Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 968 482 zł
Umowa zawarta
9 sierpnia 2024
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 968 482 zł – 4 674 000 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zagospodarowanie części działki nr 28/2 w Tuszynkach polegające między innymi na rekultywacji składowiska”

Zamawiający Gmina Bukowiec (Bukowiec, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie części działki nr 28/2 w Tuszynkach polegające między innymi na…”, wybierając ofertę wykonawcy FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ITC ANGELIKA JABŁOŃSKA. Wartość umowy: 1 968 482 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina BukowiecBukowiec, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 9 sierpnia 2024
Wartość umowy
1 968 482 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ITC ANGELIKA JABŁOŃSKA (BARUCHOWO 8A), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 968 482,19 zł (umowę zawarto 9 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 968 482,19 zł do 4 674 000,00 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bukowiec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350984

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dr Fl. Ceynowy 14

1.5.2.)Miejscowość

Bukowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

86-122

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.7.)Numer telefonu

523309310

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@bukowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.bukowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bukowiec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zagospodarowanie części działki nr 28/2 w Tuszynkach polegające między innymi na rekultywacji składowiska”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a4cd96b-2266-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00453044

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00029731/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Zagospodarowanie części działki nr 28/2 w Tuszynkach polegające między innymi na rekultywacji wysypiska

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00353540

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRiB.271.4.2024.BM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Etap I – Rekultywacja kwatery
Teren przeznaczony pod rekultywacje jest to jedna kwatera zlokalizowana na działce o numerze ewidencyjnym 28/2 o powierzchni 10 154 m3. Na działce znajduje się: zbiornik odciekowy to 0,054 h, kontener socjalno-techniczny o powierzchni 15,4 m2 oraz garaż blaszany o powierzchni 15 m2.
Na składowisku deponowane były głównie niesegregowane odpady komunalne. Składowisko odpadów innych niż niebezpieczne w Tuszynki zarządzane przez Gminny Zakład Komunalny, obsługiwało gminę Bukowiec.
Teren składowiska jest ogrodzony, wyposażony w brodzik dezynfekcyjny, kontener socjalno-techniczny, garaż blaszany, system drenażu odciekowego odprowadzającego odcieki do zbiornika odciekowego. Zachowane są drogi związane z eksploatacją kwatery. Odpady składowano na składowisku były warstwami o grubości 0,5 m. Okresowo mechanicznie zagęszczane oraz przesypywane warstwą materiału izolacyjnego o grubości
około 0,15 m.
Rekultywacja techniczna obejmuje wykonanie następujących robót:
• uporządkowanie, wyrównanie i zagęszczenie powierzchni zdeponowanych odpadów,
• wykonanie na powierzchni składowiska warstwy wyrównawczej wraz z regulacją wysokości studni odgazowującej,
• wykonanie warstwy odgazowującej,
• wykonanie warstwy uszczelniającej,
• wykonanie warstwy drenażowej,
• wykonanie warstwy glebotwórczej,
• montaż pochodni do spalania gazu składowiskowego na studniach odgazowujących.
Etap II – Zagospodarowanie terenu przyległego do kwatery:
Projektuje się wykonanie następujących prac budowlano – montażowych:
• utwardzenie terenu - Powierzchnia do utwardzenia – 1194 m2
• montaż kontenera biurowo-socjalnego,
• montaż szczelnego zbiornika na ścieki socjalno-bytowe,
• remont ogrodzenia,
• wykonanie zewnętrznej instalacji wodociągowej i sanitarnej,
• wykonanie zewnętrznej instalacji elektrycznej,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres prac do zrealizowania stanowi Załącznik nr 1 do SWZ, który zawiera dokumentację projektową, STWIORB. Jeżeli do Dokumentacji projektowej załączono Przedmiar robót, Kosztorys ofertowy to Przedmiar robót i Kosztorys ofertowy należy traktować wyłącznie pomocniczo. Wskazane dokumenty nie stanowią podstawy do wyliczenia ceny.

4.5.3.)Główny kod CPV

45222110-3 - Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

34928200-0 - Ogrodzenia

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1968482,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4674000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1968482,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ITC ANGELIKA JABŁOŃSKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8882509507

7.3.4)Miejscowość

BARUCHOWO 8A

7.3.5)Kod pocztowy

87-821

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1968482,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45222110-3Roboty budowlane w zakresie składow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
438 453 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 547 zł2 740 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 667 429 zł
Źródło próbki
CPV 45222· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
73 547 zł
Mediana
438 453 zł
Górny kwartyl
2 740 976 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bukowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bukowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 968 482 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45222110-3 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ITC ANGELIKA JABŁOŃSKA (BARUCHOWO 8A). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.