Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
738 976 zł
Umowa zawarta
7 sierpnia 2024
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 738 976 zł – 894 314 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Długość gwarancji (za wykonany przedmiot zamówienia)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi powiatowej 1115 S na odc. Nakło – Zawadka w km 1+228 – 1+948, gmina Lelów.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi powiatowej 1115 S na odc. Nakło – Zawadka w km 1+228 – 1+948, gmina Lelów”, wybierając ofertę wykonawcy Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa. Wartość umowy: 738 976 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w CzęstochowieCzęstochowa, Śląskieopublikowano 12 sierpnia 2024
Wartość umowy
738 976 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 738 976,37 zł (umowę zawarto 7 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 738 976,37 zł do 894 314,36 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151406009

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343229222

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzd-czestochowa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi powiatowej 1115 S na odc. Nakło – Zawadka w km 1+228 – 1+948, gmina Lelów.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f9fff6f8-382d-11ef-b37c-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00453806

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00008965/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Częstochowskiego.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00391080

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.262.34.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Remont drogi powiatowej 1115 S na odc. Nakło – Zawadka w km 1+228 – 1+948, gmina Lelów.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego oraz pieszego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
1115 S na odc. Nakło – Zawadka szerokość jezdni: 5,40m (2 x 2,70m):
Klasa drogi: L,
Kategoria obciążenia ruchem KR 3/4
przekrój: jedno-jezdniowa dwukierunkowa
Szerokość jezdni na prostej: 5,4m
Pochylenie poprzeczne jednostronne 2% do 4%
Pochylenie poprzeczne daszkowe 2%
Nawierzchnia: AC
Zakres prac do wykonania:
- Frezowanie nawierzchni bitumicznej frezarką średnia grubość 10 cm z odwozem urobku na odległość do 20 km na teren Obwodu Drogowo - Mostowego nr 2 w Koniecpolu - 3600,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 10 cm szer. 5,40– 3888,00m2;
- Stabilizacja istniejącego podłoża spoiwem hydraulicznym przy użyciu zespołu do stabilizacji Rm= 2,5 Mpa grubość warstwy 20 cm po zagęszczeniu ( możliwe doziarnienie - pospółka średnia gr. warstwy 10 cm ) celem doprowadzenia do nośności E2≥120 Mpa – 3888,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 - gr. 20 cm po zagęszczeniu szer. 5,20 – 3744,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie i skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej – 7477,80m2;
- Podbudowa z mieszanki mineralno - bitumicznej AC 22P 35/50 KR3/4 grubość po zagęszczeniu 9 cm szer. 5,10– 3672,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm – 3600,00m2;
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Dokumentacja techniczna - przedmiar robót oraz STWiOR stanowiące załącznik zał. Nr 1 do SWZ.
2. W przypadku zmiany obowiązujących norm jakościowych w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany dostosować jakość wykonywanych robót dotyczących przedmiotu zamówienia do nowych norm.
3. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania min. 60 miesięcy.
3.2. Zamówienie należy realizować w oparciu o obowiązujące w budownictwie drogowym normy, instrukcje, szczegółowe specyfikacje techniczne na roboty utrzymaniowe.
3.3. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszystkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.
3.4. Zamawiający wymaga, by wykonawca we flocie pojazdów samochodowych (w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. – Prawo o ruchu drogowym) użytkowanych przy wykonywaniu zadania publicznego, dysponował odpowiednią liczbą pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym, spełniając tym samym postanowienia art. 68 ust. 3 w związku z art. 35 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, o ile wykonanie zamówienia będzie wymagało użycia pojazdów samochodowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

738976,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

894314,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

738976,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP:5751885237

7.3.3)Ulica

Częstochowska 14

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.5)Kod pocztowy

42-283

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

738976,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 738 976 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.