ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Obsługa prawna, audyty oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań zamówień publicznych jako Pełnomocnik Zamawiającego dla Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Zamawiający Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (Nowy Sącz, Małopolskie) prowadził postępowanie „Obsługa prawna, audyty oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań zamówień publicznych…”. Termin składania ofert minął 31 lipca 2024, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sądeckie Towarzystwo Budownictwa SpołecznegoNowy Sącz, Małopolskieopublikowano 22 lipca 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
31 lipca 2024, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena30%Doświadczenie70%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    22 lipca 2024

    Termin ofert: 31 lipca 2024 08:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    03 sierpnia 2024

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 30%, Doświadczenie 70%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Obsługa prawna, audyty oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań zamówień publicznych jako Pełnomocnik Zamawiającego dla Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

1.3.)Oddział zamawiającego

sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 490781058

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Janusza Kusocińskiego 4A

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Sącz

1.5.3.)Kod pocztowy

33-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@stbs-nowysacz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.stbs-nowysacz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa prawna, audyty oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań zamówień publicznych jako Pełnomocnik Zamawiającego dla Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b8acb7db-8283-41a6-a1e6-967d7cad12d3

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00422984

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00191589/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Obsługa prawna oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań publicznych jako Pełnomocnik Zamawiającego dla Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b8acb7db-8283-41a6-a1e6-967d7cad12d3

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/
Na Platformie postępowanie prowadzone jest pod nazwą:
„Obsługa prawna oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań zamówień publicznych jako Pełnomocnik Zamawiającego dla Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ”
znak sprawy: 1.3.8.24
1.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
1.2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Pozostałe zapisy w SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający zaleca:
- stosowanie podpisu wewnętrznego, który polega na tym, że jest zapisany łącznie z podpisywanym dokumentem (tworzą jeden plik), a nie oddzielnie (plik podpisywany i plik podpisu);
- użycie znacznika czasu.
1.12. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. Konta uproszczonego na Platformie
e-Zamówienia.
1.13. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
1.14. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).

Pozostałe zapisy w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1.3.8.24

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Obsługa prawna, audyty oraz ciągłe prowadzenie wszystkich postępowań zamówień publicznych jako Pełnomocnik Zamawiającego Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego 2. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia: W szczególności wykonawca zobowiązuje się do udzielania Zamawiającemu w ramach zgłaszanego zapotrzebowania pomocy formalno-prawnej w zakresie zamówień publicznych oraz innych procedur przetargowych i negocjacyjnych polegającej na: 1/ ciągłej, bieżącej obsłudze konsultingowej procedur zamawiającego; 2/opracowanie pod względem formalno-prawnym i merytorycznym ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniach, 3/prowadzenia postępowań na platformie e-zamówienia jako Pełnomocnik Kierownika Zamawiającego, prowadzenia protokołów postępowań oraz planów ZP i sprawozdań zamawiającego dotyczących zamówień publicznych, 4/ocenie pod względem formalno-prawnym ofert składanych przez wykonawców w ww. postępowaniach; 5/prowadzenie postępowań na platformie ezamówienia- zamieszczanie postępowań i ogłoszeń, odpowiadanie na pytania wykonawców, otwieranie ofert, badanie ofert i dokumentów potwierdzających, wypracowywanie wyniku postępowań, sporządzenie wszelkich obowiązkowych ogłoszeń do BZP, sporządzanie protokołów postępowań oraz archiwizacji przeprowadzonych procedur, 6/sporządzaniu odpowiedzi na odwołania złożone przez wykonawców do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej; 7/sporządzanie opinii prawnych z zakresu zamówień publicznych, 8/. pomoc przy wszelkich kontrolach zamówień publicznych prowadzonych przez instytucje NIK, IP, IW środkami unijnymi, 9/ zastępstwie Zleceniodawcy przed Sądem Polubownym przy KIO w postępowaniu odwoławczym za odrębnym wynagrodzeniem; 10/sporządzaniu skarg na wyrok KIO oraz postanowienia KIO kończące postępowanie odwoławcze; 11/na żądanie Zleceniodawcy systematyczne szkolenie jego pracowników z problematyki zamówień publicznych za odrębnym wynagrodzeniem; 12/doradztwie formalno-prawnym od dnia zawarcia danych umów do dnia ich zakończenia; 13) na żądanie Zleceniodawcy przeprowadzenie audytów.

4.2.6.)Główny kod CPV

79000000-4 - Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

47 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie

4.3.6.)Waga

70

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów :
Zamawiający stawia warunek w powyższym zakresie.
Osoba prowadząca postępowania jako pełnomocnik winna się legitymować wykształceniem wyższym z tytułem magistra oraz wykształceniem w przedmiocie zamówienia/ studia podyplomowe z ZP, studia prawnicze/.

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku.
4) zdolności technicznej lub zawodowej :
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykonał usługę prowadzenia postępowań przez okres min. 3 lata a osoba przeznaczona do realizacji zamówienia:
a) wykaże, że wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu (3) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:

- jedną usługę prowadzenia obsługi procedur Zamawiającego jako Pełnomocnik na platformie ezamówienia przez okres min. 24 miesięcy,
- dwie usługi prowadzenia zamówienia publicznego na robotę budowlaną o wartości powyżej progu unijnego, polegającą na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie obiektu kubaturowego, użyteczności publicznej, przemysłowego, handlowego lub wielorodzinnego budynku mieszkalnego – w tym jedną jako Pełnomocnik zamawiającego, Członek komisji, członek zespołu projektowego lub członek JRP,
- cztery usługi prowadzenia zamówienia publicznego na robotę budowlaną o wartości poniżej progu unijnego, polegającą na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie obiektu kubaturowego, użyteczności publicznej, przemysłowego, handlowego lub wielorodzinnego budynku mieszkalnego – w tym jedną jako Pełnomocnik zamawiającego na platformie ezamówienia,
b) wykaże, że wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu (3) lat
przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności
jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:
- 2 skuteczne obrony Zamawiającego w KIO względem odwołania wykonawcy,
c) wykaże, że wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu (3) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:
- dwa szkolenia co najmniej w wymiarze co najmniej 8 godzin z zamówień publicznych dla Zamawiających,
d) wykaże, że wykonał co najmniej dwie skuteczne obrony zamawiającego przed kontrolami RIO, UZP, NIK, Instytucjami Zarządzającymi, Instytucjami Pośredniczącymi lub Instytucjami Finansującymi,
e) wykaże, że w ostatnich 3 latach jako Pełnomocnik Zamawiającego przeprowadził min. 2 konkursy na twórcze prace architektoniczno-projektowe na platformie ezamówienia.
f) wykaże, że wykonał co najmniej 5 audytów w spółkach komunalnych.

Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej i zawodowej dotyczący wykonanych usług, musi być spełniony:
 przez Wykonawcę samodzielnie lub;
 przez minimum jeden podmiot udostępniający wiedzę i doświadczenie (podwykonawcę) samodzielnie;
 w przypadku Wykonawców występujących wspólnie - samodzielnie przez minimum jednego z Wykonawców występujących wspólnie.
b) dysponuje do realizacji zamówienia publicznego jedną osobą, która będzie realizować zamówienie posiadającą wymagane wykształcenie i doświadczenie.
3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – nie dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie ze wzorem umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-07-30 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-07-30 08:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79000000-4Usługi biznesowe: prawnicze, market…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.07.2024, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Sącz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79000000-4 (Usługi biznesowe: prawnicze. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.