Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
955 185 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2024
Okres realizacji
do 31 października 2024
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 955 185 zł – 1 313 148 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja drogi Miedzichowo-Łęczno-Toczeń"

Zamawiający Gmina Miedzichowo (Dziećmierowo, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja drogi Miedzichowo-Łęczno-Toczeń"”, wybierając ofertę wykonawcy COLAS Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 955 185 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina MiedzichowoDziećmierowo, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 29 sierpnia 2024
Wartość umowy
955 185 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COLAS Polska Sp. z o.o. (Palędzie), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 955 185,02 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 955 185,02 zł do 1 313 148,44 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miedzichowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967053

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Poznańska

1.5.2.)Miejscowość

Dziećmierowo

1.5.3.)Kod pocztowy

64-361

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug-miedzichowo@post.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.miedzichowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://przetargi.miedzichowo.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja drogi Miedzichowo-Łęczno-Toczeń"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19e5cbc8-377b-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00476595

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00567600/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja drogi Miedzichowo-Łęczno-Toczeń

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00389549

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.7.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi gminnej Miedzichowo-Łęczno-Toczeń. Modernizacja projektowana jest na łącznej długości około 997 m (dz. nr geod. 405 i 165 obręb Miedzichowo oraz 44/1 obręb Toczeń).
2. Zakres zadania obejmuje m. in.:
- roboty geodezyjne;
- roboty przygotowawcze, zabezpieczenie budowy, oznakowanie tymczasowe, itp.;
- roboty rozbiórkowe, załadunek, transport;
- roboty ziemne, załadunek, koryto, rowki, itp.;
- wykonanie/wymiana/regulacja wysokościowa innych elementów budowlanych;
- profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne;
- montaż elementów betonowych, żelbetowych, itp.;
- wykonanie podsypek, podbudów, warstw konstrukcyjnych i nawierzchni ścieralnych;
- wykonanie regulacji wysokościowej zaworów, studni, słupków i innych elementów tego wymagających, itp.;
- wykonanie/odtworzenie oznakowania stałego;
- wykonanie/odtworzenie terenów przeznaczonych pod zieleń, pobocza, itp.;
- roboty wykończeniowe, uporządkowanie terenu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

955185,02 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1313148,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

955185,02 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COLAS Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7861395883

7.3.3)Ulica

Nowa 49

7.3.4)Miejscowość

Palędzie

7.3.5)Kod pocztowy

62-070

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

955185,02 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miedzichowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dziećmierowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 955 185 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COLAS Polska Sp. z o.o. (Palędzie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.