Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
8 711 352 zł
Umowa zawarta
12 września 2024
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa wraz z przebudową budynków oświaty ZSOiT w Miastku w ramach projektu pn. „Branżowe Centrum Umiejętności - ENERGETYKA ODNAWIALNA (POMPY CIEPŁA I GEOTERMIA PŁYTKA)”

Zamawiający Powiat Bytowski (Bytów, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa wraz z przebudową budynków oświaty ZSOiT w Miastku w ramach projektu pn.…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługowy Zakład Murarski Franciszek Degis. Wartość umowy: 8 711 352 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat BytowskiBytów, Pomorskie (powiat Bytowski →)opublikowano 13 września 2024
Wartość umowy
8 711 352 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługowy Zakład Murarski Franciszek Degis (Miastko), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 8 711 352,00 zł (umowę zawarto 12 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Bytowski

1.3.)Oddział zamawiającego

Wydział Organizacyjno - Prawny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979708

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ks.dr. Bolesława Domańskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Bytów

1.5.3.)Kod pocztowy

77-100

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.7.)Numer telefonu

59 822 80 00

1.5.8.)Numer faksu

59 822 80 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiatbytowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiatbytowski.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/959656

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa wraz z przebudową budynków oświaty ZSOiT w Miastku w ramach projektu pn. „Branżowe Centrum Umiejętności - ENERGETYKA ODNAWIALNA (POMPY CIEPŁA I GEOTERMIA PŁYTKA)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4cc3978c-465b-4dd2-bffc-ddce10b45916

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00498266

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00051179/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Rozbudowa wraz z przebudową budynków oświaty ZSOiT w Miastku w ramach projektu pn. „Branżowe Centrum Umiejętności - ENERGETYKA ODNAWIALNA (POMPY CIEPŁA I GEOTERMIA PŁYTKA)”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Inwestycja A3.1.1. Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00437681

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RS.272.2.2024.III

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa wraz z przebudową budynków oświaty Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku w ramach projektu pn. „Branżowe Centrum Umiejętności - ENERGETYKA ODNAWIALNA (POMPY CIEPŁA I GEOTERMIA PŁYTKA)”, przy ul. Młodzieżowa 3, 77-200 Miastko, z budową niezbędnej infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu na działce o nr ewidencyjnym 35/8 obręb Trzy, gmina Miastko. Celem projektu jest zapewnienie wykwalifikowanych kadr, odpowiadających potrzebom nowoczesnej gospodarki w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie energii odnawialnej – pomp ciepła i geotermii płytkiej, poprzez utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku (ZSOiT). Działania inwestycyjne obejmować będą dwa zadania, które polegać będą na rozbudowie, nadbudowie, przebudowie budynków oświaty ZSOiT i adaptacji budynku, w którym powstanie Branżowe Centrum Umiejętności wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.
ZADANIE I – Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku oświaty (budynek nr 1) wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.
ZADANIE II - Przebudowa budynku nauki zawodowej (budynek nr 4)

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262210-6 - Fundamentowanie

45262520-2 - Roboty murowe

45262300-4 - Betonowanie

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

42416100-6 - Windy

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8711352,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8711352,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8711352,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługowy Zakład Murarski Franciszek Degis

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8421326654

7.3.3)Ulica

Wieżowa 5

7.3.4)Miejscowość

Miastko

7.3.5)Kod pocztowy

77-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8711352,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Bytowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8 711 352 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługowy Zakład Murarski Franciszek Degis (Miastko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.