Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
13 924 921 zł
Umowa zawarta
9 września 2024
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 13 924 921 zł – 14 993 700 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG NA TERENACH INWESTYCYJNYCH W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ GMINY STARE MIASTO (w systemie „zaprojektuj i wybuduj”)

Zamawiający Gmina Stare Miasto (Stare Miasto, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG NA TERENACH INWESTYCYJNYCH W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ GMINY STARE…”, wybierając ofertę wykonawcy KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI. Wartość umowy: 13 924 921 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina Stare MiastoStare Miasto, Wielkopolskieopublikowano 10 września 2024
Wartość umowy
13 924 921 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 lipca 2024

    Termin ofert: 26 lipca 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 września 2024

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI (Ląd), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 13 924 921,06 zł (umowę zawarto 9 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 13 924 921,06 zł do 14 993 700,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA STARE MIASTO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019303

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

GŁÓWNA 16B

1.5.2.)Miejscowość

Stare Miasto

1.5.3.)Kod pocztowy

62-571

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

632416216

1.5.8.)Numer faksu

632416580

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@stare-miasto.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.stare-miasto.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/stare_miasto

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG NA TERENACH INWESTYCYJNYCH
W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ GMINY STARE MIASTO
(w systemie „zaprojektuj i wybuduj”)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-068cbc64-39cd-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00491753

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00074807/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG NA TERENACH INWESTYCYJNYCH W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ GMINY STARE MIASTO

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00397346

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.1.6.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zakres rzeczowy inwestycji został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) – stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
2) Szczegółowe rozwiązania projektowe określające zakresy koniecznych do wykonania robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą podstawą do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233140-2 - Roboty drogowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13924921,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14993700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13924921,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6671732704

7.3.3)Ulica

Jaroszyn Kolonia 8A

7.3.4)Miejscowość

Ląd

7.3.5)Kod pocztowy

62-405

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca powierzy podwykonawcy wykonanie dokumentacji projektowej.
Podwykonawcą będzie INFRAPOLIS BARTOSZ URBANIAK Posoka ul. Cytrynowa 16 62-504 Konin

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13924921,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stare Miasto prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stare Miasto.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 13 924 921 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI (Ląd). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.