Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 842 439 zł
Umowa zawarta
5 września 2024
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 842 439 zł – 6 445 020 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wodociągu do miejscowości Nowy Sielc i Stary Sielc

Zamawiający Gmina Rzewnie (Rzewnie, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa wodociągu do miejscowości Nowy Sielc i Stary Sielc”, wybierając ofertę wykonawcy Mserwis24 sp. z o.o. Wartość umowy: 1 842 439 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina RzewnieRzewnie, Mazowieckie (powiat Makowski →)opublikowano 12 września 2024
Wartość umowy
1 842 439 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mserwis24 sp. z o.o (Ostrołęka), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 842 439,14 zł (umowę zawarto 5 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 842 439,14 zł do 6 445 020,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rzewnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668350

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

19

1.5.2.)Miejscowość

Rzewnie

1.5.3.)Kod pocztowy

06-225

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

297613409

1.5.8.)Numer faksu

297613445

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugrzewnie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminarzewnie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminarzewnie.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/165770

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wodociągu do miejscowości Nowy Sielc i Stary Sielc

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c8159a01-abbf-47c3-b991-e034e06559de

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00495838

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00047168/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa wodociągu do miejscowości Nowy Sielc i Stary Sielc

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00402675

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIROŚ.271.16.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami.

W zakresie inwestycji planuje się budowę sieci wodociągu z rur typu PE RC Ø 160 mm SDR 17, łączone metodą zgrzewania doczołowego wraz z przyłączami indywidualnymi z rur typu
PE RC Ø 40 mm SDR 17, zlokalizowanymi w granicach działek inwestora, zakończone studnią wodomierzową z wyposażeniem i armaturą.
Na trasie sieci zlokalizowano 20 hydrantów DN 80 (p.poż) do celów przeciwpożarowych
oraz odpowietrzania, oczyszczania i płukania sieci. W odległości od 120 do 150 m od chronionej zabudowy i 70 przyłączy indywidualnych o łącznej długości 707, 20 mb.
ZAKRES RZECZOWY PROJEKTU
Rurociąg w rzucie, długość: 10 403,50 mb. + 707,20 mb
• Sieć PE DN 160, L= 10 403,50 mb
• Przyłącza PE DN 40, L = 182 mb
• Przyłącza PE DN 63, L = 271,20 mb
• Przyłącza PE DN 90 , L= 254 mb
• Włączenie/przyłączenie do istn. sieci = 1 szt.
• Zasuwa uliczna / sieciowa – 5 szt.
• Hydrant p.poż. DN 80 – 20 szt.
• Studnia wodomierzowa z wyposażeniem i armaturą: 70 szt.
• Ciśnienie: 1 MPa
• Metoda montażu w terenie nieutwardzonym: wykop otwarty wąskoprzestrzenny z umocnieniem skarpy lub alternatywnie szerokoprzestrzenny, bez umocnień, o głębokości nieprzekraczającej 2 m.
• Metoda montażu w terenie zabudowanym nawierzchnią asfaltową (brak pobocza) oraz przejście pod dniem potoku „Sikorka”: technologia bezwykopowa przy zastosowaniu przycisku i rury PE RC Ø 160 SDR 11, długość robót 119 ,4 m
• Metoda montażu na przejściach poprzecznych i ewentualnych zjazdach drogowych: technologia bezwykopowa przy zastosowaniu przewiertu sterowanego w rurze osłonowej PE RC RC Ø 200 SDR 11, długość robót 200,30 m
• Zagłębienie przewodu: - 1,70 m poniżej wierzchołka gruntu.

LOKALIZACJA INWESTYCJI
Bindużka, Nowy Sielc, Stary Sielc, gm. Rzewnie powiat makowski, woj. mazowieckie
Jednostka ewidencyjna nr: 141108_2.
Obręb Bindużka (0001): 451, 255/1,
Obręb Nowy Sielc (0019): 15/1, 27,100,137/1,137/2,148/1, 233, 311/1,429, 430,
Obręb Stary Sielc (0024): 66/1, 66/2,78,86,91,120,142,198,
położone w pasie rozgraniczającym drogi gminne i powiatową 2123 W
Obręb Nowy Sielc (0019): 82, 83,84, 85, 86, 87, 88 ,89, 90, 91/3, 91/8, 91/5, 92, 93, 94, 95 stanowiące własność prywatną.

Wszystkie materiały użyte do montażu muszą posiadać atest higieniczny, ważną aprobatę
techniczną i spełniać wymagania PN.

W zakresie jest również uzyskanie niezbędnych opinii i pozwoleń w tym pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.

Szczegółowy zakres robót został określony w załącznikach:
a) Załącznik nr 8 do SWZ – Przedmiar robót
b) Załącznik nr 9 do SWZ - Projekt budowlany sieci wodociągowej i przyłączy
c) Załącznik nr 10 do SWZ – STWIOR Przyłącza i sieć wodociągowa
Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach, Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu, o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1842439,14 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6445020,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

182439,14 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mserwis24 sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7582367209

7.3.3)Ulica

Targowa

7.3.4)Miejscowość

Ostrołęka

7.3.5)Kod pocztowy

07-410

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1842439,14 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231000-5Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
855 460 zł
Próbka: 112 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 694 zł2 639 942 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 327 248 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
312 694 zł
Mediana
855 460 zł
Górny kwartyl
2 639 942 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rzewnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzewnie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 842 439 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mserwis24 sp. z o.o (Ostrołęka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.