Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 987 600 zł
Umowa zawarta
26 lipca 2024
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 1 987 600 zł – 2 791 394 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu kluczowego20%Okres gwarancji i jakości na wykonane roboty budowlane20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku OSP Nakło na cele społeczne

Zamawiający Gmina Lelów (Lelów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku OSP Nakło na cele społeczne”, wybierając ofertę wykonawcy REM-BUD Piotr Kołodziejczyk. Wartość umowy: 1 987 600 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina LelówLelów, Śląskieopublikowano 12 sierpnia 2024
Wartość umowy
1 987 600 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REM-BUD Piotr Kołodziejczyk (Żelisławice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 987 600,00 zł (umowę zawarto 26 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 1 987 600,00 zł do 2 791 393,98 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LELÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398089

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szczekocińska 18

1.5.2.)Miejscowość

Lelów

1.5.3.)Kod pocztowy

42-235

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343550121

1.5.8.)Numer faksu

343550049

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

p.kepska@lelow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lelow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gwlelow.e-zp.finn.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku OSP Nakło na cele społeczne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da9e38e1-232c-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00454440

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00064397/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa budynku OSP Nakło na cele społeczne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00357364

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIR.271.6.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1744743,69 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa budynku remizy OSP Nakło na cele społeczne obejmuje roboty ogólno-budowlane, elektryczne oraz sanitarne wewnątrz budynku oraz elementy docieplenia dachu i ścian na tzw. „przybudówce” parterowej.
Planowane prace mają na celu przebudowę istniejącego budynku remizy OSP w celu powiększenia jego powierzchni użytkowej i zmiany układu funkcjonalnego na bardziej przydatny dla użytkowników Zostanie przebudowana klatka schodowa z dostosowaniem do obecnych przepisów budowlanych, zostanie zamontowana winda (podnośnik windowy) dla niepełnosprawnych, zostanie wygospodarowany aneks kuchenny, aby Koło Gospodyń mogło przygotowywać regionalne potrawy. Budynek zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych (likwidacja barier architektonicznych itp.) zostaną docieplone ściany i dach, konstrukcja budynku zostanie przebudowana zgodnie z zaleceniami z ekspertyzy, zostanie także dostosowana instalacja elektryczna i sanitarna zgodnie z obowiązującymi normami.
Istniejący budynek jest dwupiętrowy (parter, piętro), niepodpiwniczony. Bryła budynku składa
się z dwóch części, każda rozplanowana na rzucie prostokąt: dwukondygnacyjna bryła główna o wymiarach ok. 30,70m x 11,43m kryta dachem dwuspadowym symetrycznym, o kalenicy głównej równoległej do boku budynku; oraz parterowej części od strony zachodniej, krytej dachem płaskim. Od strony północno-zachodniej do obiektu przylega podest sceniczny kryty dachem wielospadowym.

UWAGA!
Zamawiający wyłącza z postępowania elementy docieplenia budynku (zostawia tylko w zakresie docieplenia dachu i ścian na tzw. „przybudówce”), instalacji fotowoltaicznej oraz zagospodarowania terenu. Zakres zagospodarowania terenu należy przewidzieć jako odtworzenie do stanu pierwotnego.
Zakres prac obejmuje również wykonanie i montaż tablicy pamiątkowej „Polski Lad” zgodnej z wytycznymi programu i uzgodnionej z Zamawiającym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1987600,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2791393,98 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1987600,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REM-BUD Piotr Kołodziejczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9491731886

7.3.3)Ulica

Żelisławice 69

7.3.4)Miejscowość

Żelisławice

7.3.5)Kod pocztowy

29-145

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1987600,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lelów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lelów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 987 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REM-BUD Piotr Kołodziejczyk (Żelisławice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.