Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
„PELKOM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością· Pelplinmała firma
Wartość umowy
185 875 zł
Umowa zawarta
17 września 2024
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 185 875 zł – 237 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja nawierzchni placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie

Zamawiający Szkoła Podstawowa nr 2 wPelplinie (Pelplin, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja nawierzchni placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie”, wybierając ofertę wykonawcy „PELKOM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 185 875 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Szkoła Podstawowa nr 2 wPelpliniePelplin, Pomorskie (powiat Tczewski →)opublikowano 20 września 2024
Wartość umowy
185 875 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 sierpnia 2024

    Termin ofert: 3 września 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 września 2024

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „PELKOM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Pelplin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 185 875,31 zł (umowę zawarto 17 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 185 875,31 zł do 237 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa nr 2 wPelplinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 192969232

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 12a

1.5.2.)Miejscowość

Pelplin

1.5.3.)Kod pocztowy

83-130

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@sp2pelplin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp2pelplin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-da4f68a6-0535-4c9d-a9e7-66ea57fe6b68

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja nawierzchni placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da4f68a6-0535-4c9d-a9e7-66ea57fe6b68

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00508377

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00461627

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pelplinie.
2. Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania kompleksowych robót budowlanych związanych z modernizacją nawierzchni placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie. Zakres prac do zrealizowania wskazany został w załączonych dokumentach tj. Rys. nr 1 – plan sytuacyjny, Rys. nr 2 – przekroje poprzeczne, przedmiar robót, STWiOR.
3. Zakres robót budowlanych do wykonania:
1) Rozbiórka istniejącej nawierzchni z płyty betonowej typu „trylinka” oraz nawierzchni betonowej;
2) Rozbiórka istniejącej podbudowy;
3) Korytowania nawierzchni pod nowe warstwy podbudowy;
4) Wykonanie warstw nowej podbudowy;
5) Ustawienie oporników betonowych;
6) Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej;
7) Regulacja istniejącej infrastruktury technicznej;
8) Dowiązanie wysokościowe do sąsiadujących nawierzchni;
4. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również
1) Zapewnienie obsługi geodezyjnej całego procesu budowlanego;
2) Zabezpieczenie robót w okresie trwania budowy.
3) Przygotowanie i realizacja projektu tymczasowej organizacji ruchu oraz zabezpieczenia robót w okresie trwania budowy, a następnie uzyskanie jego zatwierdzenia przez odpowiedni zarząd drogi oraz organ zarządzający ruchem;
4) Przygotowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na potrzeby zatrzymania autobusów komunikacji szkolnej przy krawędzi jezdni ul. Kościuszki lub prowadzenie robót w taki sposób, aby umożliwić zatrzymanie i zawracanie autobusów na terenie modernizowanego placu.
5) Należyte zabezpieczenie terenu budowy wraz z dostarczeniem i obsługą wszystkich tymczasowych urządzeń zabezpieczających takich jak: zapory, bariery, światła ostrzegawcze, poręcze, ogrodzenia itp., zapewniając tym samym bezpieczeństwo pojazdów i pieszych.
6) Po zakończeniu robót uporządkowanie terenu, naprawa zaistniałych szkód i ewentualna wypłata właścicielom stosownego odszkodowania za niemożność użytkowania bądź inne trwałe szkody. Naprawa i wypłata odszkodowania powinny być potwierdzone protokołem stwierdzającym iż właściciel nie rości już żadnych pretensji do Wykonawcy.
7) Przed rozpoczęciem robót budowlanych wykonanie dokumentacji fotograficznej budynków oraz innych obiektów budowlanych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji w celu uniknięcia niesłusznych roszczeń odszkodowawczych ze strony właścicieli nieruchomości.
8) Przed rozpoczęciem robót sporządzenie dokumentacji stanu technicznego istniejących dróg znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie inwestycji oraz w dalszej odległości, które będą wykorzystywane do ciężkiego transportu przez Wykonawcę. Nieodłączną częścią dokumentacji będą zdjęcia skatalogowane w sposób niebudzący wątpliwości co do momentu ich wykonania oraz obiektu który dokumentują.
9) Wykonawca będzie mógł transportować materiały i wyposażenie na i z terenu budowy wyłącznie po drogach, których stan został zinwentaryzowany w w/w sposób. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych za zniszczenie dróg przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt.
5. Zamawiający informuje, że części składowe opisu przedmiotu zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa, STWiOR, przedmiary robót oraz pozostałe. Wszystkie elementy składowe SWZ traktować należy równoważnie. W celu złożenia prawidłowej oferty Wykonawca powinien uwzględnić wszystkie dane zawarte w SWZ.
6. Zadaniem Wykonawcy będzie wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych zawartych w zamówieniu, zarówno przedstawionych w formie rysunków, części opisowej jak i przedmiarów. Należy to rozumieć w taki sposób, że jeśli np. jakaś uwaga zawierająca polecenie wykonania określonego zakresu robót budowlanych została opisana w części opisowej projektu, a nie ma odzwierciedlenia na rysunku bądź w przedmiarze robót – to obowiązkiem Wykonawcy będzie jej wykonanie.
7. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kompletną dokumentację odbiorową/powykonawczą zaakceptowaną i podpisaną przez Inspektora nadzoru najpóźniej w dniu złożenia pisma stwierdzającego gotowość do odbioru końcowego przedmiotu umowy i wniosku o dokonanie odbioru końcowego.
8. Znaki towarowe/rozwiązania równoważne
9. W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, można je zastąpić równoważnymi.
10. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych.
11. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową.
12. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
13. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

185875,31 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

237500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

185875,31 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„PELKOM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

191987239

7.3.4)Miejscowość

Pelplin

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

185875,31 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
365 854 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
227 494 zł1 286 578 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 059 084 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
227 494 zł
Mediana
365 854 zł
Górny kwartyl
1 286 578 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa nr 2 wPelplinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pelplin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 185 875 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „PELKOM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Pelplin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.