ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie audytu oraz wymiany sodowych opraw oświetleniowych na oprawy typu LED z panelem sterowania na terenie gminy Rąbino

Zamawiający Gmina Rąbino (Rąbino, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Wykonanie audytu oraz wymiany sodowych opraw oświetleniowych na oprawy typu LED z panelem…”. Termin składania ofert minął 17 września 2024, 09:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RąbinoRąbino, Zachodniopomorskie (powiat Świdwiński →)opublikowano 3 września 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
17 września 2024, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2024

    Termin ofert: 17 września 2024 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonanie audytu oraz wymiany sodowych opraw oświetleniowych na oprawy typu LED z panelem sterowania na terenie gminy Rąbino.

  • 3

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RĄBINO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920883

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

27

1.5.2.)Miejscowość

Rąbino

1.5.3.)Kod pocztowy

78-331

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

943643347

1.5.8.)Numer faksu

943643347

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@rabino.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.rabino.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie audytu oraz wymiany sodowych opraw oświetleniowych na oprawy typu LED z panelem sterowania na terenie gminy Rąbino

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-042878c5-e433-4005-97e9-c3db309512f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00481591

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00207039/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Wykonanie audytu oraz wymiany sodowych opraw oświetleniowych na oprawy typu LED z panelem sterowania na terenie gminy Rąbino

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-042878c5-e433-4005-97e9-c3db309512f4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Zamawiający wyznacza osoby do kontaktu z wykonawcami:
Patrycja Urbańska, tel. 943643347 w. 39, w godz. 8:00-15:00,
Jerzy Czapnik, tel. 943643347 w. 38, w godz. 8:00- 15:00,
4. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj
postępowania/konkursy”).

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu "Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się
w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji
umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Zamawiający dopuszcza
komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: inwestycje@rabino.pl (nie dotyczy składania ofert).
Zamawiający dopuszcza składanie wniosków o wyjaśnienie treści SWZ za pomocą poczty elektronicznej na adres
inwestycje@rabino.pl lub poprzez http://ezamowienia.gov.pl.
Odpowiedzi zostaną zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania http://ezamowienia.gov.pl.
Na stronie internetowej prowadzonego postępowania http://ezamowienia.gov.pl Zamawiający będzie udostępniał również inne
informacje i dokumenty bezpośrednio związane przedmiotowym postępowaniem m.in. zmiany treści SWZ itp.
Zamawiający dopuszcza przesłanie wezwań do wyjaśnienia treści ofert; wyjaśnień rażąco niskiej ceny, uzupełnień dokumentów
podmiotowych; wezwań odnośnie przedłużenia związania ofertą; informacji z otwarcia ofert i o wyborze oferty; lub wezwań do
poprawy omyłek pisarskich i rachunkowych; zawiadomienia o unieważnieniu postępowania; zawiadomień o odrzuceniu ofert
zawiadomień o wniesieniu odwołania za pomocą nwestycje@rabino.pl lub poprzez http://ezamowienia.gov.pl
Zamawiający dopuszcza aby odpowiedzi Wykonawcy w związku z wezwaniami lub zawiadomieniami opisanymi powyżej odbywały
się za pomocą inwestycje@rabino.pl lub poprzez http://ezamowienia.gov.pl.
Zamawiający dopuszcza zamieszczanie informacji/zawiadomień oraz udzielanie odpowiedzi o wyjaśnienie treści SWZ za pomocą
strony internetowej Zamawiającego, jeżeli strona prowadzonego zamówienia t.j. http://www.bip.rabino.pl lub
http://ezamowienia.gov.pl ulegnie awarii lub zamieszczanie informacji za jej pośrednictwem nie będzie możliwe.
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym,
mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu
udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym.
W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z zapisanym wewnątrz pliku podpisem (typ wewnętrzny).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Rąbino z siedzibą: Urząd Gminy Rąbino, Rąbino 27, 78-331
Rąbino, e-mail: rabino@pocztazeto.pl, nr telefonu: +48 94 3643347;
2. dane kontaktowe do inspektora ochrony danych: Dariusz Florek, w sprawach związanych z Pana/Pani danymi proszę kontaktować
się z właściwym Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Rąbino pod wskazanym adresem poczty elektronicznej:
iod@rabino.pl;
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
1) związanym z potrzebą przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Opracowanie projektu planu
ogólnego Gminy Rąbino prowadzonym w trybie podstawowym z możliwością negocjacji oraz realizacją i wypełnianiem obowiązku
prawnego ciążącego na UG Rąbino na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO, tj. obsługi przez UG Rąbino kontrahentów i
współpracowników na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych,
2) realizacji i wykonywania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której
dane dotyczą, przed zawarciem umowy, w celu przeprowadzenia postępowania w ramach procedury zamówień publicznych w UG
Rąbino, na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) RODO, a także obsługi przez Administratora kontrahentów i współpracowników w zakresie
wypełniania obowiązku wynikającego z umów zawartych na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo
zamówień publicznych,
3) niezbędnym dla ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń wynikających ze zobowiązań, na podstawie art. 9 ust. 2 lit. f) RODO,
np. roszczeń finansowych względem kontrahentów – wykonawców, biorących udział w postępowaniu organizowanym przez Gminę
Rąbino, wynikających z naliczonych opłat i kar lub kontraktowych, w celu rozliczeń zawartych umów z kontrahentami Gminy Rąbino;

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IŚP.271.16.2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytu oświetlenia i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Rąbino. Modernizacja będzie poprzedzona wykonaniem przez Wykonawcę audytu efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Audyt powinien zostać sporządzony w formie raportu. Każdy wariant modernizacji oświetlenia przedstawiony w audycie musi zakładać redukcję mocy opraw oświetleniowych o co najmniej 50%. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu audytu efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego do 30 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zgłaszania uwag do treści przedłożonego audytu w terminie do 14 dni. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia uwag Zamawiającego i do dostarczenia poprawionego audytu (uwzględniającego wszystkie uwagi) w terminie do 7 dni od ich otrzymania.
3. Przed przystąpieniem do wykonywania Prac Modernizacyjnych Wykonawca zobowiązuje się do wykonania audytu Majątku oświetleniowego, którego celem będzie m.in. określenie zakresu obiektów objętych Pracami Modernizacyjnymi, przedstawienie sposobu ich wykonania wraz z wykazaniem materiałów oraz wariantów modernizacji z uwzględnieniem uzyskanych oszczędności oraz stopy zwrotu inwestycji (dalej: „Audyt”).
4. Audyt sporządzony będzie w formie raportu, który powinien zawierać następujące elementy: (szczegóły rozdział IV pkt. 4 SWZ)
5. Przedmiot zamówienia obejmuje wymianę 327 szt. sodowych opraw oświetleniowych, na oprawy typu LED z panelem sterowania na terenie gminy Rąbino zgodnych z wymaganiami technicznymi (załącznik nr 8a do SWZ).
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach nr 8a - wymagania techniczne i nr 8b - wykaz lamp do SWZ.
7. Urządzenia oświetleniowe, których modernizacja objęta jest niniejszym zamówieniem, stanowią własność i majątek Energa Oświetlenie Sp. z o. o. Zamawiający gwarantuje udział Energa Oświetlenie Sp. z o. o. w kontroli przebiegu realizacji prac modernizacyjnych pod kątem ich prawidłowości poprzez czynny udział w odbiorach poszczególnych etapów, jak i całości przedmiotu zamówienia, w tym prawo do weryfikacji prawidłowości realizacji przedmiotu zamówienia i prawo zgłaszania w tym zakresie zastrzeżeń.

4.2.6.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która nie podlega odrzuceniu oraz uzyska największą
liczbę punktów przyznanych w ramach kryteriów ustalonych w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy

1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie ustawy Pzp oraz SWZ; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 400.000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych, 0/100), 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, (szczegóły rozdział VII SWZ)

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. W zakresie spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 112 Pzp, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć:
2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, stanowiące dowód potwierdzający spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego właściwe podmiotowe środki dowodowe;
3) na wezwanie Zamawiającego, w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 273 ust. 1 pkt 2 Pzp, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona składa w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualne na dzień złożenia, następujące podmiotowe środki dowodowe:
a) w celu potwierdzenia spełniania warunku określonego w rozdz. VII ust. 2 pkt 3 SWZ, kopię aktualnej, opłaconej polisy OC, a w przypadku jej braku kopię innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
b) w celu potwierdzenia spełniania warunku określonego w rozdz. VII ust. 2 pkt 4 lit. a) SWZ, wykaz usług/ dostaw/ robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi/ dostawy/ roboty budowlane zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi/ dostawy/ roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy (załącznik nr 6 do SWZ);
c) w celu potwierdzenia spełniania warunku określonego w rozdz. VII ust. 2 pkt 4 lit. b) SWZ, wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 7 do SWZ);
d) w celu potwierdzenia spełniania warunku określonego w rozdz. VII ust. 2 pkt 4 lit. c) SWZ, wykaz narzędzi, którymi Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował w trakcie realizacji Umowy, wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi narzędziami (załącznik nr 2 do SWZ).

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
1.Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe

a) karty katalogowe, specyfikacje techniczne lub inne dokumenty równoważne producenta opraw oświetleniowych, zawierające parametry techniczne oferowanych typoszeregów opraw oświetleniowych LED, obejmujące informacje potwierdzające spełnianie przez te urządzenia parametrów zawartych w załączniku nr 8a do SWZ; b) certyfikat na znak ENEC lub równoważny – jednolity na całą Europę znak bezpieczeństwa dla produktów elektrycznych, w tym sprzętu oświetleniowego; c) certyfikat na znak ENEC+ lub równoważny – ogólnoeuropejski system certyfikacji, który monitoruje początkową funkcjonalność opraw LED i potwierdza ich parametry fotoelektryczne. Wydawany przez autoryzowane laboratoria europejskie; d) certyfikat Zhaga-D4i (ZD4i). 2. Załączone do oferty przedmiotowe środki dowodowe nie będą podlegały uzupełnieniu. 3. Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 5.000,00 zł (słownie

pięć tysięcy złotych, 0/100gr). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462 z późn. zm.). 4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego prowadzony w banku Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie nr 10 8581 0004 0000 0462 2000 0010 z dopiskiem „wadium znak sprawy IŚP.271.16.2024”. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniądza zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawca przed podpisaniem umowy będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, stanowiącego 5% ceny całkowitej podanej w ofercie.
2. Zabezpieczenie może być wnoszone, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu, Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, prowadzony w Pomorskim Banku Spółdzielczym w Świdwinie nr rachunku 10 8581 0004 0000 0462 2000 0010.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Tak

7.2.)Informacje na temat zaliczek

Zamawiający udzieli wykonawcy zaliczki w wysokości 20 % ceny wskazanej w § 5 umowy tj. w kwocie ………. przy czym zaliczka będzie dokonana przelewem na rachunek wykonawcy o numerze ………………………., nie później niż w terminie 14 dni od podpisania umowy.
b) Pozostałe 80 % ceny wskazanej w § 5 niniejszej umowy tj. kwotę ……………. zostanie wypłacone wykonawcy po należytej realizacji zamówienia.

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiana postanowień niniejszej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do niniejszej umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zmiany nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 455 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Szczegóły zmiany umowy w § 12 projektu umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-09-17 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-09-17 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-10-16

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców
4.W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z możliwości prowadzenia negocjacji

a) może on zaprosić jednocześnie Wykonawców do negocjacji ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, jeżeli nie podlegały one odrzuceniu (przy czym Wykonawcy nie mają obowiązku uczestniczenia w negocjacjach), b) w zaproszeniu do negocjacji wskazuje miejsce, termin i sposób prowadzenia negocjacji, a także kryteria oceny ofert, o których mowa w rozdziale III pkt 3 niniejszej SWZ w ramach których będą prowadzone negocjacje w celu ulepszenia treści ofert, c) informuje on równocześnie wszystkich Wykonawców, których oferty złożone w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu nie zostały odrzucone, o zakończeniu negocjacji oraz zaprasza ich do składania ofert dodatkowych (przy czym Wykonawcy nie mają obowiązku składania ofert dodatkowych).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.09.2024, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Rąbino prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rąbino.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31520000-7 (Lampy i oprawy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.