Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 608 500 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2024
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 5 608 500 zł – 9 196 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena95%Okres gwarancji5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

Zamawiający Gmina Wielowieś (Wielowieś, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej,…”, wybierając ofertę wykonawcy F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki. Wartość umowy: 5 608 500 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina WielowieśWielowieś, Śląskieopublikowano 20 sierpnia 2024
Wartość umowy
5 608 500 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2024

    Termin ofert: 31 lipca 2024 07:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2024

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki (Konopiska), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 608 500,00 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 5 608 500,00 zł do 9 196 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WIELOWIEŚ

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Gminy Wielowieś

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257676

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Główna 1

1.5.2.)Miejscowość

Wielowieś

1.5.3.)Kod pocztowy

44-187

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ekologia@wielowies.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wielowies.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-wielowies2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51af6419-0307-4901-b50c-e6d2d67278c1

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00463235

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00036822/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Adaptacja segmentu pałacu w Wielowsi na potrzeby działalności Ośrodka Pomocy Społecznej, banku żywności oraz sali spotkań i integracji

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00403110

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OŚ.271.13.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2164820,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kapitalny remont obiektu aby przystosować go do funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Interdyscyplinarnego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, utworzenia banku żywności dla potrzebujących oraz uruchomienia sali spotkań i integracji międzypokoleniowej.
Aby dostosować ponad stuletni budynek do aktualnych wymagań dotyczących dostępności, warunków sanitarnych i przeciw pożarowych a także poprawić estetykę pomieszczeń planuje się wykonanie następujących robót:
• częściowa wymiana więźby dachowej,
• wymiana pokrycia dachu z dachówki wraz z obróbkami,
• wymiana drewnianych stropów i klatki schodowej na odpowiadające przepisom ppoż.,
• montaż windy 3-przystankowej,
• wykonanie sanitariatów dla personelu, klientów i niepełnosprawnych,
• zmiana układu pomieszczeń,
• usprawnienie wentylacji pomieszczeń,
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
• wymiana instalacji c.o., i elektrycznej,
• wykonanie kotłowni hybrydowej wraz z instalacją fotowoltaiczną,
• wykonanie kompletnej instalacji niskonapięciowej,
• wykonanie niezbędnego zakresu robót wykończeniowych w budynku,
• remont elewacji budynku,
• wykonanie zagospodarowania terenu pod potrzeby użytkowników obiektu.
Drogi i wyjścia ewakuacyjne należy oznakować w sposób spełniający wymagania obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.
Budynek należy kompleksowo oznakować zgodnie z wymaganiami ustawy o dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażyć w przenośne pętle indukcyjne.
CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY:
• Powierzchnia działki: 1187,00 m2;
• Powierzchnia zabudowy części pałacu objęta opracowaniem: 263,10 m2;
• Powierzchnia całkowita: 682,90 m2
• Powierzchnia użytkowa: 530,45 m2
• Kubatura: 2722,50 m3
• Długość i szerokość: 20,67m x 17,31m
• Wysokość: 14,26 m
Dla niniejszego przedmiotu zamówienia obowiązuje formuła „Zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że Wykonawca sporządza projekt budowlany, uzyskuje pozwolenie na budowę a późnej realizuje roboty według wykonanego przez siebie projektu.
Zamawiający wymaga udzielenia na przedmiot zamówienia gwarancji na okres minimum 36 miesięcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5608500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9196000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5608500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

573-231-99-10

7.3.3)Ulica

ul. Stawowa 8

7.3.4)Miejscowość

Konopiska

7.3.5)Kod pocztowy

42-274

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5608500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wielowieś prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wielowieś.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 608 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki (Konopiska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.