczesnej rehabilitacji, co znacząco skróci czas oczekiwania na usługi medyczne. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia poziomu życia mieszkańców terenów popegeerowskich powiatu ostrzeszowskiego oraz zapewni odpowiednie i godne warunki leczenia w zakresie podstawowych oraz specjalistycznych poradni, dostosowanych do wymogów prawa, norm i standardów.

ETAP II: Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych Etap II

Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem projektu jest inwestycja w zakresie poszerzenia dostępności publicznych usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego w zakresie infrastruktury specjalistycznej i diagnostycznej, poprzez utworzenie poradni specjalistycznych w obszarze lokalnych deficytów (m.in. onkologicznej, kardiologicznej, leczenia bólu, angiologicznej, diabetologicznej, rehabilitacji dziennej). W ramach inwestycji planowane jest zwiększenie kubatury oraz powierzchni Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz dostosowanie istniejącej zabudowy do nowej funkcji społecznej poprzez budowę i modernizację infrastruktury, w tym również infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja będzie realizowana na terenie Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia w Ostrzeszowie przy Al. Wolności 4, nr działki 4198. Adresatem przedsięwzięcia będą mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego, a zastosowane rozwiązania, pozbawione barier architektonicznych sprawią, że projekt będzie przyjazny seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami. Efektem finalnym inwestycji będzie nowoczesna infrastruktura społeczna o małym zapotrzebowaniu energetycznym i niskiej emisyjności.


Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w programie funkcjonalno- użytkowym, koncepcji funkcjonalno - przestrzennej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18031111,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18786024,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18031111 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GRUPA SZYMBUD SP. Z O. O. SP. J.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9492221756

7.3.3)Ulica

Częstochowska

7.3.4)Miejscowość

Kłomnice

7.3.5)Kod pocztowy

42-270

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

18031111,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

805 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

ETAP I: Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych Etap I

ETAP II: Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych Etap II

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 18 031 111 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GRUPA SZYMBUD SP. Z O. O. SP. J. (Kłomnice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.