Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 182 463 zł
Umowa zawarta
22 sierpnia 2024
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 077 347 zł – 3 948 312 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 5,1% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady robót budowlanych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Alei Lipowej w Nakle Śląskim

Zamawiający Gmina Świerklaniec (Świerklaniec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Alei Lipowej w Nakle Śląskim”, wybierając ofertę wykonawcy AWT Rekultivace a.s. Wartość umowy: 2 182 463 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ŚwierklaniecŚwierklaniec, Śląskieopublikowano 26 sierpnia 2024
Wartość umowy
2 182 463 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 kwietnia 2024

    Termin ofert: 15 maja 2024 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2024

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AWT Rekultivace a.s. (Petřvald).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 182 462,80 zł (umowę zawarto 22 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 077 347,00 zł do 3 948 312,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚWIERKLANIEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258983

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młyńska 3

1.5.2.)Miejscowość

Świerklaniec

1.5.3.)Kod pocztowy

42-622

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@ugswierklaniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-swierklaniec

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugswierklaniec.logintrade.net/zapytania_email,162023,bb270ebbb6ef271d9174f61508751431.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Alei Lipowej w Nakle Śląskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-03c08369-f701-11ee-8d01-6607a228ef1b

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00471468

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00042969/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja Alei Lipowej w Nakle Śląskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00280792

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.2.5.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje:
1. Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgody właściwego organu (pozwolenie na budowę / zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień oraz opinii, niezbędnych do zrealizowania zadania inwestycyjnego - w oparciu o obowiązujące przepisy, poprzedzone sporządzeniem koncepcji rozwiązania sytuacyjnego i konstrukcyjnego drogi
2. Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w oparciu o ww. dokumentację, wykonaną przez Wykonawcę, obejmującą w szczególności:
przebudowę jezdni, utwardzenie poboczy z przeznaczeniem na postój pojazdów, rozbudowę systemu kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, realizację oznakowania drogowego.
Łączna długość odcinków dróg ok. 205 mb.
Ulica Aleja Lipowa i drzewostan pn. Aleja Lipowa są ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków. Zamawiający nie wyklucza konieczności konsultacji i uzgodnień z właściwym konserwatorem zabytków przy realizacji zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do specyfikacji: program funkcjonalno - użytkowy, projekt umowy, plan ochrony zieleni.

Uwaga! Należy zwrócić szczególną uwagę na system ochrony zieleni opisany w dokumentacji dendrologicznej. Dokumentacja ta- plan ochrony istniejącej zieleni zawiera inwentaryzację drzew rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, określenie stref ochrony korzeni oraz opis sposobu zabezpieczenia drzew przed wpływem planowanej inwestycji.
Zgodnie z powyższym opracowaniem nienaruszalna strefa ochrony drzewa (NSOD), to obszar wokół drzewa (licząc od osi jego pnia) o promieniu równym 3-krotności obwodu jego pnia mierzonego na wysokości 130 cm nad gruntem. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się określenie NSOD jako 2-krotności obwodu pnia. W przypadku młodych nasadzeń z uwagi na zafałszowany wynik obliczenia ustanowiono stałą odległość wynoszącą 1,0 m.
Dla zachowania witalności i zdrowotności systemu korzeniowego należy przestrzegać poniższych zaleceń:
• roboty ziemne realizowane w strefie korzeniowej drzew najlepiej jest zaplanować na
okres spoczynku zimowego, czyli od października do kwietnia. Należy natomiast
ograniczać prowadzenia tego typu prac latem, szczególnie w okresie upałów;
• powinno się unikać wykonywania otwartych wykopów w strefie korzeniowej drzew,
a w zamian tego stosować metody przecisków lub przewiertów sterowanych. Może być
on wykonywany w dwóch wariantach: na całej długości w sąsiedztwie drzewa lub
początkowe prowadzenie otwartego wykopu wykonanego ręcznie, o głębokości 0,7 m
– 1,5 m, do momentu, kiedy widoczne są korzenie o grubości około 2,5 cm, w dalszym
biegu instalacje muszą być prowadzone w tunelu do miejsca po przeciwnej stronie
drzewa, gdzie korzenie mają grubość nie przekraczającą 2,5 cm;
• jeśli w odniesieniu do powyższego punktu decyzje administracyjne, a następnie projekt
stanowią inaczej tak jak w przypadku przedmiotowej realizacji roboty ziemne związane
z prowadzeniem instalacji prowadzi się w otwartym wykopie. Prace te powodują duże
straty wody oraz urazy mechaniczne, dlatego powinny być wykonywane ręcznie,
z pozostawieniem korzeni o średnicy większej niż 2,5 cm. Jeśli konieczne jest obcinanie
korzeni, powinno zostać ono wykonane w sposób fachowy, używają ostrego sekatora,
nie dopuszczalne jest ich ucinanie przy użyciu szpadla, zabieg wykonujemy prostopadle
do osi korzenia. Niezbędne jest usunięcie całej części chorej lub uszkodzonej, aż do
miejsca zdrowego;
• prace ziemne w strefie korzeniowej nie powinny trwać dłużej niż 2 tygodnie (przy
pochmurnej i deszczowej pogodzie dopuszczalne jest wydłużenie ich okresu do
3 tygodni);
• w przypadku przerw w pracy wykopy należy zasypać lub przykryć korzenie matami
słomianymi, jutowymi lub geowłókniną, aby przeciwdziałać ich wysychaniu;
• gdy prace prowadzone są zimą korzenie należy zabezpieczać przed mrozem
przykrywając je lub owijając jutą, a wykopy wypełnić;
• korzeni nie wolno zasypywać ziemią z dna wykopu, gdyż nie ma ona wartości
odżywczych, ze względu na brak substancji organicznych. Do zasypania dołów można
wykorzystać tylko wierzchnią warstwę podłoża (do 20 cm). Jest to możliwe tylko
w przypadku gdy była ona w prawidłowy sposób składowana (w pryzmach o wys. do
2,5 m). Pozostałą część wykopu uzupełniamy ziemią urodzajną lub kompostem.
Można wzbogacić ją o preparaty wspomagające regenerację korzeni;
• zraszanie wodą ziemi, którą zasypywane są wykopy przyczynia się do poprawienia
przylegania gruntu do powierzchni korzeni.
Wykonawca robót budowlanych jest zobowiązany do przestrzegania zaleceń zawartych w planie ochrony zieleni. Wykonywanie robót niezgodne z zaleceniami dendrologa będzie sankcjonowane zgodnie z postanowieniami paragrafu 9 projektu umowy.
Minimalny wymagany okres gwarancji jakości i rękojmi za wady dla robót budowlanych wynosi 5 lat. Jeżeli wykonawca zaoferuje dłuższy okres gwarancji i rękojmi, otrzyma dodatkowe punkty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2077347,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3948312,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2182462,8 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AWT Rekultivace a.s.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5263108967

7.3.4)Miejscowość

Petřvald

7.3.7.)Kraj

Republika Czeska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2182462,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świerklaniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świerklaniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 182 463 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AWT Rekultivace a.s. (Petřvald). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.