Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 061 968 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 781 727 zł – 1 061 968 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 36% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Zamawiający Szpital Specjalistyczny w Jaśle (Jasło, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle”, wybierając ofertę wykonawcy RAF-EKOLOGIA Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 061 968 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Szpital Specjalistyczny w JaśleJasło, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 26 sierpnia 2024
Wartość umowy
1 061 968 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy RAF-EKOLOGIA Sp. z o.o. (JEDLICZE).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 061 968,32 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 781 726,68 zł do 1 061 968,32 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Specjalistyczny w Jaśle

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370444486

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lwowska 22

1.5.2.)Miejscowość

Jasło

1.5.3.)Kod pocztowy

38-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpital.jaslo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.szpital.jaslo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitaljaslo.eb2b.com.pl/open-auctions.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

transport i unieszkodliwienie odpadów medycznych
Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-101cb525-21a2-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00470480

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00031480/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Odpady medyczne zakaźne, odpady medyczne inne niż niebezpieczne, odpady niebezpieczne.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00350823

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/31/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Usługa transportu i unieszkodliwienia odpadów medycznych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Odpady medyczne zakaźne, odpady medyczne inne niż niebezpieczne, odpady niebezpieczne oznaczone kodami: 18 01 03*, 18 01 02*, 18 01 04, 18 01 06*, 18 01 82, 15 02 03, 18 01 07, 18 01 09. 2 Wykonawca gwarantuje wykonanie usługi z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, aktami wykonawczymi do tej ustawy i ponosi pełną odpowiedzialność za przyjęte odpady w zakresie określonym przepisami tej ustawy oraz uzyskał wymagane decyzje właściwego organu uprawniające na prowadzenie działalności. 3. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotowej usługi: 3.1 ZASADA BLISKOŚCI: Zgodnie art. 20 ust 3 i art. 20 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach zakazuje się unieszkodliwiania zakaźnych odpadów medycznych poza obszarem województwa, na którym zostały wytworzone. Dopuszcza się unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych na obszarze województwa innego niż to, na którym zostały wytworzone, w najbliżej położonej instalacji, w przypadku braku instalacji do unieszkodliwiania tych odpadów na obszarze danego województwa lub gdy istniejące instalacje nie mają wolnych mocy przerobowych. 3.2 METODA UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW: Zgodnie z art. 95 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach - zakaźne odpady medyczne unieszkodliwia się przez termiczne przekształcanie w spalarniach odpadów niebezpiecznych. Zakazuje się ich unieszkodliwianie we współspalarniach odpadów. 3.3 Zamawiający wymaga, żeby odpady odbierane przez Wykonawcę były transportowane / dostarczane do zakładu utylizacji bez przepakowywania, bądź dodatkowego pakowania. Świadczenie usługi odbywać się ma zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa na terenie RP tj.: a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, b) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 13 stycznia 2014r. w sprawie dokumentu potwierdzającego unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych lub zakaźnych odpadów weterynaryjnych, c) rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020r. w sprawie katalogu odpadów, d) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska, e) ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych, f) ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym, g) rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 listopada 2021 w sprawie wymagań i sposobów unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych. 4. Wykonawca zobowiązany jest skierować do realizacji umowy osoby posiadające uprawnienia do wykonywania przewidzianych umową czynności, o ile przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. 5. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt do zabezpieczenia wszelkich materiałów, preparatów (środków dezynfekcyjnych) lub urządzeń niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy. 6. Zgodnie z art. 95 ust. 1 Pzp, Zamawiający wymaga od Wykonawcy (lub podwykonawcy w rozumieniu art. 7 pkt 27 Pzp) zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w ramach wykonania usług objętych przedmiotem zamówienia: transport odpadów medycznych oraz czynności unieszkodliwiania odpadów medycznych. W trakcie realizacji umowy Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności, na zasadach określonych w umowie.

4.5.3.)Główny kod CPV

90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

781726,68 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1061968,32 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1061968,32 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

RAF-EKOLOGIA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6842198750

7.3.4)Miejscowość

JEDLICZE

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1061968,32 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90524000-6Usługi w zakresie odpadów medycznyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
871 880 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
201 203 zł2 817 600 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 616 397 zł
Źródło próbki
CPV 90524000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
201 203 zł
Mediana
871 880 zł
Górny kwartyl
2 817 600 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Specjalistyczny w Jaśle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasło.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 061 968 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90524000-6 (Usługi w zakresie odpadów medycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: RAF-EKOLOGIA Sp. z o.o. (JEDLICZE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.